Защо мъжете ви се ожениха точно за вас

  • 32 163
  • 485
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Що бе, при определени условия хич няма и да се усети. Не на всяка цена, но ако има условия - що не. Хич не е на всяка цена де, не е репродуктивно робство, споко. Не живея в The Handmaid's Tale...
Четейки те с три деца съм убедена, че ще се усети. Условията не гледат деца..


Елена, не съм много съгласна, но лекарите предвидливо си вършат неусетно работата дори и с един термин.
Лично за себе си след 33-34 не бих имала повече деца.

Ето за това не е ме избрал мм Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 апр 2018, 21:23 от Анонимен

# 61
  • Мнения: 5 134
Разбира се, че всеки има собствена биология и индивидуалност, но като цяло всички лекарски данни в последните 20 години сочат като по-точен предел на репродуктивния риск възрастта от 39-40 години, някои дори 42. Това се казва и на пациентиките, поне тук. Реално, младите майки под 20 са по-високо рискова група от тези на 35, например. Точно тази сутрин правя факт-чек на една презентация по темата за световен форум на акушер-гинеколози.

Всъщност, причината 35 да бъде нарочена като преломна година е изследване от Франция през, кажи-речи, средновековието. Не си ли чела това, интересно е: http://www.bbc.com/news/magazine-24128176

За това дали 4-то дете може да се усети ми се струва, че Сирената може и да е права. Всички ни плашат, че най-големия скок е между 1 и 2 като разлика, и той не е линеен. После, всяко добавя само маргинален стрес върху ресурсите. При едно богато семейство с добър статус, 4, 5 деца се гледат лесно, казват хората.

Пратих смс на мъжа ми да го питам по темата, питах го защо се е оженил за мен. Ще споделя отговорът като го получа Simple Smile

# 62
  • Мнения: 15 619
4 деца в семейството е голямо веселие, много топлина в отношенията.

# 63
  • Мнения: 857
Веднъж съм питала ММ защо точно Аз. Отговора беше - видях те и те познах. Не съм го човъркала какво точно има предвид и не сме разисквали повече темата. Отговора ми беше достатъчен. Дали и сега мисли така незнам, ама проблема си е негов Simple Smile факт е обаче, че от момента на нашето запознанство комуникацията беше изключително лесна, сякаш сме се познавали с години. Просто бяхме на една вълна, във всичко. И все още сме... Надявам се и занапред да е така.

П. С. Майка ми е от голямо семейство - 6 деца са. Чувството е неописуемо Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 16 212
Сирената е права за "още едното" и относителната му "тежест", особено при малка разлика с предходните.

# 65
  • Мнения: 1 121
Не е ли редно тоя въпрос за един милион долара да се зададе на мъжете? Въпреки че както една от вас вече писа, ние не избираме, по-умните жени поне се се преструват че инициативата е на мъжа.

Моя отговор: защото обичам децата и исках да имам деца. Сам мъж да осинови е практически невъзможно. Освен това плът от моята плът и т.н.
По-вероятно е обаче да съм се уплашил, че надали ще имам кой-знае какъв избор занапред, и тя като ме е избрала, хванал съм се за сламката Simple Smile Simple Smile Simple Smile
За привлекателните дупета - винаги има някоя с по-. Както и някой с по-големи... мускули от мен. Така че точно това не ми е било критерий при женитбата.
Като се прибави факта, че изпитвам сериозни съмнения към всякакъв вид предопределености, съдби, зодиаци и подобни, оказва се че нямам точен отговор на въпроса. Във всеки случай причината не е била някаква особена, защото бе забравена и отпадна по естествен път  Laughing
Но хубавите ми добри деца са още по-хубави и добри, така че има поне една причина да съм благодарен.

# 66
  • Мнения: 30 802
Четейки те с три деца съм убедена, че ще се усети. Условията не гледат деца..

[/quote]

Да бе - точно условията ги гледат. Пространство плюс помощ и няма проблеми. Но наистина оттук нататък просто ще е пускане на още едно пиле в стадото и да се оправят:) Казват, че когато най-голямото навърши 10, вече пет и нагоре са все тая. Проблемът при мен е окуцяването между шестия месец и продължаващо месеци след раждането. Не знам на още по-дърти години как ще се отрази, но няма да е приятно.

# 67
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Заглавието на темата ми напомня въпрос във въпросник за започване на работа преди 15-тина години: "Какво мисли партньорът Ви за Вас?". Ще отговоря така, като отговорих и там - ми откъде да знам? Щом е с мен, вероятно мисли хубави неща, но кой може да каже със сигурност? Той, затова питайте него.

# 68
  • Мнения: 30 802
Аз обаче мога да кажа защо първият ми мъж се ожени за мен - според него съдба, чак врачки са му казвали за коя да се ожени. Само че там имаше обратната синхроничност - всичко върви наопаки, обаче аз пак не се усещам. Та може би аз съм била неговата съдба, но не той- моята. Сега като се сетя точно във всяка критична крачка към това да се оженим колко пречки имаше...и колко уж случайни събития, които пък доведоха до това да се разделим. Абе това е, да си намериш някакъв късмет и да го грабнеш, ама човек трудно се научава да различава знаците. И в това няма нищо езотерично, просто евристика - ако всичко върви наопаки, значи има нещо нередно, а ако всичко се нарежда все едно от самосебе си - значи ситуацията е по-скоро нормална.

# 69
  • Мнения: 3 865
Оооо съдба изобщо не значи, че трябва да те направи щастлив. Често съдбата е точно за да ти вгорчи живота, или да те научи на нещо. Да се разведеш също е съдба, и от хороскопа може да се види дали имаш такава предначертаност. Съдба е по-скоро това, което е трябвало да се случи в живота ти поради някаква причина, която по правило не знаеш каква е. И е била за твое добро, въпреки че не е задължително доброто да го получиш на тоя свят - гадостите може да са карма, която ще те облекчи за следващото прераждане. Примерно....

# 70
  • Мнения: 30 802
Не вярвам в прераждане, а и не вярвам, че всички гадости са полезни. В тоя смисъл трябваше по-рано да се науча да си гоня кефа, не да пилея сили за нещо, дето не става. В съдба също не вярвам, тоест може да е било валиден принцип, и още да е валиден за някои хора, но не е непреодолима сила. По-скоро е възможен път на нещата. И затова вече бързо обръщам посоката, ако видя, че нещата са все едно спънати и не вървят.

# 71
  • Мнения: X
Мъж, който ходи по врачки и ги слуша - това е достатъчен червен прожектор. Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 16 212
Заглавието на темата е проективна техника от психологията. В превод, опишете се с качествата, които смятате за най-положителни в себе си.

Понякога е отегчително на краставичаря краставици...

Иначе на днешна дата имаме годишнина от сватбата, която дата и двамата успешно (и за поредна година) забравихме.// Хем датата на сватбата специално я целих да е близо до неговия РД, белким не я забравяме.//

# 73
  • Мнения: 30 802
Моля ти се, то като се заредиха едни събития...ден преди сватбата си изгуби личната карта...обаче аз се замислих и я намерих. А можеше да се правя на ударена:) ей такива неща, че не е за мен. Обаче аз тъпо и упорито:)

# 74
  • Мнения: X
Моля ти се, то като се заредиха едни събития...ден преди сватбата си изгуби личната карта...обаче аз се замислих и я намерих. А можеше да се правя на ударена:) ей такива неща, че не е за мен. Обаче аз тъпо и упорито:)

Е, обичала си го - предполагам?

Аз не вярвам в такива знаци. После с поглед назад, след като човек знае, как е завършило начинанието, могат да се намерят всякакви знаци, които да подкрепят едно или друго твърдение. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт