Счетоводител в нужда се познава 14

  • 55 110
  • 763
  •   1
Отговори
# 510
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Както отбеляза Ала бала, въпросът не е коректно поставен. Данъчна фактура вече няма в ЗДДС.

# 511
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 757
1   20      4800
   4531      1200
      401   6000
         
2   401   503   6000
         
3   603   241   1200
         
         
4   411      4800
      70   4000
      4532   800
         
5   241   20   1200
         
6   70   20   3800
   70   123   200
Това ли е вярното решение?

# 512
  • Мнения: 1 184

Това ли е вярното решение?


Почти. Само в т.1 са грешни сумите.Другото е така.

    20  /  401 - 5000
    4531 / 401 - 1000

# 513
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 757
Да, тук съм се омотала от сумите на продажбата и амортизацията...Благодаря!

# 514
  • Мнения: 22
Здравейте,
Може ли Справка декларация по ДДС да се подаде с ПИК? Нямам електронен подпис, декларацията е нулева. Мерси!

# 515
  • Мнения: 728
Здравейте,
Може ли Справка декларация по ДДС да се подаде с ПИК? Нямам електронен подпис, декларацията е нулева. Мерси!

Не.

# 516
  • Русе
  • Мнения: 1 521
ЕТ може ли да подаде нулево ДДС на хартия. За дружествата знам, че от тази година не може, но как стои въпроса с ЕТ?

# 517
  • Мнения: 728
ЕТ може ли да подаде нулево ДДС на хартия. За дружествата знам, че от тази година не може, но как стои въпроса с ЕТ?

Не може. Има някои изключения, например при смърт на лицето и др., чл.125 и 126 ЗДДС.

# 518
  • Мнения: 22
Знам че темата не е за това, но може ли на лични да ми препоръчате счетоводител за тази услуга? Физическо лице съм и декември месец ще се дерегистрирам - става дума само за една нулева декларация за ноември. Благорадя!

# 519
  • Мнения: X
Здравейте! Имам следния въпрос: Мъжът ми от скоро е собственик на фирма ЕООД. Има и си работа на ТД. Сега обаче се налага да прекрати ТД и да започне да се осигурява във фирмата. Та въпроса ми е: доколкото четох по - изгодно е да се осигурява като собственик на фирмата, а не да се назначава като управител? Правилно ли съм разбрала? В първият случай може ли да се осигурява на минималния осигурителен праг и колко са осигуровките в този случай?
А ако реши да остане на ТД трябва ли задължително да се назначи управител на фирмата за да може тя да развива дейност?

# 520
  • Мнения: 728
Здравейте! Имам следния въпрос: Мъжът ми от скоро е собственик на фирма ЕООД. Има и си работа на ТД. Сега обаче се налага да прекрати ТД и да започне да се осигурява във фирмата. Та въпроса ми е: доколкото четох по - изгодно е да се осигурява като собственик на фирмата, а не да се назначава като управител? Правилно ли съм разбрала? В първият случай може ли да се осигурява на минималния осигурителен праг и колко са осигуровките в този случай?
А ако реши да остане на ТД трябва ли задължително да се назначи управител на фирмата за да може тя да развива дейност?

Собственик на ЕООД може да се осигурява като самоосигуряващо се лице (СОЛ) или по договор за управление и контрол (ДУК). Осигуровките като СОЛ върху мин. осиг. доход (510 лв.) за тази год. са в размер на 141.78 лв., ако не се осигурява за болнични. Това е "най-евтиния" вариант, ако не е осигурен на друго основание. Може да продължи да работи на труд.дог. и ако там е осигурен на максималния доход - 2600 лв., то като СОЛ няма да внася нищо.
За да развива фирмата дейност, някой все пак трябва да работи в нея.

# 521
  • Мнения: X
Здравейте! Имам следния въпрос: Мъжът ми от скоро е собственик на фирма ЕООД. Има и си работа на ТД. Сега обаче се налага да прекрати ТД и да започне да се осигурява във фирмата. Та въпроса ми е: доколкото четох по - изгодно е да се осигурява като собственик на фирмата, а не да се назначава като управител? Правилно ли съм разбрала? В първият случай може ли да се осигурява на минималния осигурителен праг и колко са осигуровките в този случай?
А ако реши да остане на ТД трябва ли задължително да се назначи управител на фирмата за да може тя да развива дейност?

Собственик на ЕООД може да се осигурява като самоосигуряващо се лице (СОЛ) или по договор за управление и контрол (ДУК). Осигуровките като СОЛ върху мин. осиг. доход (510 лв.) за тази год. са в размер на 141.78 лв., ако не се осигурява за болнични. Това е "най-евтиния" вариант, ако не е осигурен на друго основание. Може да продължи да работи на труд.дог. и ако там е осигурен на максималния доход - 2600 лв., то като СОЛ няма да внася нищо.
За да развива фирмата дейност, някой все пак трябва да работи в нея.

Много благодаря!

# 522
  • Мнения: 579
Здравейте,
имам следния въпрос: При попълване на касова книга парите ,които са за връщане как се описват? Сутринта ги въведох като служебно въведени на касовия апарат,вечерта трябва ли да ги извеждам? Всяка сутрин ли ги въвеждам или само се прехвърлят за следващия ден като начална сума за деня? И как се правят корекции ,ако объркам нещо?

# 523
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Здравейте и благодаря ви,че ви има Simple Smile
Този месец ще подавам  документи за детски надбавки.За първа година се самоосигурявам,работя като маникюристка и не използвам касов апарат.
Въпроса ми е в бележката за доходите,която сама ще си издам ,сумата на която се осигурявам ли трябва да напиша като месечен доход?На 510лв.се осигурявам.

Последна редакция: нд, 02 дек 2018, 08:33 от Дaни

# 524
  • Мнения: X
Според мен трябва да запишете сумата, която ще декларирате в годишната данъчна декларация.

Общи условия

Активация на акаунт