Частни училища - информативна тема 21

  • 92 843
  • 772
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Ясно... Благодаря ти, Блис. Но това не пречи да проверя Smile. Както съм писала и друг път, това с изнудването да не ни продават емблеми, много ме "гнервира" /както би казал Карлсон/. Не че не съм си намерила начин да се справя, ама....

# 61
  • Мнения: 3 091
Здравейте, благодарности за новата тема.

Безобразие е повсеместното вдигане на такси... Наистина не знам до къде смятат да стигнат всички ЧУ. А и се очаква ново увеличение на средните заплати в образованието.

Да ви питам - някой има ли директни впечатления от ЧСУ "Симеон Велики" http://tzarsimeon.bg/
Видях информация за новооткрити тенискортове, спортен център. собственик е много уважаван от мен човек - Д-р Милен Врабевски. Стана ми интересно като как се развива това училище.

# 62
  • София
  • Мнения: 396
Тенис кортът е все още само един - закрит. Детето го пробва вече /треньорът му по тенис го препоръча/. Страхотен е кортът, всичко е на ниво. Доколкото знам е планирано в скоро време изграждането на още 2 корта и други спортни съоръжения.

# 63
  • Мнения: 3 091
Интересно ми е, освен развиващата се база - дали има преки впечатления от обучението в училището.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 262
Благодаря за новата тема!
В Работилницата имам отлични впечатления за Ралица Кръстева 👍

# 65
  • София
  • Мнения: 803
В Работилницата имам отлични впечатления за Ралица Кръстева 👍
+ 1 за Ралица Кръстева.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 673
Благодаря за темата!
Може да актуализирате новата такса на Прогресивно училище - от следващата година ще е 7 450 лв.

# 67
  • Мнения: 83
Таксата на ЧУ Св.Климент Охридски също е актуализирана и вече е 8300лв за ПК и 8300лв 1-4 клас, без отстъпка за плащане на цялата такса.

# 68
  • София
  • Мнения: 726
Здравейте,

синът ми е седмокласник и сме се насочили или към Софтуни Светлина или към ЧАГ Иван Апостолов.

Ще съм благодарна на отзиви за ЧАГ Иван Апостолов, тъй като не намерих актуални.

Много благодаря!

# 69
  • София
  • Мнения: 2 779
В предходната тема имаше няколко мнения за Иван Апостолов, по мои спомени-добри. А тя си е актуална.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 182

Л не С, моите две деца са в ЦСВ. Нямам голяма база за сравнение, предвид, че децата ми изкараха няколко години в ДУ в Банкя, което вероятно е дъното на дъното. Напряво се родиха в ЧУ. Малкият е в 3 клас и има фантастична класна. Той е доста смотан и срамежлив, но тя успя да го приобщи. Много е зле с физическата активност, но пък има интереси в математика и програмиране и му организираха нещо като индивидуална програма за повече часове по тези предмети.
Голямата е 6 клас. Класът е от 6 деца и няма как да се скатаят и да искат. Разбират се добре. Нея яко я тресе пуберският мързел и ми се ще от училище да я натиснат малко повече, а не само ние у дома да дуднем.
Ние сме от две години там, за това време се смениха няколко учители от прогимназиалния курс, които дъщеря ми харесваше - не зная причината. За щастие и новите ми се виждат добри с малки изключения. Училището е наследник на бившето Ровел, след смяна на собственика и учителският състав вероятно е унаследен и сега си напасват методиките. Поне аз така си го обяснявам. Като цяло ако нещата са все така, смятам малкитя да остане там до 7 клас. Може да си пробва силите след 4 клас, но дори и да го приемат в смг или пчмг, няма да го местим. За голямата не ми се вижда умесно да остава там след 7 клас, чисто психологически, но ако се издъни на НВО-то ще го мислим

# 71
  • София
  • Мнения: 396
M_I_A, 6 са доста малко. По колко на брой са децата в началните класове? Интересно ме е дали има промяна откакто е новото ръководство.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 182
В класа на сина ми са 9 деца. Има 2 паралелки трети клас. Горе долу по толкова са в целия начален курс и предучилищната.
Под новото ръководство какво се разбира - новият собственик или новата директорка? Честно казано и за двете нямам достатъчно наблюдения. Ние постъпихме от как училището е ЦСВ (след 2015), нямам никаква представа от Ровел. Записахме се при бившата директорка, с нея бяха първите ни срещи и бяхме доволни. Какво се е случило после  - не знам. Това, което на мен не ми допада е дозата помпозност, например гвардейци в началото на тази учебна година, във връзка с откриване на паметника на Цар Симеон в двора на училището. Не си падам и по униформите, те съшо са нововъведение от преди 2 години, но много родители ги предпочитат и аз също започнах да свиквам. На Bonita са, за мен са добри като качество и количество - в смисъл само лакоста и суичър.
Малкото на брой деца в клас, в прогимназията предполага дискусии по време на часовете, а не зубрене, което приветствам. При малките пък на родителска среща, изрично ни помолиха да не помагаме с домашните, за да виждат учителите къде всяко дете допуска грешки и да знаят на какво да наблегнат при всеки индивидуално. Някак след ДУ, където АЗ бях ученичка всяка вечер ми падна огромен товар от плещите. Естествено децата имат 1-2 учителя, които не харесват. Аз не мисля, че е чак такава драма.
От трети клас се почва втори чужд език по 2 часа седмично, което за мен е малко раничко. Синът ми учи немски и много недоволства. Изборът е между немски и руски и той казва, че и двата езика не му харесват. Искал да учи испански, но испански има чак от пети клас.

# 73
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Mia, много благодаря! Колко деца приблизително учат в училището?

# 74
  • София
  • Мнения: 396
Миа, имах предвид новия собственик. За директорката нямах информация. По колко часа седмично имат английски? Как е нивото по езика?

Общи условия

Активация на акаунт