Дойде ред да се разкрие мома или юначе през НОЕМВРИ ще проплаче.

  • 30 709
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 303
Една приятелка има син Калоян и му викат Кайо, и някак е естествено за мен.
През миналата (не успешна ) бременност обсъдих ме имената, които ни харесват та същите остават и сега Simple Smile. За момче -Йоан и Филип ми харесваха но таткото категорично отказа Филип, защото не отивало на фамилията. Между другото Филип има имен ден на 14'11. За момичета ми харесват Радина, Йоанна и Димана.
Не сме мислили имената така, че да са на някой, но пък явно подсъзнателно е така, защото дядовците са Ивайло и Иван (Йоан/Йоанна),бабата е с Р, а едната лекя е с Д Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: чт, 17 май 2018, 17:06 от Georgea

# 676
  • Велико Търново
  • Мнения: 162
Имам позната на Калоян му казват Яни. На мен Коко по ми допада.

# 677
  • София
  • Мнения: 3 722
Ели и ние се отказахме от Катерина, щото ще и викат Катя.. много ме е яд на късите имена, за това или ще изберем много кратко като Анна, за да не и викат по друг начин или някое не много дълго, че да му викат с цялото си име. Ако е Калин и някой му вила Кала или Коки ще го разстрелям 😁😁😁
Ние не знаем пола, след малко сме на преглед и съм 15+4 и въпреки, че докторката каза, че няма да ни каже пол на този етап сме решили да я изнудваме докато сме там. 😆 Аз съм кръстена на севастократорица Десислава от старата двадесетолевка 😁 нищо, че дядото е с Д, никой не го е приел, че ме кръщават на него... мояъ мъж също на някакъв руски актьор, тааа не мисля, че някой от дядовците ще се сърди при нас.
За заглавие много ми харесва - Лято вече наближава - НОЕМВРИйското коремче проличава, но и другите са хубави.

# 678
  • София
  • Мнения: 374
Да се включа и аз по темата с имената. Синът ми е Мартин, на галено му казваме Марти. За бебето още не сме се спряли на конкретно име, чакаме да разберем пола следващата седмица и тогава ще мислим по сериозно. За мен е важно да има хубаво галено име.

# 679
  • Мнения: 541
Успех на прегледа Деси , ще чакаме хубави новини Simple Smile

# 680
  • На север
  • Мнения: 1 377
Това с бабите и дядовците е просто ужасно. Аз съм кръгло против да има какъвто и да е натиск, а ако се сърдят на детето значи не си заслужават като хора. Аз съм пример за това. Родена съм с името Александра на бащата на майка ми. Обаче традицията била първото дете да е на родителите на бащата. И от двете страни се сърдили и мрънкали. Никой не е дошъл да ме види. Тогава след две седмици с това име родителите ми са го сменили. Аз винаги съм съжалявала че са го направили. Харесвам си името, но мисля че не е било редно. Аз никога не бих оставила да ме маниполират. По скоро ще им тегля една майна. Едно име ако ще те накара да обичаш внучето си значи толкова го обичаш...
Някой пита за име на момче с В. На мен ми харесва Валери.
Аз също нямам никаква представа какъв е пола. Другата седмица имам преглед в края на 15та седмица, но осъзнавам че шансовете няма да са големи за познаване със сигурност.

# 681
  • Stara Zagora
  • Мнения: 42
За името този път ще оставя отговорността на ММ, с каката аз избрах името въпреки, че той не беше съгласен и затова сега ще го оставя той да реши.😊 Днес имам болки ниско в корема и се чудя дали да не пия но-шпа 😒 Сега съм полегнала и ако не ми мине май ще пия. Десислава чакаме хубави новини 😊

# 682
  • Мнения: 2 173
Това с кратките имена наистина ли е причина да се откажете от име, което харесвате? И защо задължително трябва да му се мисли кратко име? Синът ми е Дамян и му викам Дамян, бабата на мъжа ми се опитва да му вика Дами, от което откачам и много бързо я строявам. Така се променя вибрацията на името, все едно го прекръстват. В семейството на ММ всички си говорят на цели имена. Моето име всъщност е Йоанна. Като бях малка не го обичах, защото нямаше много адашки, а тези които бяха, все с едно "н" и постоянно се обяснявах на кого, защо с 2 н (едно време не е било ок да кръстиш дете с царско име, аз съм родена преди 89-та). Но, сега си обожавам името, нищо че ми казват Йо.

# 683
  • Мнения: 2 603
А всъщност какво му е на галеното Кате? Аз също гледам да има хубаво галено име защото ако е дълго и тичаш по площадките и крещиш е по-удобно краткото име Joy

Дамян и Дамяна са ми едни от фаворитите, но не знам как ще му казваме на галено. Янна, ти никога ли не ползваш някакво галено?

Аз изобщо не си харесвам името точно защото е много популярно и затова гледам някакви по-малко модерни имена, но да не са странни все пак.

# 684
  • Мнения: 541
За името Виктор , което на доста от нас явно ни е фаворит , се замислих , че на галено Вики е добре , но като стане на 30 здрав прав мъж дали ще му е приятно да му казват Вики или пък с цяло име Викторе . В Англия например как биха казвали на галено на Виктор или нямат галено?

# 685
  • София
  • Мнения: 3 722
Тоооо лошо няма, просто аз не харесвам това съкращаване на имена. Много повече ми харесва да се казва цялото име, ама за жалост много малко хора го правят. Искам ако детето ми е Катерина да му казват така, а повчето ще и казваъ Катя.. тааа просто на нас не ни харесва това. Други си харесват галените, въпрос на вкус. На мен всички ми казват Деси, а реално името ми е Десислава и се разтапям като някой се обърне така към мен 😁ММ е примет за гадно галено име, казва се Олег и всички му викат Оли 😤 а такова хубаво име има :€)))

# 686
  • Мнения: 2 603
Аз също се казвам Десислава, но мразя да ми ползват цялото име. Даже тук в Италия изобщо не се представям с него, ами само с галеното.

# 687
  • София
  • Мнения: 3 722
Както казах, въпрос на вкус. Аз най-много пък обичам чужденци да ми изговарят цялото име. Много сладко го казват Simple Smile

# 688
  • Мнения: 980
Харесвам името си. Казвам се Милена. Като бях малка и ми беше гадно, че си нямам на галено. Някои са ми казвали Мими, ама аз не съм свикнала и не се обръщам 😁 казват ми Миленка или Милена.
Аз към хора с дълги имена се обръщам с галеното им, но като се запознавам с някого просто го питам как да му казвам. Примерно на Александър -  Сашо или Алекс, защото наистина всеки е с различни предпочитания

# 689
  • Мнения: 2 603
Е как Милена има толкова галени Мима, Лени, Михи.
Моето име пък чужденците изобщо не могат да го кажат, да не говорим когато се наложи нещо официално по телефона. Направо е ужас.

Общи условия

Активация на акаунт