СЕДМИ клас – 4 – Още малко концентрация, че време до изпитите не остана

  • 70 134
  • 686
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 561
При нас почивка има, в сряда сутрин е  на урок по БЕЛ, предната вечер пише ако нещо госпожата е дала за домашно/ теза най-често напоследък/. От дъжд на вятър сяда да направи някой тест и то след дълго мрънкане от моя страна, че никак не се готви. По математика не ходи на школа, там пък ни се връзват по 2-3 задачи допълнително за седмица, но ми писна. Обяснила съм важността на това НВО, в училище вероятно също наблягат на това, но девойката не си дава зор. А на мен ми писна да мърморя. Тази неделя е на пробен по математика, интересно ми е какво ще направи, още са на успоредник в училище. А вчера ми сервира, че започват да правт проекти по математика и всеки ден по двама от класа ще изнасят проект. Ей, направо побеснях, не стига че не са взели материала, всеки ден нов урок и време за упражнения в клас няма, който иска- вкъщи, а отгоре на това ще си подаряваме оценки от проекти, които са три абзаца от google за да си повишат успеха, разбирате ли. А не отделят тези 10 мин за 3 интересни задачи, от някой сборник, което ще им е в плюс.

Бясна, побесняла се обадих и на госпожата, според нея това бил много хубав преговор за тях, виждаш ли, защо толкова се гневя. Явно съм ку-ку, не знам вече!
По друг начин си представях последния месец преди матурата, но уви!

# 46
  • Мнения: 21 455
Не се притеснявай толкова за математиката. В учебно-изпитната програма последният включен материал е  " Успоредник. Видове успоредници – правоъгълник, ромб." Вероятно им остават няколко урока, за да приключат с него. При добро желание от страна на учителя, в оставащото до изпитите време, може да се направи стегнат преговор и да се порешават задачи за упражнение.

# 47
  • Мнения: 1 561
О, аз съм спокойна, щом детето не се притеснява, макар, че в събота се размрънка, че й е труден втория модул, че едва ли ще се справи, но тя е една хубава зодия и обича да мрънка. Но въпреки това и не си дава зор. Е, училища има, нейна си работа, наистина вече ми дойде до гуша. Ако иска нещо да постигне, да се бори, аз няма да се боря за нея.  Достатъчно говоря и предлагам помощта си, като няма настроение за задачи, после ще мие чинии и така:)))))
Явно ще седне два дни преди 23 май и така, каквото такова. Здраве да е!


Само се чудя кога точно ще излязат резултати от Пробния тази неделя- 22.04, че да имам някаква идея къде сме / ще ходи в Бултест/?

# 48
  • София
  • Мнения: 38 476
Дъщерята направи проект по физика, а госпожата е отказала да го оцени, въпреки че е обещала преди това.

Аз гледам смятам и вече съвсем кръстосах очите. С бел, мат и био ще се оправим, обаче химията....
А освн НПМГ има още само 2 училища с природен профил, така че изборът ни е доста стеснен.

# 49
  • Мнения: 1 561
Дъщерята направи проект по физика, а госпожата е отказала да го оцени, въпреки че е обещала преди това.

Аз гледам смятам и вече съвсем кръстосах очите. С бел, мат и био ще се оправим, обаче химията....
А освн НПМГ има още само 2 училища с природен профил, така че изборът ни е доста стеснен.

Ще смятам след като излязат резултатите от НВО, сега не ми се напряга. Добре, че сте се ориентирали, ние трябва да седнем да видим къде какво има по другите, освен набелязаните, та да ги редим и тях , но има време. Опитвам се да се радвам на красотите на  пролетта навън:)

# 50
  • София
  • Мнения: 2 312
И при нас наблягат сега на проектите по всички предмети - най- подходящата форма за подаряване на оценка ( но и загуби време) + постоянни тестове. Два дни преди изпитите ще има и класно по БЕЛ. Няма пощада. Отделно седмокласниците заминават в понеделник за една седмица на зелено училище. Масово са се записали децата. Не знам как се очаква от тях да учат там. Очевидно не всички деца и родители се “ впрягат”. Нашият човек ще посещава смесени класове -изобщо не си е и помислял да пътува в този момент.
Какво превъртяха всички....Дано да им издържат нервите на децата, пък и нашите Weary

# 51
  • София
  • Мнения: 18 679
Нашите пък имат да правят хербарий по биология 😂 Госпожата се заканила, че няма да оформи срока на тези, които нямат хербарий! Та сега събираме листа 😂 Тоест той събира, аз гледам сеир.

# 52
  • Мнения: 1 561
И при нас наблягат сега на проектите по всички предмети - най- подходящата форма за подаряване на оценка ( но и загуби време) + постоянни тестове. Два дни преди изпитите ще има и класно по БЕЛ. Няма пощада. Отделно седмокласниците заминават в понеделник за една седмица на зелено училище. Масово са се записали децата. Не знам как се очаква от тях да учат там. Очевидно не всички деца и родители се “ впрягат”. Нашият човек ще посещава смесени класове -изобщо не си е и помислял да пътува в този момент.
Какво превъртяха всички....Дано да им издържат нервите на децата, пък и нашите Weary
По разказвателни предмети, съгласна,  има какво да изненадаш госпожа и съученици, не всичко е в учебника и може да е в плюс, но по математика, кажете ми какво ново може да им представи, освен с добре познатите формули. Както и да е....ще мине и това. Сядаме една седмица преди НВО и това е. После ще видим.
По немски език и техника и технологии/ или както им се нарича тази година/ още нямат нито една оценка, а трябва да имат по 4, за да са оформени. Класното по БЕЛ мина, остава математиката. Надявах се поне по подобни предмети да се организират отрано за да не се притесняват децата, но уви, всичко в последния месец.
Нямат зелено, но моята си има достатъчно ангажименти с ансамбъла и то точно този месец:).

Радвайте се на живота, че от тези нерви досега, май си съкратих няколко годинки! Сега го удрям на пролетна терапия, първа част мина/ свърши дългочаканото пътуване и разпускане по плажове и джунгли/.

# 53
  • Мнения: 5 160
alexova, може да се покаже практическото приложение в живота на математиката (формулите).
В какъв формат беше класното им по БЕЛ?

# 54
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
На 03.05 и на 08.05 са класните работи по БЕЛ и МАТ. ОК ми се струва-нито прекалено рано, нито в последния момент. По БЕЛ ще е във формат на 1-ви модул. Просто няма кога да правят и преразказ в рамките на 2 учебни часа.
И аз сега си дадох сметка, че няма изцяло почивни дни. Прави тестове всеки ден, решава задачи. Старая се да проверявам и каквото е сгрешила обсъждаме и обяснявам.
Почива си със спорт-до скоро фигурно пързаляне, сега лека атлетика (3 пъти в седмицата)-отразява й се чудесно.
Резултатите от пробните в Бултест ще излязат на 06 или 08.05 (трябва да проверя вкъщи) едновременно по БЕЛ и математика.

# 55
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
За липсата на почивка съм казвала вече - моята няма почивен ден, но тя сама направи този избор още есента, отчитайки плюсовете и минусите на решението си.
По план и по думите на математичката до края на този месец трябва да са взели целия материал. След което каза, че ще им дава всеки час пробен изпит до матурата за тренировка (те са на блокове - по два часа). Според мен това не е лоша идея. По Бел не знам как ще процедират.
В курса по мат. Симеонов ни изненада - за неговите групи е подготвил извънреден тест, та ще ги гърчи допълнително.
Девойката вече взе да я тресе нервата. Купих й саксия с розмарин. Laughing   

# 56
  • Мнения: 1 561
alexova, може да се покаже практическото приложение в живота на математиката (формулите).
В какъв формат беше класното им по БЕЛ?

Стандартно, тест+ преразказ. Било лесно, подробности не каза. Даже се замислих дали каза на кое произведение, или бъркам спомен с разговор от частните уроци...

# 57
  • София
  • Мнения: 6 555
Вчера бях на родителска. Масово учителите, без БЕЛ и МАТ, казаха, че до началото на май ще са оформени за да могат после да се съсредоточат върху НВО. Това ми направи изключително добро впечатление !
И нашият клас масово отива на "състезание" в Шумен от 3-6 май, което ще е як купон, като им гледам подготовката, а и ще се пътува с ...влак. (моите май за пръв път ще се качват на влак).
Говорихме си за "абитуриентската" им, да им направим нещо за спомен, индивидуални "дипломи" за всеки според характера, постиженията и изявите им през тези 3 г. , нещо като кутия за спомени. Изобщо, духът беше много приповдигнат, утрепаха се да го хвалят тоя клас...да видим. No Mouth.
Чакаме резултати от пробно НВО по БЕЛ. Проверява ги друг преподавател от у-щето и според думите на тяхната учителка по БЕЛ ги е обръснал яко (като на НВО). Пример: таблица, в която да се познаят героите от определено произведение, ако заглавието на произведението/ героите са познати, но заглавието на произведението не е в кавички - минус 2 т. за цял грешен въпрос, а не само -0.25 т. за правописна грешка.
п.с. аз пък моят розмарин го изготвих половината, втората половина го уморих зимъска, когато сняг забръска

# 58
  • София
  • Мнения: 6 555
Сега го удрям на пролетна терапия, първа част мина/ свърши дългочаканото пътуване и разпускане по плажове и джунгли/.
Мнооого телеграфно, alexova. Само ми събуди любопитството... Grin

# 59
  • Мнения: 1 561
Сега го удрям на пролетна терапия, първа част мина/ свърши дългочаканото пътуване и разпускане по плажове и джунгли/.
Мнооого телеграфно, alexova. Само ми събуди любопитството... Grin


Да не разсейваме съсредоточените родителки, аз съм го дала вече релаксиращо:innocent: Да не си докарвам още бръчки на така младото ми личице....
Повече инфо в темата за Тайланд:)

Общи условия

Активация на акаунт