Частни училища - информативна тема 21

  • 92 802
  • 772
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 19 294
Много зависи какво точно значи пуснати са всички деца на двора и две учителки си говорят. Затова като се пише, е хубаво да се дава повече информация. Иначе всеки може да си го интерпретира както иска и после върви разправяй, че нямаш леля.
Начален курс и големи нямат работа заедно. За мен това би било притеснително от гледна точка на сигурността. Съвсем не означава, че трябва да играят в редичка, но дежурни учители при малките трябва да има и да са отделени на прилично разстояние от големите.
В 119-то съм виждала първокласници играят до 7-8 клас, които пък ритаха топка.  Нито учител наблизо, нито нищо. Така могат да отнесат главата на някое дете, че тръпки ме побиват.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 14:15 от Дъждец

# 466
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не са заедно малки и големи. Големите са в друга сграда.
А 119 е направо ад, не знам защо са го набедили за "елитно" това училище. Всеки ден минавам оттам с кучето - наблъскани като в резерват за диви животни тълпи деца - врясъци, писъци, как не се избиват не знам.

# 467
  • Мнения: 19 294
Абсолютно е така за 119то. Дворът е брутално малък и не знам защо не са отделили поне едно кьоше отзад за малките. И като си помисля, че исках да записвам моята там в предучилищна ooooh!

# 468
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
На нас то ни е в района, но не записах и голямата преди 12 години там, а малката пък изобщо не си и помислих. А спят там в двора от цяла София от зор да ги записват в него...

# 469
  • Мнения: 3 944
Toва мнение ми напомня на едно от преди време, където една потребителка в желанието си да рекламира Джани Родари, беше изтъкнала какт в ОТ играят "хаотично на двора, че даже и тичат", а децата от Джани Родари, строени, за ръчичка, не смеят да трепнат.

# 470
  • София
  • Мнения: 17 277
Аз пък като родител на дете в ОТ бих посочила като единствен минус достатъчната игра на двора. Де да имаше толкова много хаотична игра! Grinning Много бих се радвала, но сега смятам, че им е малко.
Но ПУ нямат, факт.

# 471
  • Мнения: 184
За ОТ щях да пиша и аз - ние сме в Младост и с бусчето е 10-тина мин (вярно, в Младост 1а сме, но все пак).
Тази година ОТ сформираха изцяло нов пети клас с външни деца, така че би трябвало да има шанс и за догодина.

Извинявам се за оф топика, но ако сте от Младост 1А, какъв беше мотива да отидете в Образователни технологии вместо в Шилер до вас?

# 472
  • София
  • Мнения: 10 825
Без да съм Бърди ще си позволя да посоча няколко съществени разлики -  че едното е частно училище с целодневно обучение, а другото реално е държавно-училище с частна занималня. За приема във второто има нелек изпит с нужда от нарочна подготовка и не та последно място едното е с английски, а другото с немски език

# 473
  • София
  • Мнения: 1 751
... и не на последно място, защото една приятелка я закле да не прави грешка да се набутва в 145-о, ако ще и в шилерските паралелки там, ако ще й ептен без пари да бяха Laughing

# 474
  • Мнения: 184
... и не на последно място, защото една приятелка я закле да не прави грешка да се набутва в 145-о, ако ще и в шилерските паралелки там, ако ще й ептен без пари да бяха Laughing

Защо да е грешка? Май вие сте в грешка.

# 475
  • София
  • Мнения: 17 277
Кафето и Миленита са покрили общо взето, като цяло Шилер ми беше първата насока, но после открихме ОТ и видяхме, че можем да си позволим таксата и така. То си е като цяло избор между ЧУ и ДУ, за мен Шилер не е особен по-различно от нормално ДУ.

# 476
  • Мнения: 184
Кафето и Миленита са покрили общо взето, като цяло Шилер ми беше първата насока, но после открихме ОТ и видяхме, че можем да си позволим таксата и така. То си е като цяло избор между ЧУ и ДУ, за мен Шилер не е особен по-различно от нормално ДУ.

Не е така. Шилер не е обикновенна занималня, а си е сдружение с ясни цели, които преследва. Отделно е в симбиоза с училищата с които работи и налага определени стандарти на обучение, качество, подбор на учители и мотивационни схеми за последните, което предполага далеч по-добри основи от обикновенните ДУ.

# 477
  • Мнения: 184
Кафето и Миленита са покрили общо взето, като цяло Шилер ми беше първата насока, но после открихме ОТ и видяхме, че можем да си позволим таксата и така. То си е като цяло избор между ЧУ и ДУ, за мен Шилер не е особен по-различно от нормално ДУ.

Не е така. Шилер не е обикновенна занималня, а си е сдружение с ясни цели, които преследва. Отделно е в симбиоза с училищата с които работи и налага определени стандарти на обучение, качество, подбор на учители и мотивационни схеми за последните, което предполага далеч по-добри основи от обикновенните ДУ.

иначе и те си имат трески за дялане Simple Smile

# 478
  • Мнения: X
Всъщност между Шилер и едно истински добро ЧУ има съществени разлики. И те не се изчерпват само с битовите условия и нивото на организация.

# 479
  • София
  • Мнения: 1 751
... и не на последно място, защото една приятелка я закле да не прави грешка да се набутва в 145-о, ако ще и в шилерските паралелки там, ако ще й ептен без пари да бяха Laughing

Защо да е грешка? Май вие сте в грешка.

За Вас да. За мен на база личен опит - не. А и на този тон и маниер на постовете във форума след амнайсе години съм се убедила, че е безсмислено да се отговаря.

Освен че отчитам нездравословна шизофрения в мненията, която само подкрепя горенаписаното:


Не разбирате ли че Шилер не е училище, а е просто една занималня?


Не е така. Шилер не е обикновенна занималня, а си е сдружение с ясни цели, които преследва.

Последна редакция: пт, 26 окт 2018, 14:28 от Milenita

Общи условия

Активация на акаунт