Мина първата третина - през НОЕМВРИ ще сме трима, четирима...

  • 35 016
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 980
Woman in red,  🤗🤗🤗
Дано да е просто кофти период и нещата скоро да се наредят и да се чувстваш добре 🍀 Сигурно наистина е трудно като си далеч от семейство и приятели и това отделно те натъжава 😔
Наистина днес деня стартира с някакви кофти новини 🙄 дано да е само сега и деня да продължи добре 🍀

# 181
  • София
  • Мнения: 3 716
Добро утро и от мен, Yakamoz много стискам палци и ще се моля с бебчо да сте добре! Аз в такива кофти дни ходя до Свети Мина, може да ме помислите за луда, но му се помолих преди да забременея да дойде и моето бебче най-накрая и то.... и без това забременях без цикъл и овулация като по чудо и все си мисля, че е подарък от него.. Взела съм си и негова икона и като видя зор или имам много лоши мисли си паля свещичка в нас.. Винаги когато имам време ходя и до манастира да му благодаря отново и се зареждамс много положителна енергия. Един ден дай Боже да се роди живо и здраво бебче там ще е кръщането 100%. Дано всички устискаме и ноември да си спомняме за препятствията като за лош сън..
Относно спането, аз от първия ден от както забременях не спя като хората. Всяка сутрин беше ставане в 7, по цяла нощ кошмари и будене, ту до тоалетна, ту въртене в кревата и естествено се събуждам като подметка. Сега след последния преглед може би се успокоих и вече спя до 8 и нещо и сънувам и хубави сънища, не само кошмари. Но дори това е неестествено за мен, понеже преди това не сънувах нищо и както легна се будех в същата поза. След обяд никога не спя и вечер ми гадне тока в 10 съответно Simple Smile Вчера един познат, който не знае че съм бременна ми каза, че изглеждам много уморена Grinning ММ вика не му обръщай внимание не е вярно, добре че е той да не се сдухвам на такива коментари.
Woman in red надявам се това да е от времето и бързо да ти се извини мъжа ти или там който е виновен за това ти настроение.. все пак сега ти е нужна огромна подкрепа и спокойствие.. няма ли кой да поговори с него? Някой приятел или приятелка? Понякога на мъжете им е нужно трети човек да им отвори очите!

# 182
  • Мнения: 80
Yakomoz бързо възстановяване и прибиране у дома.
Woman in reb Надявам се да се успокоят нещата при теб , казвай си че е заради бебето поне трябва да се спокойна.Времето лекува много неща. Успех .

Аз сега съм щастлива,че съм на гости упри роднините в Смолян.Притеснявах се от пътя ,че е с доста завой и дупки , а и както бебо е още ниско долу.Но за щастие всичко мина добре ,за сега.

# 183
  • София
  • Мнения: 3 716
Ами там има ли частни психолози? Няма да те разпитвам каква му е зависимостта, но моят мъж беше така зависим към секса, дълго е за обяснение, но ми накипя един ден и му казах, че ако не вземе мерки нещата вървят към развод и той сам си проучи и записа час при някаква психоложка.. ходи 5-6 пъти на сеанс и сме много доволни. Коренна промяна, и освен секса и в други неща се промени, почна повече да ми помага и да ме разбира. Според мен това е, защото трети човек му представя нещата по начин, който може би не го изнервя. Ако има как поговори с него и се опитай да го накараш да пробва една такава консултация. Пък ако не му допадне не е нужно да ходи повече..

# 184
  • София
  • Мнения: 3 716
Ами на частно ако иде? Пак ли ще чака 4 месеца? Това е нереално просто толкова чакане за лекари... уж в чужбина било много добре после.. Така е права си, ако държанието му не отговаря на думите му, че те обича кел файда. Ами ако идеш някъде за кратко, примерно за седмица? При родителите му или приятели? Ей така просто да види какво е без теб, това може да подейства отрезвяващо..Тия мъже понякога си мислят, че сме им в кърпа вързани Simple Smile

# 185
  • Мнения: 2 173
Yakamoz, миличка никакво мърдане от кревата. Много бавно прави всичко и мисли само как това е някакво тъпо препятствие, което ще прескочиш и продължаваш напред. Вярвай в себе си и детенцето и не се отдавай на лоши мисли! И мисли само за вас. Изобщо да не те интересува друго, знам че е трудно, аз имах един аборт преди време в ранна седмица и детенце ми беше на 1. 3г. сам с баща си. Ще се оправят, сега ти си важна. Прегръщам те и се надявам да се размине. Simple Smile Св. Мина е закрилник на семейството и той много помага. Simple Smile

Woman in red, не знам каква му е зависимостта на твоя човек, но съм виждала двойки в подобно положение. Трябва специалист. Ако не вземете мерки положението ще си остане същото, а често, когато другата половинка изглежда примирена, нещата се влошават. По-добре дайте някой лев за частни прегледи при психолох, от колкото да се отлага.

# 186
  • София
  • Мнения: 3 716
Помоли родителите му да платят за частен психолог, не мисля че ще им е проблем.. все пак нали важното е да се оправи детето им.. Ако не е тайна вие от колко време сте заедно, че се е крил и не си разбрала преди това? Наистина е кошмарно да разбереш такава тайна и то в такъв момент, но според мен е наистина важно да направите нещо. Ако се примиряваш така ще е за постоянно и ще става по-зле.. Зависимостта си иска лекар, не се оправя от съвест и добри чувства или от самосебе си с течение на времето....

# 187
  • Мнения: 2 173
Точно така. Освен това всяка зависимост води до тайни, това подкопава доверието, което е основен стълб в семейството. Може да ти прозвучи жестоко, но остави чувствата на страна за момент и помисли практично как да се справиш със ситуацията. Не си сама, ще имаш дете, това, което сега постелите е това, на което то ще стъпи. И аз мисля,че трябва да настояваш семейството му да се включи финансово и морално, той е техен син, а на път е тяхното внуче. Бъди смела и уверена.

# 188
  • Мнения: 2 173
Това си е техен проблем колко пари са дали да му погасяват борчовете, да ги бяха дали за психолог. И аз не казвам да им се молиш, а да настояваш. Животът си е твой, в крайна сметка или правиш нещо или ... примиряваш се и търпиш.

# 189
  • Мнения: 262
Мен днес ме изписаха с контракции. Помолих днешната докторка поне да ме прегледа веднъж преди да си тръгна. Исках поне да видя бебето. Оказа се че тя веднага ми видя контракциите.
Две седмици им разправям, а те ме гледат все едно съм луда и аз започнах да си мисля, че наистина нямам и е "нормално". Радвам се че поне тя ме видя и вече ще бъде написано някъде че имам контракции, а не самовнушение.
Не знам как ще издържа половин година. Това с лежането не е проблем, мога и една година да лежа, обаче лечение не мога сама да си приложа... надявам се да ги спрат тези контракции преди да е станало късно. Поне виждам, че и на другите момичета това им е изписано.

# 190
  • Мнения: 303
Здравейте момичета,
чета Ви постоянно, а защо не пиша и аз не знам и като резултат сега ще пиша дълго Simple Smile Simple Smile
Първо стискам палци на всички с проблеми.
Yakamoz, наистина ти желая всичко да се нормализира.
Вчера четох че сте против мъжете ви да казват че сте бременни е сега да се посмеете ....аз направих огромен скандал на мъжа, защо не казва Simple Smile Simple Smile Simple Smile Отидох ме при бабите му в друг град (те отдавна чакаха новината).... Преди да тръгнем аз му казах че по-добре да им кажем, първо че ми личи а и така ще мога като се умора да легна без да мисля причина....пристигнахме вечерта ...нищо, сутринта нищо....и като избухнах (направо си се учудих Simple Smile ) А той милия ми вика е защо сега. Резултата беше че до час всички знаеха Simple Smile
Woman in red, не съм психолог и не искам да давам съвети...само си мислех, че напрежението около бебето може да задълбочи проблема. Но се надявам във вашия случай да се стегне като осъзнае че ще е глава на семейство.
Day, къде живееш, можеш ли да отидеш в друга клиника?

# 191
  • София
  • Мнения: 701
Day, надявам се всичко да се оправи. Ако не вярваш на своя лекар, отиди при друг.

Woman in red, била съм в подобна ситуация. Бившият ми мъж имаше сериозна зависимост, искахме дете, а това пречеше. Той не направи нищо. За съжаление, в такива ситуации те не го осъзнават. Това е много дълбок проблем и в повечето случаи си мислят, че преувеличаваме. Не се предавай. Вземете някакви мерки, защото само ще изтормозиш и себе си, и бебчо. Когато аз бях в такава ситуация, психолозите не бяха толкова популярни. Не, че сега са. Просто ако не отиде при специалист, няма да се оправи. Ние жените сме склонни да вярваме в чудеса, но трябват мерки. Стискам палци! Hug

# 192
  • София
  • Мнения: 6 010
Woman in red, много неприятна ситуация наистина! Аз дори не мога да си представя какво ти е и първата ми мисъл беше да ти дам съвет да го оставяш и да си идваш в България, но вие не сте гаджета, а чакате и дете. Като цяло е хубаво да дадеш шанс, но пък сега не мислиш само за себе си, а и за детето. Сложи картите на масата и му кажи какво очакваш от него, да си помисли дали може да ти го даде и ако не вече се взимат други мерки. Много ме е яд на безотговорните хора, които завливат и други след себе си. Най-важно е да се осъзнае, че има проблем, това е най-трудната крачка. После вече ако има желание за промяна всичко ще се нареди, но няма ли желание за промяна според мен няма светлинка в тунела. Стискам ти силно палци и ти желая сила и търпение!
Day, браво на лекарката! А контракциите болезнени ли са или просто те стяга корема? Какво ти изписаха? Бързо да минава и да се наслаждаваш на бременността си!

# 193
  • Мнения: 2 173
Изкарах до 36 г с с контракции и в болница лежах даже. Хванахме ги в 19г с, но съм сигурна, че и преди това съм имала, аз си мислех, че коремът си ми е стегнат, а то... Пих доста време магнезий и последния месец диаспорал и но шпа, но от опит,най-доброто лекарство е почивката. Simple Smile

# 194
  • Мнения: 262

Day, браво на лекарката! А контракциите болезнени ли са или просто те стяга корема? Какво ти изписаха? Бързо да минава и да се наслаждаваш на бременността си!

От Русе съм. Лекарката е Матеева (която видя контракции), тази която направи серклажа е Тончева.
Контракциите не са болезнени само се свива, но просдължават доста време, между тях няма мн почивка и цялото нещо продължава часове наред. Честно казано се чудя защо ме изписаха. Изписаха ми но шпа, спазмалго и магнерод... няма друго. Винаги съм си мислела, че ако забременея ще е много хубаво, само ме беше страх как ще се чувствам психически, защото аз не реагирам добре на промяна в хормоните ми. Оказа се точно обратното, бях си много щастлива само дето вече се чудя всеки ден дали ще изкарам до следващата седмица.
Днес ми казаха, че бебето е добре и че вече е в 16та седмица както си трябва.

ЯННА, благодаря за подкрепата! Имам нужда да чуя, че въпреки контракциите може да се роди.

Общи условия

Активация на акаунт