Връзка с бездетна жена?

  • 34 369
  • 571
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 18 777
Аз излязох от родилното с килата от преди забременяване и качих 5 кила след това Sad няма правила

# 511
  • Мнения: 18 655
Мария, ти някакъв трол ли си, едно нормално мнение нямаш.

# 512
  • Мнения: 30 802
След всяко раждане има пренастройка на цикъла. Дали ще е към по-добро или към по-зле, зависи. При мен след последното раждане нещата са по-зле. Та не е еднозначно - системата се шокира, рестартира, а вече дали ще е по-добре или по-зле - мистерия и хазарт, биология с една дума. Та възможно е, ако след раждането хормоналният баланс е към кофти страната (естрогенова доминантност) да се скапят още 2-3 системи, ако не се внимава, и жената да се състари по-бързо. Но не е естествено и нормално да е така и трябва да се взимат мерки.

# 513
  • София
  • Мнения: 1 434
Повечето ми приятелки родиха между 36-39, а вторите деца след 40. Нито имаха проблемни бременности, нито нещо им има на децата. И повечето родиха нормално ( въпреки лекарските настоявания за секцио "заради възраст").
Направиха си кариерите и си дочакаха подходящите мъже Simple Smile Е, 90% от тях са в щастливи връзки и семейства, но не се "метнаха" на 30, защото им е цъкал часовника. Не ме нападайте сега Simple Smile Не казвам, че и на 20 не може да си намериш сходната половинка и не е по-малко рисково за деца. Божа работа.
Но повечето подходиха интелигентно с качването на кг. и бих казала, че се възстановиха напълно. С усилия разбира се, нo за около година си върнаха формата.

Последна редакция: пн, 18 юни 2018, 09:48 от Franie

# 514
  • Мнения: 9 196
Мария, ти някакъв трол ли си, едно нормално мнение нямаш.

И аз това започвам да се чудя. Що за изказвания ...

# 515
  • Мнения: 1 770
Лично лекар ми е казвал че вината за това че си раждат толкова деца със синдром на даун е възрастта на майката и ако си над 35 вероятността да родиш такова дете е 70 на 100

Това твърдение е абсолютно грешно.

"  Коя е рисковата възраст?

Няма нерискова възраст. Дете със синдром на Даун може да бъде родено и от млада жена – 19-22-годишна. Затова е погрешно да делим репродуктивната възраст на жената на рискова и не рискова."


Истина е, че жени над 35 имат "по-висок" риск, но това не значи че тези под 35 имат нулев риск. Статистиката показва, че именно по-младите раждат повече деца със синдром на Даун, първо защото раждаемостта преди 35 е повисока и второ, защото младите жени много по-рядко се подлагат на профилактични прегледи, именно вярвайки че не попадат в рисковата група.
Жените над 35-40 знаят за завишения риск и си правят всевъзможни изследвания, за да са сигурни, че плода се развива нормално и е здрав.

https://m.az-jenata.bg/a/1-bremennost/13990-sindrom-na-daun-risk … ini-izsledvaniya/

# 516
  • Пловдив
  • Мнения: 14 695
Естествено, че е грешно (единственото вярно е, че рискът от големи хромозомни аномалии наистина се увеличава с възрастта), а в частта за 70 на сто е направо смешно и дори от коментар няма нужда. То трябва да живееш извън тоя свят или да не ти е ясно какво значи 70 на сто, за да го изтърсиш. При Мария Ганина, ако не е наистина трол, предполагам, че е второто.

# 517
  • Мнения: 6 166
Аз не изключвам вероятността Ганина да е искала да си спести някое и друго изследване за втората бременност или да се е консултирала относно аборт и лекарите да са се опитали да я сплашат, за да й вземат от някъде някакви пари.

Лекарите ни, с извинение, дрънкат всякакви глупости и в очите им са само антибиотици и клинични пътеки, а като отидеш при тях те просто гледат по какъв начин да завъртят търговията.

# 518
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Организма се подмладява,кръвта се сменя и т.н
Мхм. А аз се чудя защо някоя нямаща и 30 години ромка, примерно, след седем-осем подмладяващи раждания прилича на 70-годишна.

# 519
  • Paris, France
  • Мнения: 14 176
Виждала съм дете с тризомия 21 (синдром на Даун) с майка на 20-21г. Бащата беше на 41г като се роди бебето и приличаше на 75 годишен. Двойната хромозома в случая беше предадена от дъртия, износен баща. Сега жената е на 35 и на 33 роди напълно нормално дете, но от друг, доста млад мъж. И аз мислех, че зависи само от възрастта на майката.

Болшинството деца с Даун синдром са родени от млади майки по простата причина, че с възрастта фертилна транспорт доста пада и рядко раждаме в напреднала възраст.

# 520
  • Пловдив
  • Мнения: 14 695
Оценките как някоя 30-годишна приличала на 70-годишна (да, бе, да), съответно 40-годишен на 75-годишен, както и обратно - 40-50-70-годишна на 30-годишна, обикновено - да не кажа винаги -  са силно преувеличени и се влияят предимно от странични фактори като прическа и боядисана коса, дрехи, липса или наличие на грим, лоши или липсващи зъби, опърпан външен вид и пр.
Ирена Милянкова на колко години изглежда?

Не съм специалист, но се съмнявам, че може да се изясни от кого е "предаден" дефектът при синдрома на Даун, при положение, че в огромния брой случаи той не се наследява, а става дума за грешка при образуването на яйцеклетката или сперматозоида.
И разбира се, напълно възможно е една и съща двойка, млада или стара, да има първо дете с Даун и следващи здрави.

П.П. Всъщност като се замисля, може и да може да се изясни - ако се докаже, че две от трите хромозоми са от съответния родител - те ще се различават по разни маркери. Все тая, де.

Последна редакция: пн, 18 юни 2018, 15:16 от Магдена

# 521
  • София
  • Мнения: 5 884

Ирена Милянкова на колко години изглежда?

На 30.

# 522
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да, бе, да, ходи разправяй на някоя нямаща и 30 с 10 чавета, а изглеждаща на 70,  че си изглежда така заради боя и прочие. Каквото и да се разправя, факт е, че всяка бременност и всяко раждане си взема своето от организма - и вътрешно, и външно.
Милянкова при всички положения ми изглежда по-възрастна, отколкото е, и постоянно една анемична, отпусната, без живец.

# 523
  • Paris, France
  • Мнения: 14 176
Магдена, генетичен тест може да определи от кого е наследена удвоената хромозома. Моята е с различен генетичен код от тази на мъжа ми. При близкородствени бракове може и да не успеят. Това ако и двамата са носители на еднаква, и наследена от един и същ прародител.

Сега ще ида да видя Милянкова

# 524
  • Пловдив
  • Мнения: 14 695
Невена, да, вероятно си права, аз не се бях замисляла.

Общи условия

Активация на акаунт