Тромбофилия - тема №6

  • 67 473
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4
ilividi, съжалявам за загубата, мила! Така е, около Варна няма тесни специалисти. Всички са на принципа "късмет". Тази терапия с фраксипарин през ден от кого е назначена, при 4G/4G? Доц.Конова?
Аз нямам преки впечатления, но от опита на момичетата тук и в групите за тромбофилия за София най-споменаваните имена са на д-р Сигридов, д-р Начев - ендокринолог, доц.Русев - имунолог и проф.Паскалева - хематолог.
Успех следващия път и кураж!
Благодаря LittleDream.
Терапията с фраксипарин ми беше назначена от доц. Конова, но беше променена от гинеколога през ден, понеже получих кафеникаво зацапване седмица след + теста. И предните два пъти всичко започна с това кафеникаво зацапване.
Незнам трябва да има причина и няма да спра да я търся. Нещо пропускат със сигурност.
Знам че не би трябвало да се очаква от лекарите да приемат твърде лично това което ми се случва, но може би могат да погледнат на мен като предизвикателство,да открият причината заради която се случва това всеки път. Отказвам да бъда статистика. Трябва да намеря точния лекар, който да ми помогне и също така сили да опитаме отново.
Благодаря за куража и насокоте Hug

# 721
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
И при мен всичко започваше с кафеникаво зацапване. Конова ми назначи фракси всеки ден и АП два пъти седмично, дуфастон и утрогестан също. През цялото това време моето АГ ме убеждаваше , че само с аспирин ще стигнем до финал. Обаче аз си слушах само доцентката. След + тест, ходих до Пловдив за консултация с Конова, която ми даде срок от 5 дни за вливка от имуновенин 40 ампули!!!! Същият ден обикалях болниците в Стара Загора, никой не искаше да ми направи вливането, защото било опасно с такава голяма доза. На другата сутрин започна и зацапването...много се уплаших. Казвах си айде пак същото.... Само на едно място се съгласиха да ми го влеят и веднага отидох. След вливката зацапването изчезна и така го задържах. Последва много лежане и кошмарна една седмица.
Радвам се, че не се предаваш! Аз съм доволна от екипа на Конова, но щом ти не си, не се отказвай.

# 722
  • Мнения: 1 472
Имам записан час при доц.Конова, с един мисед съм в 12г.с. и съм изследвала тромбофилия (хетерозигот РАI 4G/5G и 677>T MTHFR; нормален генотип за F13  хетерозиготен генотип за I/D ACE), също така НК клетки в норма - въпросът ми е какво друго бих могла да изследвам преди консултацията, за да мога да получа максимално повече информация при прегледа ?!
Все още не съм бременна, но искам да съм подготвена при евентуална нова бременност, тъй като разбирам, че трябва да се действа експедитивно при + тест и дай Боже да го видя отново и скоро ......
Благодаря Ви....

# 723
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Имам записан час при доц.Конова, с един мисед съм в 12г.с. и съм изследвала тромбофилия (хетерозигот РАI 4G/5G и 677>T MTHFR; нормален генотип за F13  хетерозиготен генотип за I/D ACE), също така НК клетки в норма - въпросът ми е какво друго бих могла да изследвам преди консултацията, за да мога да получа максимално повече информация при прегледа ?!
Все още не съм бременна, но искам да съм подготвена при евентуална нова бременност, тъй като разбирам, че трябва да се действа експедитивно при + тест и дай Боже да го видя отново и скоро ......
Благодаря Ви....

Кариотип, спермограма, SDI, микробиология, PCR  уреаплазма, микоплазма, хламидия, тсх и инсулин задължително. И много други може да изследваш....

# 724
  • Мнения: X
Калина, защо ще ходиш при Конова?
Ти забременяваш, пак ще забременееш, само поддържащата теряпия е важна.

# 725
  • Мнения: 1 472
Прочетох,че се започва терапия веднага след +тест...и искам да знам какво трябва да се прави,защото едва ли ще мога да си запиша час по-рано от месец напред, а само на АГ доверие нямам ....
Иначе уреаплазмата си я имам.....най-вероятно няма да съм успяла да я излекувам с един курс на лечение....ще изследвам отново тези дни....
Мислех за този Антифосфолипиден комплекс,но чета, че стойностите се променят всеки месец...не знам дали има смисъл на този етап...?

# 726
  • Мнения: 490
Аз започнах с нмх , от 2 - рия ден след трансфера по 0.4 и засега още съм на 0.4 ( 28 г.с) . До 12 г.с си слагах и утрогестан вагинално 3×2 и когато има прогестеронов препарат е добре с нещо да се разрежда кръвта ( поне аз така мисля , всички лекари имаха различно мнение по-въпроса). При следваща бременност е хубаво да си следиш и прогестерона , ниският прогестерон може да доведе до ранна загуба на плода. Аз имах кафяво зацапване 12 г.с ,  но не съм спирала клексана.

# 727
  • Мнения: 77
http://www.bg-mamma.com/?topic=1050437.new#new
В тази тема задай въпроса си за ЗЕТ..момичетата ще ти обяснят.На другите въпроси не знам отговора.
Успех!
Благодаря много, Ваня! Писах за овулацията и в другата тема.
Ако някой може да даде насоки за записване на час при Паскалева и Кременски, би било чудесно Simple Smile

# 728
  • Мнения: 1 472
Аз започнах с нмх , от 2 - рия ден след трансфера по 0.4 и засега още съм на 0.4 ( 28 г.с) . До 12 г.с си слагах и утрогестан вагинално 3×2 и когато има прогестеронов препарат е добре с нещо да се разрежда кръвта ( поне аз така мисля , всички лекари имаха различно мнение по-въпроса). При следваща бременност е хубаво да си следиш и прогестерона , ниският прогестерон може да доведе до ранна загуба на плода. Аз имах кафяво зацапване 12 г.с ,  но не съм спирала клексана.
И на мен ми изписват след ову прогестеронов препарат заедно с Аспирин протект още преди да открием тромбофилията,така че явно има нещо вярно, че сгъстява кръвта...
Но при мен не мисля,че загубата дойде от нисък прогестерон (не че някой ми го е изследвал),но не съм имала кървене...даже дори ,след като беше спрял развитие плода още в 9г.с. не беше започнал да се отлепя до 12г.с. на прегледа си стоеше здраво закрепен...
В търсене на причината съм....

# 729
  • Мнения: X
Не търси причината, а гледай напред.
инсулин и кръвната захар под контрол, виж уреаплазми даги умориш

# 730
  • Варна
  • Мнения: 669
Един мисед - може да е случайност. Ако се повтарят, вече трябва да се търси причина. А тя може да е от всякакво естество...
Мисля, че изследванията, които пуска Конова, са едни от най-подробните.

# 731
  • Мнения: 77
Благодаря много, Бамболинка, не бях намерила този номер, а на тези от сайта никой не вдигаше! Записах си час.

# 732
  • Мнения: 371
момичета по назначение от Русев съм на терапия като  редувам през ден аспирин протект и фраксипарин 0,4. Днес пуснах иследвания:
тромбоцити 343 при реф гр. 130-450
aPTT 29,3 при реф. гр. 28-32,8
моля за мнение, нямам  още записан час за консултация

# 733
  • София
  • Мнения: 6 010
момичета по назначение от Русев съм на терапия като  редувам през ден аспирин протект и фраксипарин 0,4. Днес пуснах иследвания:
тромбоцити 343 при реф гр. 130-450
aPTT 29,3 при реф. гр. 28-32,8
моля за мнение, нямам  още записан час за консултация

Аз редовно съм с подобни стойности и са супер според доцента.

# 734
  • Мнения: 371
момичета по назначение от Русев съм на терапия като  редувам през ден аспирин протект и фраксипарин 0,4. Днес пуснах иследвания:
тромбоцити 343 при реф гр. 130-450
aPTT 29,3 при реф. гр. 28-32,8
моля за мнение, нямам  още записан час за консултация

Аз редовно съм с подобни стойности и са супер според доцента.
Четох че под 30 aPTT не му харесва. мислих си да взема да пия аспирина вс ден, а и от клиниката тала ми го бяха написали, но аз следвам неговата препоръка през ден

Общи условия

Активация на акаунт