Зрелостници 2018-та!!!

  • 111 543
  • 1 093
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 48
И аз се бях притеснила за оценките от дипломата подадохме и лично в Софийския университет. Звъннах и ми обясниха, че по късно ще ги вкарат щом имаме входящ номер всичко било точно. След приключване приема на документи се вкарвали.

# 676
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 759
На моят син пък пише: Статус: незавършен
Никъде нямаше възможност за прикачване на Дипломата, само номера въведохме.
Говори по телефона и днес отиде до СУ.
Разбрах, че това било така, защото имал и Икономика в желанието, а трябвало CAE сертификат.
Платил таксата в касата.
Чакам да ми каже какво е станало при приема на документите..

# 677
  • Мнения: 6 957
Оценките от дипломите ще се въведат в системата след като приключи приемът на документи, т.е. след 30 юни.
На всички кандидат-студенти в момента пише червеното съобщение “Няма оценки от диплома”.

# 678
  • София
  • Мнения: 494
Желая на всички дипломирани да бъдат здрави и щастливи, какъвто и път да изберат! Както се казва, Господ си знае работата!
Относно електронното подаване в СУ- след изписване на желанията  не ни бе предоставена опция за прикачане на платежното нареждане ( плащането бе по банков път, но не през системата на СУ) и дипломата, а бе указано да продължим  подаването на документи в Ректората. Вчера дъщеря ми и приятелите й прекараха повече от  три часа на опашка, която се виела до подлеза. Нищо като оценки не било нанасяно пред нея, дори я попитали дали се е явявала на изпит по история:flushed:( имало такива, които кандидатстват за ЮФ, без да са се явявали). Явно на по-късен етап се нанасят балообразуващите оценки. И на мен ми е малко неспокойно...
Моля, някой да сподели инфо за ориентировъчен брой кандидати в диапазона над 4-50-5 от втората изпитна сесия по история и БЕЛ.

Последна редакция: вт, 26 юни 2018, 12:45 от magsyn

# 679
  • Мнения: 18 060
Значи и на опашка да си висял тръпката е една и съща...То пък остава децата да се справили и някой технически гаф да обърка нещата...Да  се надяваме, че всичко ще е ОК!!!

Последна редакция: вт, 26 юни 2018, 13:18 от raja_nikol

# 680
  • Мнения: 1 086
Значи и на опашка да си висял тръпката е една и съща...То пък остава децата да се справили и някой технически гаф да обърка нещата...Да не се надяваме, че всичко ще е ОК!!!

Joy

Споко, всичко ще е наред, поемете дъх.

# 681
  • Мнения: 18 060
Хи-хи, тъй де, надяваме се

# 682
  • Мнения: 1 086
Всички се печем на някакъв огън. Постоянно си повтарям как всичко ще е наред. Помага ми. Засега.
 

# 683
  • Мнения: 18 060
Все още нямат оценки от устния...миналата година в неделя още са били качени

# 684
  • София
  • Мнения: 12 534
Желая на всички дипломирани да бъдат здрави и щастливи, какъвто и път да изберат! Както се казва, Господ си знае работата!
Относно електронното подаване в СУ- след изписване на желанията  не ни бе предоставена опция за прикачане на платежното нареждане ( плащането бе по банков път, но не през системата на СУ) и дипломата, а бе указано да продължим  подаването на документи в Ректората. Вчера дъщеря ми и приятелите й прекараха повече от  три часа на опашка, която се виела до подлеза. Нищо като оценки не било нанасяно пред нея, дори я попитали дали се е явявала на изпит по история:flushed:( имало такива, които кандидатстват за ЮФ, без да са се явявали). Явно на по-късен етап се нанасят балообразуващите оценки. И на мен ми е малко неспокойно...
Моля, някой да сподели инфо за ориентировъчен брой кандидати в диапазона над 4-50-5 от втората изпитна сесия по история и БЕЛ.

Плащането онлайн става само чрез easypay и epay. Не може да се прикача платежно.

# 685
  • Мнения: 6 957
Желая на всички дипломирани да бъдат здрави и щастливи, какъвто и път да изберат! Както се казва, Господ си знае работата!
Относно електронното подаване в СУ- след изписване на желанията  не ни бе предоставена опция за прикачане на платежното нареждане ( плащането бе по банков път, но не през системата на СУ) и дипломата, а бе указано да продължим  подаването на документи в Ректората. Вчера дъщеря ми и приятелите й прекараха повече от  три часа на опашка, която се виела до подлеза. Нищо като оценки не било нанасяно пред нея, дори я попитали дали се е явявала на изпит по история:flushed:( имало такива, които кандидатстват за ЮФ, без да са се явявали). Явно на по-късен етап се нанасят балообразуващите оценки. И на мен ми е малко неспокойно...
Моля, някой да сподели инфо за ориентировъчен брой кандидати в диапазона над 4-50-5 от втората изпитна сесия по история и БЕЛ.

Плащането онлайн става само чрез easypay и epay. Не може да се прикача платежно.

Затова им е казало да се явят в Ректората.
При плащане по банков път се ходи на място след това, а ако се плати през изи пей, тогава не се налага да се посещава Ректората.

# 686
  • Мнения: 4 936
от сайта на мон по какъв начин си виждате дипломите?
Някаква регистрация ли има?

# 687
  • София
  • Мнения: 12 534
Не, отиди в Регистри - регистър на дипломите за средно образование. Въвежда се серия и номер на дипломата.

# 688
  • Мнения: 3 216
Аз малко малоумно да попитам, ама има ли изцяло онлайн подаване на документи за кандидатстване в СУ? Останах с впечатление, че се попълва информация онлайн, която след това се валидира на място... Поради тази причина избрах подаване на документи чрез местен център в нашия град...
А за ТУ подадохме днес онлайн.
За интересуващите се за Математика 2, втора сесия в СУ - оценка 4,60 (мъж) - 65 по-високи и 11 равни. Късно разбрахме, че Математика 1 не ни върши работа за специалността, която е избрал, та на първа сесия се яви на нея - там изкара 5.95. И да, Математика 2 на първа сесия е била в пъти по-лесна от тази на втора и има доста по-високи оценки.

# 689
  • София
  • Мнения: 12 534
Изцяло онлайн е подаването. Не е необходимо нищо да се валидира. Единствено плащането не може да стане директно през сайта - с карта, а чрез easypay или epay. След плащане, статусът се поменя от "незавършен" на "завършен". И това е.

Общи условия

Активация на акаунт