Частни училища - информативна тема 21

  • 92 000
  • 772
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 19 284
Аз също си го помислих. Даже мислех да коментирам в другата тема, но се отказах. Две еднакви мнения в рамките на няколко дена.

# 586
  • Мнения: 25
Тя е, да. Но на питатащата са й отговорили и в темата за Веда, че училищата с немски са само три - самата Веда, където е тя, Увекинд и Ерих Кестнер. Няма други, така че няма и кой знае какви алтернативи. Тези са алтернативите и за тях информация изключително трудно се намира - казвам го от личен опит, след като безуспешно години наред съм се опитвал да получа достоверна информация за тях. Е, вече не се интересувам от тях, но така и нищо не разбрах.
Моите уважения към Мими Блок, но аз съм силно скептичен относно нейните хвалебствия по отношение на училище "Ерих Кестнер". Най-малкото, ако беше толкова добро, щеше да има силен интерес към него и щеше да бъде широко коментирано, не само тук, а въобще в общественото пространство, както е за така наречените "престижни" училища. И да, ще спомена и оплюваното НВО - местата, които заема ЕК на НВО, никак не са завидни. Най-добрите класации от немските училища са всъщност на Веда.

И последно, никога не съм изказвал подозрения спрямо потребители с по 2-3 мнения, все пак всеки от нас в началото е бил такъв, но е силно подозрително, когато в темата за Веда, в която не е писано от 2 години, изведнъж се появяват две потребителки с по 4 мнения, едната е точно L.K.L., които започват да пишат как всичко в училището е лошо, децата агресивни, преподавателите неграмотни и т.н. И да питат направо отчаяно за алтернативи. Ами да се интересува човек от училища с немски и дори да не знае колко такива има в София, не знам какво е, за мен не е сериозно.

Допълвам се - виждам, че по-горе дамата е писала, че знае кои са училищата с немски в София - ами знае, защото в темата за Веда  - Hope for Two ѝ каза. Както си беше формулирала въпроса там, не изглеждаше да знае.



Може би не съм се изразила правилно, ще опитам пак: и в другата тема, и тук питам за мнения за алтернативните училища на хора с личен опит от тях. Нали това е смисъла на форума???
Аз нямам деца на приятели в немските частни училища, затова не мога да почерпя мнения от 1во лице за тях. Разчитам на вас за това- ако можете да ми помогнете.

Специално на Вас, Татко Мецан, бих искала да кажа: повярвайте ми, доста сдържана съм в коментарите си за Веда. МНОГО ми се иска да кажа много повече, но се въздържам- това във връзка с оплюването...
А не знам кой нормален не би оплювал в моята ситуация...



Последна редакция: вт, 30 окт 2018, 15:02 от L.K.L.

# 587
  • Мнения: 25
Знаете ли... не само не пречи да има две деца... за съжаление са много повече от две.
Благодаря за разбирането!

# 588
  • Мнения: 8 213
L.K.L. ако човек има лошо впечатление от едно упилище -детето му най-вероятно няма да е там.

Така, че тези с деца там биха ти отговори ли ма конкретни въпроси....а не изобщо да обясняват за училището.

# 589
  • Мнения: X
При нас в часовете по физическо се играе народна топка, баскетбол и хандбал. Та не виждам защо да не му се брои за спорт на точно този час?!?!?! При вас приказки ли си разказват?
Отделно има още избираеми часове, които също са между останалите с цел разтоварване.

# 590
  • София
  • Мнения: 17 983
Знаете ли... не само не пречи да има две деца... за съжаление са много повече от две.
Благодаря за разбирането!
Четете  мъничко по-внимателно. Не е въпрос на разбиране или липса на такова в случая написаното от мен. Това за двете деца не касаеше по никакъв начин Веда и децата на недоволните от училището потребителки. Дали са едно, две или повече - не зная. Ставаше дума за опцията конкретна дама да има две деца, от които по-малкото да е в Ерих Кестнер , а другото миналата година да е било в Колежа. И написаното беше отправено към конкретна форумка, имаше си обръщение Simple Smile

# 591
  • София
  • Мнения: 16 165
На моя синковец във всичките ЧУ, в които е учил, са покривали нормативи, учеха различни спортове, странно ми е това с "чистата" игра?

# 592
  • Мнения: 25
L.K.L. ако човек има лошо впечатление от едно упилище -детето му най-вероятно няма да е там.

Така, че тези с деца там биха ти отговори ли ма конкретни въпроси....а не изобщо да обясняват за училището.

Напълно си права, Hope for Two, благодаря за насоката- да, трябва да задам явно по-конкретен въпрос!

Тогава да формулирам нещата така: Моля родители на деца от Ерих Кестнер и от Увекинд за следното- кажете ми как се чувстват децата ви в училище- спокойни ли са, имате ли впечатления кое поведение се толерира от учителите и кое не?
При агресивните прояви взимат ли се някакви мерки? Има ли механизъм за справяне в такива ситуации?
Предварително благодаря!

# 593
  • Мнения: 25
Извинете ме! Наистина не съм Ви разбрала! Предполагам, че ме изостриха коментари към мен, които в тази ситуация ми идват в повече!

Знаете ли... не само не пречи да има две деца... за съжаление са много повече от две.
Благодаря за разбирането!
Четете  мъничко по-внимателно. Не е въпрос на разбиране или липса на такова в случая написаното от мен. Това за двете деца не касаеше по никакъв начин Веда и децата на недоволните от училището потребителки. Дали са едно, две или повече - не зная. Ставаше дума за опцията конкретна дама да има две деца, от които по-малкото да е в Ерих Кестне , а другото миналата година да е било в Колежа. И написаното беше отправено към конкретна форумка, имаше си обръщение Simple Smile

# 594
  • Мнения: 8 213
При нас в часовете по физическо се играе народна топка, баскетбол и хандбал. Та не виждам защо да не му се брои за спорт на точно този час?!?!?! При вас приказки ли си разказват?
Отделно има още избираеми часове, които също са между останалите с цел разтоварване.

Нямам абсолютно никаква идея какво правят по физическо. Факт е, че моето дете почти никога не си преоблича блузата след физическо. За разлика след свободно избираемите,  когато главата му е абсолютно мокра.
Нашите извънкласни са след часовете. Има опция детето да не ги посещава.

# 595
  • Мнения: 6 291
L.K.L., аз Ви разбирам, много е неприятно, когато си в такава ситуация. Странното обаче е друго - че сме още в началото на учебната година, която е стартирала едва преди месец и половина.

Така че има два варианта - или миналата година сте били в това училище, или не сте били.
Ако миналата година сте били там - защо тази година продължихте изобщо? Точно след края на учебната година и преди началото на новата прехвърлянето в друго училище е най-лесно и има най-много опции. И откритието за това колко е лошо в дадено училище, едва ли е станало в последните дни на предходната учебна година, та следва да сте имали достатъчно време да проучите алтернативи и тази година да сте в ново училище.

Ако пък тази година ви е първата в това училище, ами все пак само месец и половина не е ли твърде малко за такива категорични изводи. Е, другата потребителка от темата пише, че са напуснали там, а ако вие сте на такова мнение, защо тогава започнахте и тази година.

# 596
  • Мнения: 4 021
Здравейте, много ми е любопитно, утре е Хелоуин. Отбелязва ли се във вашите училища? Аз не съм фен на този празник, но забелязвам, че в частните училища май го празнуват.

# 597
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 002
няма ли за какво друго да се дракаме?

# 598
  • София
  • Мнения: 11 956
В нашето училище Хелоуин се отбелязва сериозно. Децата го чакат с нетърпение - маскират се, украсяват си стаите, носят и разменят бонбони. В часовете по ИИ и новият по craft правят тематични неща. Синът ми от един месец го чака и е мнооого щастлив. И за каките му преди това беше много щастливо събитие. Аз съм фен на всичко, което носи толкова положителни емоции, независимо, че не е български/православен празник.

# 599
  • Мнения: 133
И при нас Хелоуин е сериозен празник, но си мисля че сме в едно и също училище. А 99% съм сигурен че и Felice(Bliss) е при нас Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт