Витамин В12 - тема 3

  • 84 527
  • 762
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 925
Аз разбрах, че само в някои определени лаборатории може да се направи по твое желание и да си платиш.Може и да греша ,защото не съм много добре с езика , но не ми предложиха вариант да си платя.Гледаха ме много странно, че въобще искам да правя някакво изследване за витамини и казаха, че щом ядем и пием нормално, значи нищо не ни липсвало Joy
Отиваш при личния ти лекар.Няма право дс ти откаже.Цената е между 25и 35 евро.В кой град си?

# 241
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 758
Аз разбрах, че само в някои определени лаборатории може да се направи по твое желание и да си платиш.Може и да греша ,защото не съм много добре с езика , но не ми предложиха вариант да си платя.Гледаха ме много странно, че въобще искам да правя някакво изследване за витамини и казаха, че щом ядем и пием нормално, значи нищо не ни липсвало Joy
Отиваш при личния ти лекар.Няма право дс ти откаже.Цената е между 25и 35 евро.В кой град си?
Благодаря ти:hugs:.В Титизее Нойщат живеем ,те и личен лекар ми отказаха да ме регистрират.Казаха, че трябва да съм болна и тогава да отида.Така само не регистрирали без оплаквания .Аз тогава още  нямах изтръпвания.
Ще се прибирам след 2 седмици в България и там ще ги пуснем, защото сега съм взимала б12 макар не много висока доза ще даде грешен резултат.

# 242
  • София
  • Мнения: 808
Мислех да навксам с Витаин Д сега на морето един месец..
Това е много добър вариант също! Grinning

# 243
  • Мнения: 925
Аз разбрах, че само в някои определени лаборатории може да се направи по твое желание и да си платиш.Може и да греша ,защото не съм много добре с езика , но не ми предложиха вариант да си платя.Гледаха ме много странно, че въобще искам да правя някакво изследване за витамини и казаха, че щом ядем и пием нормално, значи нищо не ни липсвало Joy
Отиваш при личния ти лекар.Няма право дс ти откаже.Цената е между 25и 35 евро.В кой град си?
Благодаря ти:hugs:.В Титизее Нойщат живеем ,те и личен лекар ми отказаха да ме регистрират.Казаха, че трябва да съм болна и тогава да отида.Така само не регистрирали без оплаквания .Аз тогава още  нямах изтръпвания.
Ще се прибирам след 2 седмици в България и там ще ги пуснем, защото сега съм взимала б12 макар не много висока доза ще даде грешен резултат.
Странно.Нямат право да откажат личен лекар,даже е задължително .Попитай при друг лекар

# 244
  • Мнения: 229
Аз знам че с Б12 не може да се предозира организъм по скоро като се покачи нивото на желязо се покачва и хемоглобина.При теб щом много се е повишил  б12 би трябвало желязото да е паднало и от там и хемоглобина да не може да се покачи.

Там е работата, че желязото е над нормата малко също. Трите неща за хемоглобина които назначиха са желязо, В12 и Вит Д. И трите са в или над нормата в момента. Но може би това за В12 също имате право, че като не съм имала време за почивка от инженеране на в12 резултатът няма да е траен. То не се знае преди колко е било... Но това че В 12 не е вреден ме успокоява Simple Smile Благодаря за коментарите!



[/quote]
А направихте ли поне 14 дни почивка след инжекциите и тогава да пуснете изследването?Няма как да ви даде реални резултати ако няма почивка .А и казват ,че ненужното Б12 се изхвърля от организма.
[/quote]

# 245
  • Мнения: 1 970
Julia,
Капките за нос се равняват на инжекции защото директно влиза в кръвообръщението, а спрея за уста е от типа на подезичните таблетки, т.е. не се равнява на спрей за нос.

Niditop,
6 седмици е препоръчителната пауза преди изследване.

# 246
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 758

Niditop,
6 седмици е препоръчителната пауза преди изследване.

Благодаря, но нямам толкова време .А когато не се приема висока доза пак ли е така.
Ще пускам освен б 12 и хомоцистеин ,надявам се да е по точен резултата.

# 247
  • Мнения: 1 970
Niditop,
Много хора правят изследването с 2-3 седмици пауза и получават добър ориентир, особенно ако са на таблетки.
Щом нямаш възможност за 6 седмици, направи 3 седмици пауза.

# 248
  • Мнения: 482
Julia,
Капките за нос се равняват на инжекции защото директно влиза в кръвообръщението, а спрея за уста е от типа на подезичните таблетки, т.е. не се равнява на спрей за нос.


мерси, Steli4ka Simple Smile

# 249
  • Мнения: 174
Здравейте! След направени изследвания резултатите ми са следните :
Хемоглобин 125 при долна гр 120
MPV 6,9 при долна 7,5
Феритин 15  реф 13-150
Вит D 26 реф 20-50
Б 12 483 реф 145-569 с уговорката , че преди това около седмица съм пила b complex (maxi hair, ако ви говори нещо името)
Желязо в норма
Въпросът ми е за фиритинът как бих могла да го повиша при желязо в норма. Боря се с упорит косопад. Ниските стойности обуславят наличието на такъв. За колко реален резултат на б12 става дума при положение , че в добавката, която съм пила се съдържа фолиева, която казват замаскирва дефицит на б12? Да правя ли носи изследвания или напърво време да вдигна феритина ама как? И след това на чист организъм пак да се изследвам?
Извинявам се за дългия пост



# 250
  • Мнения: 11 849
Petya Lefterova когато има нисък феритин при нормално желязо , обикновено проблема е в недоброто разпределение на желязото в организма. Най-често проблем има в съотношението мед/цинк, когато те се наместят и феритина започва да се повишава. Така, че при възможност - изследване на цинк и мед и при проблем корекцията им. Иначе да косопада почти на 100% е от ниския феритин.
Последно което четох по темата за феритина, е че го сваля също и приема на вит.С под формата на аскорбинова киселина, трябва вит.С да е от естествени източници.

# 251
  • Мнения: 174
Не знаех, че цинк и мед имат отношение към феритина, но ще ги изследвам. Прием на допълнително желязо в случая има ли нужда или да изчакам резултатите?

# 252
  • Мнения: 11 849
Ами зависи какво значи "в норма" желязото, ако е към долната граница, може да вземаш някаква по-малка доза.  Ако резултата е над средата, по-скоро недей взема. Но ми се струва, че анемията си прозира - хемоглобина е към долната граница ,  MCV как е?
Магнезий също е важно да се приема.

# 253
  • София
  • Мнения: 3 033
Здравейте.
Ще споделя на кратко ситуацията и се надявам някой по-навътре с познанието за витамина да сподели мнението си. Лекарите не се интересуваха от стойността му, направо от ударно на инжекции.

Бременна на финала, хемоглобин 100.
 Без друго изследване назначени 10  инж В12 по схема ± желязо  ± вит Д на капки по 10 всеки ден.

Проверявам ги  след 20 дни и се оказва че хемоглобина се е качил малко - 110, но В12 е над 700, желязото също е малко над нормата, а витамин Д е в нормата....

Толкова много е над нормата В12 че се притесних. Знам че трябва да се вдигне този хемоглобин, но това ли е начина наистина...


Проверете е колко е белтъкът. Той също има значение за хемоглжбина

# 254
  • Мнения: 68 742
Кой белтък ?Thinking

Общи условия

Активация на акаунт