Форевър Алоун или сама над 30-те, част N-та

  • 27 545
  • 438
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Според мене точно там бърка - на челото пише, че търси Спътника в живота.
Не я заблуждавайте, че е пълно с принцове, които търсят Спътницата и Майката на децата и само трябва да си измие измие зъбите и да сложи новата рокля на цветя. Работата е малко по-сложна.
Свалки текат, но с цел секс. И докато сваля нея, в най-добрия случай зарибява още 2-4 и която върже първа - пИчели. А в лошия случай е някой женен, с вечната проблемна и ау, кошмар, на практика асексуална връзка.
Не знам кактв съвет да дам, в същото положение съм. Големият ми проблем е, че от 10 човека, 8 са женени. Еми не ща, мерси. Най-добре досега ми е работило да се правя на не особено заинтересована. Подчертавам, това е различно от недостъпна. Излизаш, пиете по едно, секс може също, но изобщо не е задължително. После не го търсиш да питаш кога ще се жените. Но невинаги се получава - на мъжете им писва и се чувстват изиграни, а трябва ние да сме изиграните.
Това са ми наблюденията.
Абе намери си друго занимание, свързано с грижа за живо същество. Котка или куче. Неслучайно стара мома е синоним на луда коткарка.
Smile Големият ми проблем е, че от 10 човека, 8 са женени Smiley  и те свалят?

# 46
  • Мнения: X
Да, търсят си странична забежка. Да видиш какво убеждаване пада. Пък после колко са обидени от отказа. Пък аз каква съм задръстена, че не искам с ангажиран. Пък как не ги разбирам с тяхната ужасна връзка, от която вече 10та година бягат. Мога да ти изреждам с часове. Периодично се появява някой с нов рефрен, но същите мераци.

# 47
  • Мнения: 6 962
От първия й пост оставам с впечатлението, че тя не е просто сама в момента и да й е скиснало, а като цяло няма сериозни връзки и почти никакъв опит.

Никога не съм имала сериозна връзка.

Имам по-малко опит с мъже от 18 годишна пикла. Изглеждам най-много на 25 (не преувеличавам). Имам либидото на трийсет и няколко годишна жена, а хич нямам опит в секса.

На нейната възраст това значи, че все нещо трябва да се промени. Аз съм съгласна, че нещата опират до "ми получи се" - дефакто наистина има и доза късмет, правилните обстоятелства. Но това е доста дълго време да "не се получава" - може да няма проблем с главно П, но някъде генерално не се подхожда като хората.

Що се отнася до съветите за промяна във външния вид и роклята с цветята ( Grinning ), тя ходи на фитнес, ходила е и на танци, значи не е 100 кила и невчесана, а дори да беше много такива също си намират мъже. Проблемът е някъде в държанието й с мъжете - може би наистина й трябва малко ошлайфане в социалните умения, да бъде по-приятна компания и да умее да завързва разговори.

# 48
  • Мнения: 12 473
А като иска да се отрака, защо не се даде на някой, с цел практика и забавления само?
Лошо няма, тъкмо ще отпуши енергията, че явно яко е блокирана.

# 49
  • Мнения: 1 770
Интересна тема! 😊
Имам въпрос: Как толкова дълго търпя всичко това, щом не ти харесва? Има хора знам и по 22 год. търпят, но кому е нужно?
Явно не си от тези, които се смятат за самодостатъчни и определено ти липсва мъжа до теб, което не е лошо.
Според мен си толкова чувствителна, защото нямаш опит. За съжаление, трябва да се разочароваш минимум няколко пъти, за да станеш "по-корава" от чувствителна.
И на мен ми прави впечатление този цитат:

Цитат
"  Имам по-малко опит с мъже от 18 годишна пикла. Изглеждам най-много на 25 (не преувеличавам). Имам либидото на трийсет и няколко годишна жена, а хич нямам опит в секса. 

Какво е либидото на "трийсет и няколко годишна жена"? Има ли такова понятие? Аз съм на 40 и либидото ми е по-голямо от като бях на 20, но съдя по себе си, а не по всеобщите схващания, ако има такива.
Не знам какво да те посъветвам. Поработи върху самочувствието си. Трябвало е да правиш повече секс на младини. Сега не знам как се наваксва на 30+, като и мъж не намираш. Комуникацията ти куца, а от там и секса..Хубаво е, че си усетила, че имаш нужда от промяна, което е първата стъпка към промяната. Това обаче зависи само от теб и няма да стане с магическа пръчка! Не очаквай чудотворен съвет от форума!
Нужна ти е коренна промяна, която е много трудна, когато си влязла в някаква матрица. Трябва наистина много силно да го искаш!

... Мама мия е твоя случай! Успех ти желая и ще следя темата! 🍀

# 50
  • Мнения: X
--Gal--  не се занимавай с такива, не ти трябват.
Не думай Grinning

А като иска да се отрака, защо не се даде на някой, с цел практика и забавления само?
Лошо няма, тъкмо ще отпуши енергията, че явно яко е блокирана.
Това го направих около 26-7. И последва редичка разочарования от мъжете, която до днес продължава да се обогатява с нови попълнения.

Имам един съвет, но от личен опит знам, че идеята трудно се осъществява и още по-трудно се осмисля - да свикне жената с идеята, че Бащата, Съпруга, Спътника до живот тя си го възпитава. Изходният материал обаче е много свободолюбив, всичко знае, от никого няма нужда. Това трудно се превъзпитава, на много жени им писва. Въпрос на стечение на обстоятелствата е дали им писва след 10 години брак и гледане на детето на свекървата, или в самотен период. И ако авторката хем е от 'традиционно' възпитаните, хем на 30 е сама и пак на 30 не си е надвила на традиционното възпитание, че жената си осмисля съществуването само с готвене и раждане - чакат я тежки моменти тепърва.

# 51
  • Мнения: 12 473
И с какво точно те разочароваха?
А секса разви ли се?
Опозна ли се достатъчно и наслаждаваше ли му се?

# 52
  • Наблизо
  • Мнения: 6 083
Трябвало е да правиш повече секс на младини. Сега не знам как се наваксва на 30+, като и мъж не намираш. Комуникацията ти куца, а от там и секса..Хубаво е, че си усетила, че имаш нужда от промяна, което е първата стъпка към промяната.


Мда и аз така смятам.Angel е дала добър съвет.И аз смятам,че трябва да се поотпусне,да не си мисли че секс се дава само срещу връзка и може би енергията ще се промени.
Единият проблем ти е това и другият,че във всеки мъж виждаш потенциална връзка..което си е супер плашещо и не си мисли,че хората не го усещат това.

# 53
  • Мнения: X
"А като иска да се отрака, защо не се даде на някой, с цел практика и забавления само?
Лошо няма, тъкмо ще отпуши енергията, че явно яко е блокирана." ще излезе лошо име, тотално ще се промени. Ако е достатъчно стабилна ще осъзнае, че "просто ей така за спорта" да спиш с някого е безсмислено. Има тема за неангажиращите връзки.

# 54
  • Наблизо
  • Мнения: 6 083
Не говорим за спорта и норматив,а като срещне някого да не си представя веднага сватба и деца,а приятно изкарване и секс и каквото стане.Да се отпуши малко,че не е толкова страшно да не се развие сексът във връзка.

# 55
  • Мнения: X
Единият проблем ти е това и другият,че във всеки мъж виждаш потенциална връзка..което си е супер плашещо и не си мисли,че хората не го усещат това.
А кое му е лошото? Това е нещо съвсем естествено.
Някъде се разминава нещо във възпитанието на мъжете и жените. Жената търси партньора си, обаче мъжът търси секс. А уж аналогично се възпитават.
И с какво точно те разочароваха?
А секса разви ли се?
Опозна ли се достатъчно и наслаждаваше ли му се?
Много неща, някои важни, други клиширани, трети дреболийки, но се натрупват. Основно имаше разминаване между действия и приказки във всякакви аспекти от връзката в частност и живота като цяло.
Има една мантра, да запазиш детското у себе си. Редовно погрешно разбирана като съвет да не спираш да се лигавиш и нищо да не ти е сериозно в живота. А всъщност смисълът й е да се радваш на малките , уж безсмислени и безполезни, но хубави неща. Мъжете , с които съм била, я схващат по първия начин. Аз по втория.

# 56
  • Мнения: 19 854
Според мен авторката се фиксира на това състояние и затова то излиза като проблем. А щом го мисли, значи не ѝ е комфортно само в собствената ѝ компания. Търси си мъж, спътник, да се огледа в нечии очи. Да се почувства значима, харесвана, допълнена.

Когато човек се чувства добре в кожата си, добре му е, той няма нужда от потвърждения отвън, че е ок. Както се казва – сияе. И това веднага личи при общуване.
За всеки вътрешния баланс е различен. Без да познавам човека, не бих давала съвети – танци, фитнес, фризьор, социални чатове, сайтове за запознанства са ми само на повърхността и те не биха запълнили празнината, ако тя наистина се чувства самотна и очаква да срещне някого.

За мен посоката е – не мисли за това, че си сама като за нещо трудно, мъчно, сложно. Фокусирай се над себе си и какво те прави сигурна, спокойна, усмихната, доволна. Тогава мъжът сам ще те намери.

А ако и знаеш какво искаш, търсиш – тогава мъжът директно отиваш и си го забърсваш. С чакане не става. :>

# 57
  • Мнения: 12 473
Глупости, щяло да й излезе име..😂
Това беше в миналия век.

Гал,
Разбрах те - но пак опира до това, че ти явно търсиш сериозно обвързване, а не се надлаждаваш на живота и забавляваш.
Каквото и да ви посъветват тук - истината е една.
Сменете си енергията.
Научете се да се харесвате такива, каквито сте, харесвайте живота си и изборите, които правите и сте направили.
Гарантирам, че после няма да се отървете от мъжко внимание.

# 58
  • Мнения: X
basila- "А ако и знаеш какво искаш, търсиш – тогава мъжът директно отиваш и си го забърсваш. С чакане не става. :> " точно ясно казано, така се прави. Обаче капута отсреща е на друга вълна, пак ситуацията е за малко да се получи.

# 59
  • Мнения: X
Гал,
Разбрах те - но пак опира до това, че ти явно търсиш сериозно обвързване, а не се надлаждаваш на живота и забавляваш.
Не. Аз се наслаждавам на живота и не виждам никакво конфронтиране между 'търся половинка' и 'наслаждавам се на живота'. По същия начин и корелацията между имането/нямането на половинка и чувството за щастие е въпрос на лично усещане.
Нямането на половинка лично на мен никога не ми е пречило да се наслаждавам на излизането с приятели, четенето на книга, правенето на кексчета.
Проблемът ми с половинката е разминаването между заявените от него намерения и действително предприетите от него действия. Но това реално няма нищо общо с останалата част от живота ми. Е, освен че при наличие на половинка гледам да се съобразя малко от малко с него, а всъщност се оказва, че напразно си давам зор и човекът имал предвид друго.
Та, малко по-различно е.
П.п. И да уточня, че на мен мъж пък да ми казва още на запознанство, че е сериозен и търси Съпругата, Майката и Спътницата ми е много зловещо. Такива ги блокирам. Сега разбрах, че имало някакъв термин за отхвърлени девствени нехаресвани момченца, които се считали за нов вид терористи. Брррр.

Общи условия

Активация на акаунт