Дойде ред да се разкрие мома или юначе през НОЕМВРИ ще проплаче.

  • 30 673
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 996
Вчера така беше застанало,че се видя пола.
А и не знам дали писах,че предната вечер сънувах ,че бебето ми е момченце и голямо кърмене падна,кърма цедя като една луда.😱😄 (Като имайте предвид,че кърменето не ми се получи въобще с първото ми дете,1м. големи мъки и нерви).

Събудих се и реших ,че може да е противоположно на съня ми,но не-100% чакам втори мъж!
Явно ще съм мъжка майка! 👶😎

# 661
  • Мнения: 980
При мен лекарката е на 75% мъж, а и там нямало какво друго да стърчи 😁 Ще видим напред дали ще потвърдят.

# 662
  • Мнения: 541
Ние не знаем още пол , но си надхвърлихме няколко варианта за имена и на момиче и момче . Утре влизам в 15та седмица и се чудя дали да не отида на платен преглед за казване на пола . Тук има такива и започват от 16та седмица и се чудя дали да отида точно в 16 или за по сигурно да изчакам 17та🤔 Доста познати от 12та седмица знаят ...

# 663
  • Мнения: 50
И при мен не е на 100%. Каза че най-сигурно ще се види 16 седмица, но и в 10 и 12 г.с. като бях на преглед видя "стърчащото нещо" Smile

# 664
  • Мнения: 220
аз се бях настроила за момиченце като разбрах че съм бременна...но и леля, и родителите ми като ме гледат предполагат момче... и д-ра така предположи ама още е рано..... само 13седмица съм, след 20-25 седмица ако благоволи да застане за снимка и да позира дребо вече ще се знае със сигурност.... тей че му говоря в мъжки род....уф, изкуках-да говоря на нероден петко дето е в търбуха ми.....

# 665
  • Варна
  • Мнения: 2 264
Фроузен и аз още не знам пола на бебето.Не сме коментирали, а не съм и питала.В понеделник ще видим какво ще каже док.Аз тогава ще съм вече 15г.с.+5.

# 666
  • Lovech
  • Мнения: 31
Синът ми се казва Лъчезар. Ако сега имаме пак момче ще го кръстим Пламен сигурно,защото на моя приятел баща му се казва така. През първата бременност всички ми казваха кръстете го както си искате,няма да се сърдим,но досега на малкия дядо му няколко пъти ми е подмятал тънко,че малкият не е кръстен на него.. 😑😑

# 667
  • София
  • Мнения: 1 121
Честно да ви кажа, не мога да разбера бабите и дядовците. Как така могат да искат, настояват, че и да се сърдят за подобно нещо!
Мен баба ми по бащина линия никога не ме е зачитала за човек, защото съм кръстена на баба ми по майчина линия. Това не е нормално...

# 668
  • Мнения: 2 603
Аз също не знам пола, искам да изчакам по-предни седмици, когато ще е по-сигурно. Мисля юни месец да отида при частния ми лекар и да видим дали всичко е ок и ще питам и за пол. Ще съм 16,17 седмица и сигурно ще се види.

# 669
  • Варна
  • Мнения: 2 264
Нашата дъщеря не е кръстена на никого, въпреки че моята майка подмяташе, че не било хубаво така.Но ние си бяхме нарекли точно това име и предвид, че забременях въпреки проблемите си, направо като по чудо, та изобщо не сме мислили да слагаме друго име.А нейното пък е любимо женско име и за двама ни.Сега ако е момче ще е Виктор като свекъра, който също е Виктор, но това не е нарочно подбирано така, просто както казах по-напред, на мен ми е любимо от преди да познавам мъжът ми.Просто съвпадение, че той има такова хубаво име.А свекъра ми пък е човек с модерни разбирания, самият той и брат му не са кръщавани на никого, което за онези години си е рядкост,  но дядото на ММ нарочно избрал да е така.Та затова и от тази страна никой за нищо не настоява.
Докато майка ми  малко си промрънква, че било редно поне буква Grinning
Най-важно е детето да не се срамува от името си, на второ място и на родителите да се харесва самото име.Пък бабите и дядовците са имали своята възможност да измислят имена, когато са ставали родители.Ако пък са способни да се обиждат, заради такова нещо - човек може лесно да си направи изводи.
Имам позната, която като беше бременна и мъжа ѝ реши, че момиченцето им ще е кръстено на майка му.Бабата се казва Радка.Те избраха да се казва бебето Радост.И всичко беше чудесно, дойде денят, мамата роди и още не дошла на себе си, бабата се закучи и обработи таткото, че това Радост изобщо е било на нея, трябвало да е Радка иначе, нямало да вземат майката с бебето от родилно.Ни Радост приемаше, ни Рада, само Радка.И майката клекна и отстъпи и го кръстиха Радка....За капак на момиченцето му казват и на галено като на баба му - Раче...
Много ми стана криво като ми разказа майката.Какви хора има...

# 670
  • Мнения: 541
Предложения за тема :

Идва време за слънце, плаж, море, НОЕМВРИйчето в мама расте ли расте

Лято вече наближава - НОЕМВРИйското коремче проличава

Мина първата третина - през НОЕМВРИ ще сме трима, четирима...

Ако някой знае как , може да направим анкета ако искате

# 671
  • Мнения: 2 603
Много хубави предложения. На мен ми харесва първото, но другите може да ги ползваме и по-нататък.

Море, много тъжна история. Не ги разбирам тези хора. Чак и мен ме хваща яд като чета. Ние също не сме кръщавали на никого, въпреки че сестра ми се казва по същия начин, но винаги съм харесвала това име и някак го усетих близко.

# 672
  • Мнения: 999
Нямам думи за подобни истории Anguished

Съвсем съзнателно решихме още първия път, че бебето ще си носи негово си име и няма да е кръстено на никого от двете роди. Ако някой е бил разочарован, не го е показал, а и да не беше, не бихме се трогнали особено.

Сега пак ще сме така, но този път не мисля, че вече някой има очаквания за обратното Simple Smile

# 673
  • София
  • Мнения: 127
Имате ли идея как им викат на Колояновците? Кал не е лошо, ако се абстрахираш от калта...Кали е женско, не знам!

# 674
  • Мнения: 999
Имате ли идея как им викат на Колояновците? Кал не е лошо, ако се абстрахираш от калта...Кали е женско, не знам!

Имам приятелка с Калоян, наричат го Коко.

Общи условия

Активация на акаунт