Мина първата третина - през НОЕМВРИ ще сме трима, четирима...

  • 34 986
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 996
На мен ми личи както съм си едра,гледам нещо по-широко да обличам и засега се прикривам умело.
Още на никой не сме казали,освен аз и ММ знаем.

# 31
  • Мнения: 2 603
И аз съм така с пишкането, даже се притесних да не почва цистит и почнах една червена боровинка.
На мен не ми личи изобщо когато съм с дрехи, но иначе имам малко коремче.

# 32
  • Мнения: 142
И на мен ми се пишка често вечер напоследък. Гаденето изчезна май. Гърдите по-малко ме болят. При вас има ли още симптоми?

# 33
  • Мнения: 647
Деси на мен ми личи също вече. Чак плашещо,че е толкова ранно. Но не съм имала стомах преди,а сега си е баячка за мен хаха. Гърдите и стомаха ми се пръскат да ме сърбят. И нови сутиени ми трябват ( просто са ми малки,не съм с големи гърди но направо ме задушават старите).
Страно е,че отново ми става лошо от всичко миризма най-вече. Нещо като ям и е по-силно като пържето еми веднага почва едни изблици все едно ще го върна ама не,или ако не ям известен период.
Та общо взето се връщам в първите седмици като имах гадене. Само слагам това,че имам корем и нарастващи гърди.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 715
Камъче знам, че сърбежа по кожата е когато няма достатъчно еластичност, демек преди да се появят стрии. Ако не се мажеш с нищо започни, а ако се мажеш опитай по-често. Тооо не че ще се спасим от тия стрии, ама поне по-малко да са....моите гърди не ме бяха боляли от 5-6 седмици поне, до вчера. От вчера пак започнаха, дано порастнат хахаха надеждата умира последна 😂

# 35
  • Мнения: 206
Elllie D и аз имам същото усещане и мисля, че не е контракции. Пия и магнезий и ношпа, но вечер легна ли и дискомфорта започва Sad Ужасно се чувствам Sad
Относно пишкането и аз пишкам често, през ноща два три пъти ставам.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Аз  ходя често до тоалетна, но и пия много вода също така.Вечер, особено пък като с легна ставам по още  между 1-3 пъти до тоалетна.Понякога и един след друг в интервал от около 10 мин..Не съм се притесила, защото  предния път бях така.По някое време имаше затишие и към последния триместър пак почнах почти да спя в тоалетната.Особено като ме ритнеше щерката в пикочния мехур.
Аз гадене нямам отдавна, но съм чувствителна към миризми, което също е нормално.Бременните имат изострено обоняние.
За момента само краката ме мъчат с това задържане на вода.Понякога леко спадат, но после пак става същото.Не е много, но е неприятно и то толкова рано ми започна това.Обикновено става в напреднала бременност, особено в топлите месеци.Миналия път така бях последния месец само.А сега вече от месец съм така.

# 37
  • На север
  • Мнения: 1 377
При мен пишкането е през 2 часа. Нощем ставам поне 3 пъти. Ако ми се пишка е някакъв ужас не се издържа чак леко болезнено е. За това ходя често и не чакам да се стига до там. Често уж ми се пишка, а почти нищо. Гърдите ме наболяват само вечер като се обръщам. Напоследък леко ми прилошава и трябва да легна. Не ми се гади вече. Корем май имам малко, но не ми личи въобще понеже съм си закръглена. Даже нито се мажа с нещо, нито нося дрехи за бременни. Нося си моите клонове и спортни дрехи. Не виждам смисъл да се мажа понеже корем не виждам още.

# 38
  • Мнения: 48
И на мен ми личи и то доооста в 15 с съм а все едно съм в 25 интересно защо,гинеколижката  ми обясни че понеже било 2ро и по бързо проличавало да,съгласна съм,нооо  баш пък толкова....имам доста симптоми които мислих ,че ще минат но уви,в момента даже съм с ужасни киселини,болки в гърдите,гадене а дори и повръщане понякога,дано преминат скоро..че незнам как ще я карам така през лятото най лошото е,че когато работя краката ми се надуват и едвам се прибирам ..доста от рано започнаха да се надуват но няма как ще се трае...

# 39
  • София
  • Мнения: 1 309
Ellie D Относно Витамин B12. Имай предвид, че месец е малък период за увеличаването му. Каква доза приема?

Много е важно да го спреш за период от минумум 10 дни и след това да го изследваш. В противен случай дава фалшиво положителен резултат. Т.е. витаминът го има в организма, но не е стойността, която се ползва.

Казвам го, защото и аз ги следя. Тъкмо тази седмица ги изследвах. При мен с долна граница от 280, се вдигна на 480. Но пиех по 4к единици, а го спрях преди месец. Засега продължавам около ВМ - НВХ и месо, което мисля, че ще го поддържа.

За съжаление при мен обаче Витамин Д е в кофти дефицит - 30 при долна граница 50. Така е от 6 месеца, вдигнах го само с 5 единици.

Днес и аз бях на преглед. Имам изписани витамини, ще ги видя какви са.

Дребосъкът шава ли шава Simple Smile Добре е. И потвърдено - мъж. Heart Шийката е добре, плацентата е предна. Матката не е спокойна обаче. Предвид, че предната бременност лежах 3 месеца, а сега съм в движение...

Почва да ми личи и се чудя как да го крия още. Засега имам разни съображения и предпочитам още време да е скрито. Лошото е, че имам само 2-3 широки блузи. Трябва да пазарувам явно. Иначе съм качила само 1 кг и съм много щастлива. Предният път качих 22 общо Animal Pig

Започва да ми става дискомфортно да спа по корем. А ми харесва.

# 40
  • На север
  • Мнения: 1 377
Мисис Роузи, на мен ми казаха, че при инжекции се изчаква да се следи стойността на Б12, а иначе на хапчета няма проблем. То иначе не виждам и логика защо този витамин трябва да се спира, а всички други не. Аз го вдигнах, но само с 50, а го взимам вече повече от месец. Вит Д пия от декември и ми е 60 някъде.

# 41
  • Мнения: 2 173
При мен гаденето спря. Пак ми е тежко вечер като се наям, но не повръщам. Гърдите си ме болят както в началото. Сега се чувствам по-добре, но с това ходене до тоалетна, особено днес сигурно изпих 3-4 л. и през 10 мин. тичах.

Усетих бебе как ритка, бях си сложила ръката на корема и изведнъж туп, туп. Grinning Много го чаках това.

# 42
  • Мнения: 999
Имам си корем и то от няколко седмици. Явно е вярно, че втория път проличава по-рано, а и бях слаба. Гаденето е по-добре, само вечер ми прилошава малко, но храненето е мъка - все така ми става тежко от съвсем малко, а най-зле ми се отразява това, което най-много ми се яде - големите салати Anguished

По повод пишкането - аз имам кофти опит с цистити и пускам урина профилактично всеки месец. Доста по-спокойно ми е.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 121


Мисис Роузи, приемам по 5000 всяка сутрин. Много противоречиви мнения четох за спирането преди изследване - някой казват без, други 7 дни, трети 10 дни, даже и 6 седмици срещнах. Почивах някъде около 5 дни може би преди да го пусна.
Витамин Д се вдигна от 25, на 35.

# 44
  • Мнения: 85
И на мене си ми личи отдавна,но и с първата бременност ми пролича отдавна.Все едно съм в шести месец.
Вече ставам веднъж до тоалетна,а преди това по два,три пъти.С предната бременност много ми бяха оттекли краката към 6 месец та до края,дано с тази не съм така.
Да сме здрави пък като родим ще се нормализират нещата.

Общи условия

Активация на акаунт