Счетоводител в нужда се познава 14

  • 55 023
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 369
По принцип не е правилно тя да ви казва да не бързате. Вие го представете, а тя да си го разнася електронно в срока. НОИ ще го обработи в техния срок и може да получите сумата до 26 февруари!

# 706
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Кога ще се изплати болничния зависи от това, кой месец е предаден в счетоводството на фирмата. Счетоводителят го подава в НОИ до 10 число на месеца, следващ месеца на получаването му. А НОИ го изплащат в срок от още 10-15 дни.Така че болничен, който сте предали на 31.01. в счетоводството и такъв предаден на 01.02. се изплащат от НОИ с разлика от 1 месец.

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Момичета,при подаване на декл. по чл.73 за физич.лица...ако съм подала и в последствие съм забравила още едно лице...Като подам нова тя трябва да е старата + новото лице или само такава с новото лице  Thinking Никъде не открих като се подаде нова дали анулира старата или просто допълва информацията.

# 708
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Момичета,при подаване на декл. по чл.73 за физич.лица...ако съм подала и в последствие съм забравила още едно лице...Като подам нова тя трябва да е старата + новото лице или само такава с новото лице  Thinking Никъде не открих като се подаде нова дали анулира старата или просто допълва информацията.
Пише го горе в дясно на самата декларация
 
ВАЖНО! Ако вече сте подали справка по чл. 73а, ал. 5 от ЗДДФЛ за съответната година, но искате да направите корекции в нея е необходимо да подадете нова справка, в която се съдържат всички данни за периода, а не само тези които променяте. Корекции в справката по чл. 73а, ал. 5 от ЗДДФЛ може да правите в срока за подаването й.

# 709
  • Мнения: 3 727
И аз да попитам , за фирми без дейност през 2018, прочетох ,че се подава в ТР само Г3, декларация по чл.38-че не се е осъществявала дейност, декл.по чл.13ал.4 от ТР- а истинността на заявените обстоятелства и за НСИ приложение 11- за това ,че не е осъществявана дейност, нали е само това,благодаря Simple Smile

# 710
  • Мнения: X
 http://www.nsi.bg/node/16852/
Може и онлайн(по мейл) да подадеш към НСИ, става бързо и не губиш много време. Попълваш декларацията, сканираш я и я пращаш. След това ти връщат, че е приета и това е. Но е валидно само за предприятия без дейност.

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 09:53 от Анонимен

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 193
Здравейте, сменям счетоводител и ми се налага този месец сама да се справя с подаването на декл обр 1,3,6. Подавам само за един служител декларация 1 на допълнителен трудов договор е и работил 3 дни по 8 ч на ден.  Точка 16 "дни в осигуряване-общо" можете ли да ми помогнете как трябва да се попълнят клетките в този случай - аз ги попълвам 0388, но не ми ги приема програмата. Благодаря!

# 712
  • Мнения: 369
Първите две цифри -попълват се работните дни за месеца, а отдолу в разбивката на точка 16 попълвате 3 дни

# 713
  • София
  • Мнения: 1 620
И аз да попитам , за фирми без дейност през 2018, прочетох ,че се подава в ТР само Г3, декларация по чл.38-че не се е осъществявала дейност, декл.по чл.13ал.4 от ТР- а истинността на заявените обстоятелства и за НСИ приложение 11- за това ,че не е осъществявана дейност, нали е само това,благодаря Simple Smile

това е Simple Smile

# 714
  • Мнения: 3 727
Благодаря ви момичета, статистиката я сканирах и пратих вече, благодаря Flowers Hibiscus

# 715
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
http://www.nap.bg/page?id=563
Чета това и ми изникнаха въпроси. Имам СОЛ, който до мин. година се осигуряваше на минимума 510лв. и получаваше последните месеци личен труд бруто 600лв.
Тази година обаче цифрите ще скочат на личен труд примерно 4000лв и осигуряване на максимума от 3000лв.
Има ли това право?

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 193
Първите две цифри -попълват се работните дни за месеца, а отдолу в разбивката на точка 16 попълвате 3 дни
За месец януари работните дни са 22, в точка 16 ги посочвам в първите две клетки, после в точка 16.1 посочвам отработените 3 дни, но къде трябва да отразя другите 19 дни, за да се изравни справката?  Благодаря!

# 717
  • Мнения: 369
Нямам продукта на НОИ  пред мен -- но  при конкретен брой дни отработени, трябва да посочите на втората страница от декларацията периода, за който се отнасят от до -  и тогава, може би ще ви пусне да напишете 0388, пробвайте така

# 718
  • Мнения: 47 986
ЧОвека само 3 дни ли е работил

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 193
Цял ден се боря с това модулче на НАП.
Да, на допълнителен трудов договор, до 5 дни месечно e назначен.
Смятам да отида в приемния им ден да направя една консултация. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт