Със спазването на Дюкан се знае - перфектна фигура се вае - 285

  • 72 328
  • 752
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 43
Ако случайно имаш изпробвана рецепта ще се радвам да я споделиш

Не съм Теодора, но ти пиша рецептата, по която правя пастет от сьомга.

Често си правя пастет по рецепта от книгата на Дюкан, но малко преработена от мен.

ПАСТЕТ ОТ ПИЛЕШКИ ДРОБЧЕТА И СЪРЦА

/В книгата на Дюкан с рецепти е с пилешко месо/


Продукти:

500 гр пилешки дробчета и сърца
½ глава лук
няколко много малки /с големината на малкия пръст/ кисели краставички
2 супени лъжици кисело мляко 0,1%
индийско орехче
бяло вино

Сварявам дробчетата и сърцата в бялото вино. Смилам в блендера всички продукти /дробчетата със сърцата, лука, краставичките, киселото мляко, индийското орехче/. Добавям малко и от соса с виното, за да стане по-гладък пастетът. Не посолявам, защото краставичките са достатъчно солени. Слагам в бурканчета и в хладилника.

Индийското орехче придава специфичния вкус на чернодробен пастет, който познаваме добре.
Преди 2 седмици пробвах и по същия начин си направих пастет от сьомга. Стана превъзходен!

http://bg-mam.ma/p/589897/19318084

Рецепта за рибена чорба не съм записвала, но правя от глави от сьомга. Горе-долу като тази рецепта:


http://www.supichka.com/рецепта/168/рибена-чорба

Не съм отдавна на режима, но не слагам картофи и олио. Всички останали продукти и технологията са същите.

Линкът се видоизменя, затова ще се опитам да копирам рецептата.

Рибена чорба



Необходими съставки:

риба 500 грама

моркови 2 броя

целина 1/2 глава

картофи 2 броя

лук 1 глава

девесил 1/2 връзка

черен пипер 1/2 чаена лъжица

Рецептата:

За приготвянето на вкусна рибена чорба трябва да се следват няколко златни правила.

Първото е, че за вкусна рибена чорба е необходимо тя да бъде приготвена с по-голямо количество риба, или колкото повече риба, толкова по-вкусна е рибената чорба.
Второто правило гласи, че вкусна рибена чорба без девисил няма. Девисилът е задължителен за рибената чорба, като най-добре е девисилът да бъде пресен, но ако нямате подправката в прясно състояние може да ползвате и сух. Следвайки тези правила, приготвянето на рибена чорба е лесно, а полученият резултат - много вкусен!

1. Първата стъпка от рецептата за рибена чорба е сваряването на рибата. Може да ползвате различни по вид риба. Рибената чорба на снимката е приготвена от главата и опашката на една риба толстолоб. Имайте предвид, че ако ползвате само глави и опашки е добре те да бъдат така отрязани, че да е останало и от месето на рибата.В голяма тенджера слагате рибата, добавяте 1 чаена лъжица сол и заливате с вода, така че водата напълно да покрива рибата. Варите до пълно сваряване на рибата, след което я изваждате с решетъчна лъжица от бульона, а самият бульон прецеждате през ситна цедка. След като рибата изстине старателно я почистете от костите.
2. Докато рибата ври измийте и почистете морковите, картофите и целината и ги нарежете на дребни кубчета. Почистете лука и го нарежете на много ситно.Добавете всички зеленчуци към прецедения бульон и върнете тенджерата на котлона.
3. След като зеленчуците поврат около десет минути и са полусварени добавете почистената риба и ситно нарязания девисил и черния пипер и оставете да поври още около десет минути.
Всяка купичка рибена чорба сервирайте с резен лимон.

Огромни благодарности!!! Днес ще съм на печена риба,защото вече минах през магазина,но следващата седмица със сигурност ще купя няколко вида риба за супа!
Пастет от дробчета ще направя още тази седмица!

# 241
  • Варна
  • Мнения: 85
Здравейте, момичета.
Аз тези дни съм основно на омлети с шунка, извара и подправки, овесени палачинки и тук там нещо скаридено или мидено. Много ми беше натоварена седмицата и нямах много време за готвене. Този пастет обаче задължително ще го пробвам и аз Simple Smile много обичам рибена супа всякаква. Много ми допада и една финландска със сьомга, слагам и скир на нея, орежимила съм си я Simple Smile похвалете се със свалени кг. Хубав уикенд от мен!

# 242
  • Мнения: 260
Здравейте:) И аз се вдъхнових от вас и намерих пилешки дробчета. Тук в Англия е мн трудно да се намерят, няма ги навсякъде и успях да намеря само замразени. Направих ги с лук на фурна. Не са лоши, но си личи че са били замразявани:)И намерих даже розови домати-кеф:))Сега готвя пилешка супа за П3 дните, така е тази седмица храната ще е по-разнообразна.

Да ви се похваля, най-накрая видях 50 кг на кантара. Знам че едва ли ще ги задържа, но си е радост. Другата седмица заминавам за Гърция за една седмица и не знам колко режимна ще съм, но ще се постарая.

Свалила  съм на килограми, но задните ми части си стоят дебели и изглеждам много непропорционално в момента:(( Не знам как да го преборя този проблем. Колкото и да отслабна пак не са добре нещата:(

Но стига съм се оплаквала, кажете при вас как върви отслабването.

Teriyaki, къде се изгуби?

И тази рибена чорба, която обсъждате звучи направо божествено!

# 243
  • Варна
  • Мнения: 85
Здравейте, момичета 🤗 как сте днес, накъде сте със свалянето Simple Smile

# 244
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Здравейте, момичета 🤗 как сте днес, накъде сте със свалянето Simple Smile

До под кривата круша съм аз Blush

# 245
  • Варна
  • Мнения: 85
И аз така.. Зациклила съм сега на 62 Simple Smile, забелязах обаче, че хуск ми влияе много добре. Също така, когато много време съм зациклила на едни и същи килца, като си позволя нещо дребно, нережимно, на следващия ден имам минус на кантара и се започва с минуси всеки ден колкото и да са малки. После пак зациклям.. Поне по дрехите виждам промяна в тялото си, най-вероятно от тренировките 😁😁😁😁 Хубав ден Simple Smile

# 246
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Направи си палачинка от хуск, уникално вкусна става.
1 яйца+1 с.л. хуск+1 лъжица извара и 1 с.л.. кисело мляко и става Heart Eyes

# 247
  • Варна
  • Мнения: 85
Благодаря за идеята, не съм се сещала, по-скоро съм го хапвала на някакво ктемче вместо чия. Все не успявам да го изпия преди да се сгъсти, затова спрях да се мъча и си го хапвам Simple Smile

# 248
  • Мнения: 260
Здравейте и от мен. Много ми харесва тази идея за хуск. Не съм опитвала и ще си купя.
Аз хапнах сьомга вчера и днес съм с 0.5 кг надолу . Мн съм щастлива:) Явно истината е в рибата.

Сиска, защо не опиташ да направиш ден предимно на риба, може да се пораздвижат нещата? При мен винаги действа, особено ако успея да пия и много вода.

Тези ди ме мързи да готвя, карам основно на варени яйца и пилешко. Дайте малко мотивация, Simple Smile

# 249
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Добро утро!
Днес след работа и тренировка ще отида да риба Simple Smile Благодаря ти!Нещо ми куца мотивацията, умората ми е доста, но то и с двуразови тренировки няма как да е...трудно е да си на 40 и да не го осъзнаваш Blush

Днес храната е изцяло протеинова-бъркани белтъци с пражка шунка за закуска, обяд пак белтъци с пилешка пържола от филе,за след тренировка съм объркала извара с малко вода и протеин, стана като разтопен сладолед и за вечеря риба Simple Smile

Съвети, наритвания, мотивация..всичко приемам!

# 250
  • Варна
  • Мнения: 85
Здравейте!
Попринцип мисля, че трябва /поне за себе си се убедих/ да се теглим веднъж седмично. Забелязах, че около седмица числото ми е едно и също, а грамовете всеки ден различни, ту нагоре ту надолу. На следващата седмица обаче вече се боря с грамовете на по-долното число. Устройва ме, да свалям бавно, тъй като все пак свалям. Понякога губя мотивация, но имам един стар много любим бански и като се сетя, че не съм го обличала от две години и като реша да си го облека за удоволствие😁виждам, че ми стои различно и се кефя много. Аз знам как съм изглеждала и как искам да изглеждам, ще се случи! Не губете мотивацията си. Ако можете да си позволите да хапвате храна, която ви е любима и се чувствате добре от нея, си наблегнете на нея. На мен сега в топлото време не ми се яде нищо, но палачинка с един домат за закуска, рибра с броколи и бейби моркови за обяд, и бъркани яйца с някаква шунка, ми е олекотеното меню. Успех, и да пробваме да се теглим по-рядко? Не знам дали ще имаме успех там 😁😁😁😁 Хубав ден ☀️

# 251
  • Мнения: 7 258
При мен също са се зациклили нещата, но те са си така от началото. Ако изям толкова зеленчуци за ден, колкото Чочи, ще имам + от 500 гр.сигурно, че и повече. Но какво да се прави Simple Smile  В дните ПЗ максимумът от зеленчуци ми е 1 домат, или 1 краставица примерно. За 7 седмици и половина - 5,7 кг. само, а имам да свалям още почти 15. Може би защото съм по-голяма, станах на 45 и затова толкова бавно се случват нещата.
Сиска, ти си герой! Всъщност всички сте герои Simple Smile Успешен ден желая Simple Smile

# 252
  • Варна
  • Мнения: 85
Със сигурност, когато си на П+З кантара се движи по-бавно, но все пак и в книгата, а и по пътя на логиката, се казва, че в дните на чисти П, се изхвърля водата от организма, като включиш зеленчуците се качва, но не е спиране на отслабването, не е и задържане, просто не го виждаш, после като си минеш пак само на чисти П се отразява. Никога не съм се замисляла колко зеленчуци ям, аз си падам по салати от малка и ми е трудно в дните без зеленчуци. Мислите ли, че ям повече зеленчуци отколкото трябва? Наистина не съм мислила по този въпрос.. Не прекалявам, но в никакъв случай не се ограничавам, така както ти, Росита. Чак такова влияние ли оказват годините на организма? Може би зависи от какво са натрупани излишните килограми.

# 253
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Добро утро!

- Правилното съотношение зеленчуци/протеини в дните ПЗ е: 1/3 зеленчуци и 2/3 протеини, за да продължите загубата на тегло.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=589897.msg … 84044#msg22884044

РАЗМИСЛИ БЕЗ СТРАСТИ: РЕЖИМНА СЪМ, А ЗАЩО НЕ СВАЛЯМ?

http://bg-mam.ma/p/589897/22881982

# 254
  • Варна
  • Мнения: 85
Благодаря за инфото, това съм го пропусната, но със сигурност не го превишавам. Още веднъж благодаря за уточнението Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт