Частни училища - информативна тема 21

  • 91 987
  • 772
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 16 165
Sharky, благодаря за мнението. А можеш ли да сравниш БШ с държавните  наоколо (например 125то, 145то), ако имате познати деца там например? Чудя се може ли подготовката в БШ да е по-зле отколкото в едно добро държавно в младост. Да не си давам парите само за едната база...
Правят ли по-интересни неща, отколкото сух материал? Например да провеждат часа навън, да им дават проекти да разработват, междупредметни връзки, ей такива неща...
Имаме колежка с дете в 145то и Шилер, с много проблеми с класната (а детето е кротко, но стъпкано от учителката). Отделно на наше приятелско семейство детенцето го местят наесен от 5 клас от 125то в БШ.

В БШ разработваха проекти, но не си спомням подробности, беше преди повече от 2 г.  Междупредметни връзки в училища по МОН не търси. Знам, че излизаха на двора, но дали са провеждали часове,  не помня.

# 211
  • София
  • Мнения: 10 825
Има тема за държавните училища в Младост. Темата е много активна и има много писано, особено пък за 125-то.
Пипи, не можеш да очакваш някой тук да ти смели информацията. Прочети темите и помисли върху прочетеното, за да намериш твоята истина.
Имам познати с деца в 125-то - от много доволни до тотално отвратени от училището. Всичко зависи - от класа, от класната, от самото дете и не на последно място от очакванията на родителите.

# 212
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 732
Всъщност доста съм чела, но темите са отделни, съответно различни хора, с различни очаквания и нагласи пишат там- в училища в младост и в частни. Искаше ми се да има една обща, която  не дели по този критерий.  Писах и в темата за ДУ младост да питам за сравнение, но доста време вече отговори няма, не бих казала, че е особено активна. Иначе ще чета по-активно темата 'за'-'против' ДУ и ЧУ, но и там е много условно, защото толкова зависи от училището...Не искам да се насочвам само към държавно или само към частно образование, а да сравня да кажем по локация и други критерии (ниво на подготовка, спорт, нестандартни подходи) и тогава да направя избор. Не знам дали се разбира какво искам да кажа.

# 213
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 732
Всъщност доста съм чела, но темите са отделни, съответно различни хора, с различни очаквания и нагласи пишат там- в училища в младост и в частни. Искаше ми се да има една обща, която  не дели по този критерий.  Писах и в темата за ДУ младост да питам за сравнение, но доста време вече отговори няма, не бих казала, че е особено активна. Иначе ще чета по-активно темата 'за'-'против' ДУ и ЧУ, но и там е много условно, защото толкова зависи от училището...Не искам да се насочвам само към държавно или само към частно образование, а да сравня да кажем по локация и други критерии (ниво на подготовка, спорт, нестандартни подходи) и тогава да направя избор. Не знам дали се разбира какво искам да кажа.

# 214
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 732
Всъщност доста съм чела, но темите са отделни, съответно различни хора, с различни очаквания и нагласи пишат там- в училища в младост и в частни. Искаше ми се да има една обща, която  не дели по този критерий.  Писах и в темата за ДУ младост да питам за сравнение, но доста време вече отговори няма, не бих казала, че е особено активна. Иначе ще чета по-активно темата 'за'-'против' ДУ и ЧУ, но и там е много условно, защото толкова зависи от училището...Не искам да се насочвам само към държавно или само към частно образование, а да сравня да кажем по локация и други критерии (ниво на подготовка, спорт, нестандартни подходи) и тогава да направя избор. Не знам дали се разбира какво искам да кажа.

# 215
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 732
Всъщност доста съм чела, но темите са отделни, съответно различни хора, с различни очаквания и нагласи пишат там- в училища в младост и в частни. Искаше ми се да има една обща, която  не дели по този критерий.  Писах и в темата за ДУ младост да питам за сравнение, но доста време вече отговори няма, не бих казала, че е особено активна. Иначе ще чета по-активно темата 'за'-'против' ДУ и ЧУ, но и там е много условно, защото толкова зависи от училището...Не искам да се насочвам само към държавно или само към частно образование, а да сравня да кажем по локация и други критерии (ниво на подготовка, спорт, нестандартни подходи) и тогава да направя избор. Не знам дали се разбира какво искам да кажа.

# 216
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
Ооо да. А който не разбира има възможност да прочете няколко пъти Simple Smile
Шегувам се.

# 217
  • София
  • Мнения: 10 825
Ами разбира се, че са различни хората. Сама си отговаряш на въпроса, защо нямаш отговор. Човек рядко има личен опит с повече от 1-2, хайде да са 3 училища, а ти търсиш глобален обзор на частните и държавни училища в Младост. За това и те пратих да почетеш в Младостката тема и сама да си извадиш изводи за училищата според твоите критерии и очаквания, а не според тези на някой друг. А за частните в Младост можеш да прочетеш тук, до колкото има информация, това са Българско школо, Меридиан 22, Куест академи, Светилник (последното ще стартира тази есен) и Азбуки - в Мусагеница

# 218
  • София, България
  • Мнения: 27
Към списъка с частни училища в Младост мога да добавя и Прогресивно училище, което отваря филиал в Младост 2 тази есен.

# 219
  • Мнения: X
Всъщност доста съм чела, но темите са отделни, съответно различни хора, с различни очаквания и нагласи пишат там- в училища в младост и в частни. Искаше ми се да има една обща, която  не дели по този критерий.  Писах и в темата за ДУ младост да питам за сравнение, но доста време вече отговори няма, не бих казала, че е особено активна. Иначе ще чета по-активно темата 'за'-'против' ДУ и ЧУ, но и там е много условно, защото толкова зависи от училището...Не искам да се насочвам само към държавно или само към частно образование, а да сравня да кажем по локация и други критерии (ниво на подготовка, спорт, нестандартни подходи) и тогава да направя избор. Не знам дали се разбира какво искам да кажа.
Пипи, то лошо няма в това, което искаш. Но не се сърди, това е малко наготово Smiley То и в това лошо няма, в крайна сметка няма смисъл човек да открива топлата вода, ако вече е открита.
Това, което е хубаво да направиш е да си изясниш за себе си какво искаш и какво училище търсиш за детето си, да си набележиш училищата в района, който гледаш и да започнеш.... Важното е да си набележиш критериите и въпросите, които да задаваш, за да си изясниш до известна степен картинката. Дълго е, но няма начин. Хубаво е да ходиш и на място в училищата да видиш, да говориш ...
Хората обикновено се насочват или към ЧУ или към ДУ, имат предварителна яснота какво искат и търсят.
Недей да мислиш, че аз ако кажа, че училището на детето ми е най-доброто и с най-нестандартните подходи, че е по-добро в сравнение със съседното ДУ и това е меродавно. Smiley Въпрос на гледна точка и гоооляма доза субективизъм.
Желая ти успех и ти стискам палци, защото това е доста отговорно и трудно решение. Flowers Hibiscus

Последна редакция: чт, 05 юли 2018, 11:16 от Анонимен

# 220
  • София
  • Мнения: 6 659
Артис също отвориха филиал в Младост.

# 221
  • Мнения: 914
Точно и аз да напиша. Също опитват да прилагат сугестопедия в начален курс, тоест стараят се в посока на нестандартни подходи.
(За ниво на подготовка - ами и това е трудно да се каже - за едно и също училище един ще е доволен, друг не. Зависи много и от детето, от това кое е подходящо за него.)
 Абе аз напоследък започвам плавно да стигам до извода, че училищата и децата са си супер, а родителите сме си чисти отачалки Simple Smile

# 222
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 732
Към списъка с частни училища в Младост мога да добавя и Прогресивно училище, което отваря филиал в Младост 2 тази есен.

По сайт всичко звучи много добре, но не намирам информация за младост. Като напиша в гугъл "прогресивно младост" , излиза сайтът на Артис. едно и също ли е, тоест едно училище ли се открива, това до Макдоналдс? Или има и друго и аз не го намирам?
Аспарагус, проблемът е, че детето ми е още малко (4г), затова нямам идея какви ще са му академично погледнато силните и слаби страни, за да се ориентирам по-добре и да имам по-конркетни критерии. Вероятно няма да сменям ДГ и така ще имам поне още година-две да го мисля, че ако трябваше директно в ДГ към училището,е  друго.
А иначе именно ориентацията "към частно или държавно" ме дразни малко, не бива да има такава самоцелно.

# 223
  • София
  • Мнения: 16 165
Прогресивното училище ще е над Домино'с, там видях табела, а това не е до МакДоналдс. Това е на завоя за АК и БШ.

# 224
  • Мнения: X
Към списъка с частни училища в Младост мога да добавя и Прогресивно училище, което отваря филиал в Младост 2 тази есен.

По сайт всичко звучи много добре, но не намирам информация за младост. Като напиша в гугъл "прогресивно младост" , излиза сайтът на Артис. едно и също ли е, тоест едно училище ли се открива, това до Макдоналдс? Или има и друго и аз не го намирам?
Аспарагус, проблемът е, че детето ми е още малко (4г), затова нямам идея какви ще са му академично погледнато силните и слаби страни, за да се ориентирам по-добре и да имам по-конркетни критерии. Вероятно няма да сменям ДГ и така ще имам поне още година-две да го мисля, че ако трябваше директно в ДГ към училището,е  друго.
А иначе именно ориентацията "към частно или държавно" ме дразни малко, не бива да има такава самоцелно.



Ами тя не е самоцелно. Никой не може да ви помогне и да ви сдъвче и изплюе всичко. Наистина както и други ви казаха прочетете темата, погледнете сайтовете на училищата, вижте статистиката, направете си срещи в набелязаните училища.

Общи условия

Активация на акаунт