Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 757
  • 789
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 217
Незнам, аз не съм медицинско лице, но някакси не ми се вижда редно.

# 571
  • Мнения: 1 872
Много малко лекари в България са чели на тема дефицит на Б12. Не и се сърди. Аз се опитвах да намеря по едно време и останах с впечатлението, че май само Кадъм, Русев и Сигридов са с адекватни познания по темата.

Е.М.А. като "изтрезнее" от поливането на приема на малкия може да предложи и някой друг.

# 572
  • Мнения: 406
При взимане на кръв от пръста отделните  сегментоядрени клетки се броят автоматично от машина. Т.е. Има 10% отклонение някъде, защото не се диференцират добре. Левкоцитите са еди-си колко, но различните видове се засичат доста по-трудно от апаратурата. Ако разликата е притеснителна, ще ви пратят за венозна кръв в конкретна лаборатория за конкретни изследвания. Границите за левкоцитите пък е адски широка в тази възраст и се променя непрекъснато - я зъбче, я пълзене и тн.

Не сме правили режим, твърдата ѝ храна е горе-долу по едно и също време, защото се храним заедно. На тия зъби отгоре само да се мъча режим да ѝ правя ми трябва. Не ми пречи честно казано.

# 573
  • София
  • Мнения: 98
Момичета, някоя от вас бе споменала, че е водила детето в Щерев на плуване. Не помня дали писа после за отзиви. А и помня, че в четвъртък имало опция за безплатна консултация, но намирам тази информация в сайта. Ако някой може да се включи по темата, ще съм благодарна!

Ние ходим на плуване в Щерев. За консултацията звъниш на телефона от сайта им и казваш, че искаш час за безплатна консултация с физиотерапевт, за да посещавате водните занимания. Има прегледи и другите дни, но са платени. Ние ходим от края на март по веднъж седмично. Малката е родена на 9.11. Първите четири пъти бяхме във ваничка, за да свикне. След това сме в големия басейн. Много и харесва във водата. Пиши ако те интересува още нещо. За съжаление не успявам да влизам много често във форума

# 574
  • Мнения: 836
Harma, благодаря много! 🌷

# 575
  • Мнения: 1 639
Ехо Здравейте, аз наистина изтрезнях че бях на сватба хахах:) За Б12 няма как да очаквате от личния лекар да се трогне от това,лекарите твърдят че това пак е новата мода и изобщо не взимат в предвид това пък каму ли някой да ви насочи,или на своя глава го правите или не

# 576
  • Мнения: 217
Прави сте!
А за режима на нас от само себе си се получи, аз умишлено не съм се стремяла към режим, даже по едно време беше страшен хаос със яденето 😁

# 577
  • Мнения: X
Хемоглобинът на малкия беше 124 или 125, но хематокрита беше малко под долната граница и именно заради това д-ра ми каза да въвеждам месото и жълтъка, понеже е свързано с хемоглобина и той може рязко да падне.
Ама колкото лекари, толкова мнения.

# 578
  • София
  • Мнения: 5 615
Този моя младеж е станал супер гушлив. Само дава ръце да го гушкам. Дано е период.

# 579
  • Мнения: 4 005
Ходих онзи ден на една лекция за захранването и също казаха,че мога да давам плодове в суров вид.Досега само банан съм му давала в суров вид,но не му хареса.Сега като тръгнат сезонните се надявам да има напредък.
От няколко дни го слагам за малко в проходилка.Никакъв интерес да ходи.Само се накланя напред да натиска и да лапа джаждите.Малко ме притеснява,че рядко изпъва крачета,не пружинира,както казвате.На 8 месец трябва да ходим на ортопед профилактично и малко ме е хванало шубето да не кажат нещо лошо.

# 580
  • Мнения: 1 716
Ходих онзи ден на една лекция за захранването и също казаха,че мога да давам плодове в суров вид.Досега само банан съм му давала в суров вид,но не му хареса.Сега като тръгнат сезонните се надявам да има напредък.
От няколко дни го слагам за малко в проходилка.Никакъв интерес да ходи.Само се накланя напред да натиска и да лапа джаждите.Малко ме притеснява,че рядко изпъва крачета,не пружинира,както казвате.На 8 месец трябва да ходим на ортопед профилактично и малко ме е хванало шубето да не кажат нещо лошо.
Споко, Стефи, отиди си спокойно. Ради е същата, нищо им няма да децата, просто не им се занимава още. Тука маса деца докато се набираха да сядат, нашата дремеше в шезлонга, преди месец някъде почна с набирания и сега вече седи стабилно дълго време, но закъсня в сравнение с много деца. Не сравнявай, викат ми дръж я под мишниците да се избутва с крачета, ама тя свива крака или ги вдига и не иска, са...какво да я правя, не става насила :Д.

# 581
  • Мнения: 627
Тони, прекрасен е. Справя ли се с пълзенето?

Не особено 😂😂😂 ама пък такова завидно желание има

# 582
  • Мнения: 18 397
Тони, много е готин младежът. Тази поза сега е на почит и у нас. Току по някое време отскочи напред и понеже не се сеща да си премести и ръцете, се избутва пак назад. Grinning

Днес въведох глутен с една чаена лъжичка фини овесени ядки. Ама не щя да яде кой знае колко от плодовото пюре, в което ги бях бухнала. Сега като въвеждам глутена, мога ли да въвеждам и нещо друго? Примерно спирам с овеса и въвеждам още някое месо или плод?

# 583
  • Мнения: 1 639
На моя бебок хемоглобина му беше 107 и педиатъра каза че си е супер, въведох аз пуйката, и мисля сега броколи утре. Не се притеснявайте стойностите за бебета са 96 долна граница, 124 е направо страхотен хемоглобин. Няма да се плашите

# 584
  • София
  • Мнения: 5 615
Малкият е със 101 хемоглобин. Ще правим контрола в сряда и ако не се е вдигнал, педиатърката иска да изпише желязо..

Общи условия

Активация на акаунт