Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 771
  • 789
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 639
За парите човек знае и 2 и 200, в моя случай просто е комбинация от много фактори, аз не съм детеман и много ми доскучава да съм по цял ден с деца, сигурно звучи апсурдно от устата на майка на две деца но поне си го признавам, освен това смятам че за детето е по-добре да е сред деца а не само с майка си и така и по-бързо се адаптират към околния свят като са на ясла.
Иначе аз със свекървата не общувам, не се харесваме и не мелим едно брашно, майка ми и баща ми много обаче ми помагат. Но пък брат ми който живее в чужбина винаги много се е дразнил на българската логика (щото това само в бг го има) че едва ли не бабите трябва да помагат супер много. Хиляди пъти ми е казвал сестра ми не си родила деца за да ти ги гледа някой друг и съм съгласна.
Но пък мен мъжа ми много помага, всичко делим вкъщи освен готвенето (той готви:)))
За приятелите дет викаш поне се е видяло кой ти е приятел, аз въпреки двете деца и компания в която общо взето почти само аз имам деца, сме си в същите отношения и си идват в нас, аз излизам с тях, но аз безпроблемно оставям и двете деца на мъжа ми нямам никакъв проблем с това, той даже по-добре се справя с тях да ги разнообразява от мен и никога не се оплаква за разлика от мен.

# 631
  • София
  • Мнения: 18 695
Аз не желая нон стоп помощ. Просто няма елементарна връзка баби- внуци. Синът ми се радва на бабите и дядовците във входа повече всравнение със собствените му. За това иде реч.
аз обожавах баба и дядо въпреки, че не са ме гледали. Но с нашите ходехме често при тях и си имахме връзка.

# 632
  • Мнения: 18 419
Аз също нямам в момента голяма помощ, защото дребна е на вълна мам-мам-мам и изпада в истерия с друг освен баща си. Който пък работи за себе си и се възползва максимално от всяка възможност да изкарва пари. Като се роди бебето беше в най-натоварения период от годината и до НГ той не знаеше на кой свят се намира. Сега пък пътува почти всеки уикенд до август. Заедно сме го решили, защото ако нещо стане с бизнеса, имаме лост, който да поеме. Играли сме го вече с голямата той да остане без работа, точно когато ми изтече първата година майчинство и така ни се запечата, че оттогава мисленето в тази насока много ни се промени. Иначе и свекърва ми и майка ми много искат да помагат и с голямата ми дъщеря и до днес са голяма партия. Но сега освен майка ми да изведе бебето, докато спи и да се крие зад количката, а свекърва ми да дойде, когато съм я приспала вечерта, за да излезем с ММ за някой друг час, няма как да ми помогнат.

Най-голямото ми притеснение за яслата сега е, че с голямата ми дъщеря изградих много силна връзка точно между 1 и 2. Освен това я подготвих за яслата от втората година - отиде без памперс, хранеше се сама и се обличаше/събличаше сама. Т.е. нямах никакви притеснения относно обслужването ѝ - че ще чака гладна, наакана, необлечена след сън и т.н.

# 633
  • Мнения: 1 716
Аз не желая нон стоп помощ. Просто няма елементарна връзка баби- внуци. Синът ми се радва на бабите и дядовците във входа повече всравнение със собствените му. За това иде реч.
аз обожавах баба и дядо въпреки, че не са ме гледали. Но с нашите ходехме често при тях и си имахме връзка.
ММ е така с неговите баба и дядо и е много гадно, отразява си се на всичко това. Той ми е казвал как не са го гушкали и не са му се радвали и не с горчивина, просто като факт, той самият не изпитва връзка с тях...но е гадно да има такива студени семейни отношения. Те са му помагали финансова, но чисто и просто...а бе той няма нужда от тях, не ги търси, не им се обажда, освен ако няма някой болен... те се чудят защо, а се държат помежду си като далечни познати. Не знам как става така, но има такива хора.

# 634
  • Мнения: 1 639
да да, не ме разбирайте погрешно аз не казвам че бабите и дядовците не трябра д априсъстват в живота на внуците си, а че не е нужно да има на разположение нон стоп някой ако на мен ми се излиза, аз затова говоря. Иначе  Попи, според с теб сме доста различни, ти си човек който сигурно ти доставя удоволствие да се занимаваш с децата си и го правиш добре, аз съм от тези майки които ако ми се наложи да остана 2 години то самото дете няма да е щастливо щото аз ще съм изнервена, отегчена от живота:) Сега като е бебе поне неможе да разбере тези неща:) Така че си е до човек, с човек като мен подобре на ясла да ходи:)

# 635
  • София
  • Мнения: 5 616
Миднайт, оправяй зъбите, че е голяма болка. На мен само италианското Оки ми помага, то е кетопрофен. Ако има кой да ти даде, недей да се двоумиш според мен.

Джони, изтормозена не съм. Изморена. Искам да минат сесията и държавните, ще оставя един ден детето на таткото или на някоя баба и отивам сама на спа. Точно от това имам нужда.

И сега един тъп въпрос, щото съм ужасно обсебваща и притеснителна майка. Ушите на вашите бебета студени ли са? Колкото и да е топло, неговите винаги са студени.

# 636
  • Мнения: X
Да, на малкия също са му студени ушичките.

Изтървах Елени, но съм сигурна, че е прекрасна!

# 637
  • Варна
  • Мнения: 917
А

Последна редакция: чт, 17 май 2018, 22:21 от Ангела

# 638
  • Мнения: 26
Все така усмихнат да е!Прекрасен Андрей!

# 639
  • Мнения: 1 872
Прекрасна му е усмивката на малкия. И колко е чист!

При нас столчето с бебо в него никога не остава в такова състояние за повече от 30 секунди.

# 640
  • София
  • Мнения: 874
Ех, най-накрая да видя и аз едно бебе. Пу пу, прекрасен усмивчо е Андрей. Hug
Моето дете май има шило в дупето.Grinning Ако не спи, не се спира и не мога и за секунда да го оставя сам. Затова и по-лесно ви чета, отколкото пиша, че за писане ми трябват и двете ръце! Grinning Свободното ми време е като си легне вечер, но тогава съм толкова изтощена, че си лягам и аз!
Аз нямам абсолютно никой, който да ми помага. Навсякъде сме си двамата. Вечер не съм излизала нито един път. Понякога ми се иска да е различно, и да имам време и за себе си, но не се оплаквам. Не мога да си представя живота без него. Ако има как, никога не бих го дала на ясла на 1 година. Но аз лично с 380 лв не бих могла и сама да преживея. Та на мен само сметките са ми 200 лв на месец!
АМ го разтварям в съвсем малко водичка и го добавям към яденето. Преди слагах и в обедното пюре АМ, но откакто слагам жълтък или месо, спрях.
Вашите деца удрят ли се? Моето постоянно си блъска главата. Особено като е в креватчето си. Чудя се докога ще е този период и струва ли си да инвестирам в някакъв по-дебел обиколник, че сега съм с един тънък и къс икейски и той никаква друга работа не върши, освен да държи играчките да не изпадат! Grin

# 641
  • Мнения: 35 109

Много от приятелите ми спряха да общуват с мен, откакто забременях. По-малко са тези с деца. Радвам се, че така стана, поне осъзнах кои са истинските.


При мен с еполучи същото. Една част ме отсвириха, когато забременях. И още някои, след като родих. Сега приятелите ни са...няколко!
Много тежко го приемах, защото аз съм сравнително отворен човекм общувам с много хора, свикнала съм да се виждаме, да излизаме. Но в един момент вече нямам сили да се боря с вятърни мелници. Който има желание, ще ни намери.
Както беше с една колежка, докато бяхме бременни " ще се виждаме, ще излизаме като се родят бебоците". Чувай Верде! Ама веднъж излязох с нея и повече не съжалявам, че не ми с еобажда Simple Smile
Аз също искам да съм с  детето до втората му година. Сигурно е досадно за някои да се занимават с дете по цял ден, но и аз съм на мнение, че то веднъж е на тази възраст и аз искам да съм  с него.Криво-ляво ще се оправим..надявам се . Майка ми много ми помага. Пенсионира се 2 месеца след като родих и е на разположение. Не съм ѝ оставяла до сега детето за повече от 6 часа да го гледа, но знам, че мога да разчитам на нея.

# 642
  • Мнения: 4 005
Много е сладък Андрей.
Кейти,и аз нямам време много да пиша,затова повече ви чета.Моят е същият,не се спира и не ме оставя за секунда.Почти не спи вече през деня и не ми остава време да простра прането и да изчистя,а какво остава за почивка.Не искам да се оплаквам,но съм много изтощена.Започнах да умувам за домашна помощница,ММ не иска чужди хора вкъщи.За ясла ми се вижда много малък още,а ако продължавам така аз самата няма да мога да бъда добра майка и малкият няма да е доволен.Имам нжда да си поема малко въздух,от мъничко почивка.

# 643
  • София
  • Мнения: 5 616
Черпя ви с една усмивка на малкия. Днес майка му става на 23г! Почерпете бебоците от мен!

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 18:12 от Неизвестна16

# 644
  • Мнения: X
Честит Празник, Непозната16! Много здраве и усмивки ти желая!

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 20:00 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт