Нашите орхидеи - тема 23

  • 66 729
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 13 638
И аз днес открих 2 нови цветоноса на една от орхидеите ми. Тази с многото въздушни корени. Бях се притеснила за нея, а тя си е съвсем добре. Simple Smile

# 661
  • Мнения: 5 160
Градинската ми орхидея,  която отглеждам в саксийка 😗  
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 09:03 от beauty_magnolia

# 662
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 279
Simple Smile Simple Smile Simple Smile и на двора имахме такава. купих я за градинска орхидея, а после прочетох, че е "крастава лилия".
и двете имена са подвеждащи. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 663
  • Плевен
  • Мнения: 339
Прекрасни орхидеи показвате ❤ Всеки ден ви чета и се радвам на красотите, които виждам. Не ме бива много в отглеждането на орхидеи, имам само една оцеляла 😞 Искам да попитам, цветонос ли расте или корен ?

# 664
  • Мнения: 15 089
Корен е това.

# 665
  • Мнения: 5 160
Simple Smile Simple Smile Simple Smile и на двора имахме такава. купих я за градинска орхидея, а после прочетох, че е "крастава лилия".
и двете имена са подвеждащи. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

И аз по етикет така я взех - градинска орхидея. Какво "животинче" е тогава? Орхидея или лилия или трети вид? Thinking

st. Dobri, виж какво "каза" Интернет:

Tricyrtis hirta, Tricyrtis japonica
Семейство:  Liliaceae
Българско име:  Трициртис, Жабешка лилия


Ще излезе, че правилно съм използвала "животинче", щом има връзка с жаби Joy

https://zelena-prolet.com/Tricyrtis_hirta_Tricyrtis_japonica

# 666
  • Мнения: 1 662
От къде човек може да се сдобие с градинска орхидея , искам ???!!!
Impala, не ме бива на бял , на зелен на какъвто и да е фон да правя въобще някакви снимки на каквото и да е. Затова съседката, врата до врата сме ,ще ги наснима. Един ден беше направила страхотна фотосесия на кучето ни.
Вчера контролно , освен тази с памуклийките ,всички минаха на третиране с Мопсилан.

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 10:08 от alayne

# 667
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Момичета, какво ги правите тия цветя, та винаги са с по хиляди цвята на цветонос? Мойте вадят по 4-5 цвята и това е. Да торя ли, какво да правя?

# 668
  • Мнения: 1 662
Аз мен лично открих, че е много важно мястото. Над 2 години в работата отглеждах марули. Откакто се преместихме и ги взех в къщи са в стая със северо-източно изложение , на прозорец, вече зад перде ,че ги изгорих това лято, не са се спрели да цъфтят вече 1.5 г.

# 669
  • Мнения: 5 160
От къде човек може да се сдобие с градинска орхидея , искам ???!!!
Impala, не ме бива на бял , на зелен на какъвто и да е фон да правя въобще някакви снимки на каквото и да е. Затова съседката, врата до врата сме ,ще ги наснима. Един ден беше направила страхотна фотосесия на кучето ни.
Вчера контролно , освен тази с памуклийките ,всички минаха на третиране с Мопсилан.


Моята е от Бриколаж. Другаде не съм виждала.

# 670
  • Мнения: 13 936
Момичета, какво ги правите тия цветя, та винаги са с по хиляди цвята на цветонос? Мойте вадят по 4-5 цвята и това е. Да торя ли, какво да правя?

Имала душко, нали ти казах - до хибрид е.

# 671
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Имала душко, нали ти казах - до хибрид е.

Значи всичките ми са някви low-life хибриди. Satisfied

# 672
  • София
  • Мнения: 5 884


Цветонос ли е, кажете?!
Ще й избърша прахта, заклевам се! JoyJoyStuck Out Tongue Winking Eye

# 673
  • Мнения: 3 117
Цветонос ли е, кажете?!
Ще й избърша прахта, заклевам се! JoyJoyStuck Out Tongue Winking Eye
На цветонос ми прилича, но ако е тънко може да е ново листенце. Може да я поизкъпеш. Simple Smile

# 674
  • Мнения: 633
Имала душко, нали ти казах - до хибрид е.

Значи всичките ми са някви low-life хибриди. Satisfied
И моите са с беден цъфтеж

Общи условия

Активация на акаунт