Желирана торта

  • 80 228
  • 216
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 960
Браво! Чудесно изглежда.

Остана ли едно парченце?

# 76
  • София
  • Мнения: 328
Моят мъж още я хвали навсякъде.

# 77
  • Мнения: 1 413
Рая и други майсторки, струва ми се,че като желирам млякото от желатина се губи част от сладостта-като го приготвям е много сладко, като хапвам  готовата торта е не чак толкова. Така ли трябва или нещо греша?

# 78
  • София
  • Мнения: 3 960
Да си призная - не съм забелязала. Правя си го хем сладко, хем свежо.

# 79
  • Мнения: 1 698
Май ще съм единствената, която не успя да направи тази торта. newsm45 Спазих абсолютно точно рецептата, но уви млечния крем не се стегна, въпреки че бях сложила 5желатина. Пълен провал се оказа, преди малко я дадох на кучето, защото се разпадна минути след като я извадих от формата. А и млечния крем на вкус беше отвратителен.
Аз си мислех, че ще стане, защото до сега не четох на някоя от вас да не се е получила. А бях решила да шашна свеки с нея, но уви newsm11  smile3511 Иначе до преди да ми се разпадне тортата изглеждаше много добре.
Май това ще е, повече няма да опитвам.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 960
Цитат на: mimes
Май ще съм единствената, която не успя да направи тази торта.


Много съжалявам, че не ти се получава. Да не би да ти завира желатина, когато го подгряваш? Какъв плод сложи в млякото?

# 81
  • Мнения: 1 698
Цитат на: Raya
Цитат на: mimes
Май ще съм единствената, която не успя да направи тази торта.


Много съжалявам, че не ти се получава. Да не би да ти завира желатина, когато го подгряваш? Какъв плод сложи в млякото?

Незнам за желатина, мисля че не беше заврял. Сложих само банани, както е в рецептата.

# 82
  • София
  • Мнения: 3 960
Ако искаш, пробвай за последно. За да няма много фира, ако пак не се получи, не прави торта, а само крем. Вземи една кофичка кисело мляко, един банан, захар, лимонов сок и 1 желатин. Разтвори желатина в една малка кафена чашка студена вода. Разбъркайа мляко то и захарта. Нарежи банана на парченца и го добави към млякото. Добави една лъжица лимонов сок (подсилва вкуса на плода). Когато желатина набъбне (заприличва на прозрачна грис халва), го сложи на слаб котлон или на водна баня. Бъркай го докато се разтвори и заприлича на прозрачен сироп. Ако печката ти е с керамични котлони ползвай не по-висока от 3-та степен (моите са 9 степенни котлони). Ако си по търпелива, желатина ще се разтвори дори без да се сгрее повече от 35-40 градуса. Изсипваш го в млякото, бъркаш малко за да се смесят двете неща и сипваш в купички или чаши. Ако ти се занимава сложи на дъното на чашата плод от компот или сладко, а отгоре върху желатиновата смес една бисквита. Сложи в хладилника за няколко часа. Преди да сервираш потапяш чашата в гореща вода за няколко секунди и обръщаш върху десертна чинийка.

# 83
  • Мнения: 5 877
Рая, правих тортата за рождения ден на мъжа си. Нямах интернет, тъй че карах по спомени от рецептата ти, но се получи страхотно. Супер идея е това да се сложи повечко желатин - аз все се притеснявах с желираните неща дали ще се стегне достатъчно.
Моята вариация беше с две кисели млека, една сметана, доста орехи и замразени малини, които редих най-отдолу.
Много благодаря!

# 84
  • Мнения: 3 927
mimes,

да кажа и аз, че още от много малка имам опит с желатина: ако си ползвала български, нищо чудно да не е стегнала тортата. Купувай единствено желатина на Др. Йоткер (сори, все реклама му правя на тоз желатин, но е безгрешен)

# 85
  • Мнения: 1 698
Благодаря ви за това че споделихте с мен вашият опит, но мисля ако опитвам пак да бъде по-нататък, че нещо не ми се ще да изхвърля още една торта. Embarassed  Вече го преживях де.

# 86
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Искам и аз да се похваля Stuck Out Tongue ! Направих тортата, стана страхотна.  Благодаря на Raya за рецептата.
Само да добавя ,че това ми е първата тотра ,която правя и тя стана от първия път !Много съм горда с постижението си #Milti !
  ето и снимки:
http://community.webshots.com/album/340334651CHgeVV

# 87
  • Мнения: 1 517
Смятам и аз да я направя за имения ден на мъжа ми, който е скоро. Много ме запалихте!  #Onfire

# 88
  • Мнения: 3 562
Много ме впечатлихте с тази желирана торта, смятам тази седмица и аз да се пробвам, но искам първо да попитам нещо, защото никога не съм работила с желатин:

Какъв вкус има желираното мляко?

# 89
Радвам се за всички, на които тортата се е харесала.

Roshalche,
желатина придава само твърдост на тортата. Според мен, той не променя особено вкуса. Ако искаш, пробвай да направиш крема, който съм предложила на mimes. Като продукти не е много, но ще можеш да опиташ вкуса, а и ще видиш технологията на правене.

Общи условия

Активация на акаунт