Със спазването на Дюкан се знае - перфектна фигура се вае - 285

  • 71 829
  • 752
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X
Фрешове не са ок. Аз пия кафе, но без подсладители.
Днес се отчитам с 50кг, но и доста спорт и стрес в работа тази седмица. Бедрата не са се стегнали, целулитът си стои.
Днес обядвах дроб, ще вечерям к.мляко с трици, утре вече ще отделя време да си сготвя нещо по-вкусно.

# 466
  • Мнения: 4 711
NiaV, 50 кг?  Shocked При теб направо излизат през прозореца  Shocked Днес се премерих 54.200 и бях много доволна.

Аз днес:

З - 1/6 от печивото
О - дробчета със салата от зелена чушка и краставица
В - риба и айран

Още ми е гладно обаче и се чудя дали да не хапна извара с чесън  hahaha

# 467
  • Мнения: 774
Eden - Скир-а хич не ми харесва, иначе е подходящ за режима. Много хубави рецепти, дано ми дойде вдъхновението един ден.
В Англия съм, тук имам проблем с изварата, не мога да намеря като българскта и това е. Не става за сладкиши местната, само за запеканки.

На мен ми е доста трудно последните дни и имам прегрешения, много плодови млекца, много кафе и чай с мляко.  Голям стрес на работа, ремонт в нас, прясна раздяла и не ми издържат нервите. Въпреки това имам малък минус.

Днес ПЗ:
з-ка: запеканка, кафе
обяд: 4 я-ца на очи завити в палачинка, домат, таратор и подсладено кис. м-ко
вечеря: пилешко и пил. дробчета на тиган със зеле савой, подсладено кис.м-ко

Витамини и разни добавки взимате ли?
Решила съм 2 пъти седмично да ям дроб/дробчета и поне веднъж мазна риба, имат много витамини и минерали. Знаете ли дали бирена мая може да се взима като добавка? Продава се суха, ползват я като заместител на настъргано сирене и по вкус е подобна, заради Б витамините ме интересува.

# 468
  • Мнения: 4 711
Teriyaki, аз точно в течата го видях скир-а и преди си взимах също, но не можех повече от 2-3 кофички за цялото време да изям. А извара тук всякаква има, аз сега харесвам на Домлян. За момента съм я пробвала само с овесените палачинки, но сигурно и за сладкиша ще става. Аз гледам само лесни рецепти - без степ, желиране и прочие. Нещо, което няма да ми отнеме и много време. Тези, които постнах, съм ги правила много пъти и съм доволна. Освен това, много обичам всичко трици. Правих за първи път режима 2011та мисля, тогава го спазвах съвсем точно и по книгата и си правех палачинки. От тогава всичко с трици ми е любимо и научих много хора около мен да ги ядат.

А защо да е прегрешение кафе с мляко?  newsm78 И аз така го пия, но млякото ми е 0.1% и не би трябвало да е проблем.

Иначе дано всичко ти се нареди  Hug Колкото и да е странно, аз в такива моменти намирам опора именно в режими или започвам аз да правя ремонти. Или започвам нещо ново - курс и т.н. Това ми дава някаква цел и ми отвлича мислите.

А ти понеже си в Англия, можеш ли да ми дадеш някакъв съвет за храна там? Ще съм първата седмица на февруари в Лондон на изложение, но хотелът ни е до изложбения център и освен Tesco, не видях в близост супермаркет. Може би един Aldi също няма да е много далече, но след цял ден на крак, едва ли ще ми се ходи 20-30 мин пеша. И закуската в хотела май няма да е кой знае каква, на сайтът на хотела пише това: A free hot breakfast is served daily with fresh-baked waffles and hearty oatmeal with toppings. та ще глезам първия ден да си купя някакви млека и да си слагам трици. Ако имаш идея за нещо дребно пакетирано, което мога да си държа в чантата и да става за обяд, приемам препоръки.

А за витамини и добавки, аз пия магнезий и колаген за стави. Имам и рибено масло, хром, но тях ги забравям. За бирената мая не съм сигурна, потърсих в нета, но не намирам нищо съществено. За някаква марка пише, че съдържала 40% протеин и 25% фибри. Но помня, че преди бях чела нещо за пълнеене от нея.

# 469
  • Мнения: X
Waitrose в Англия имат много приятни обезмаслени млека с подсладители на тяхната серия- ще пробвам да ги намеря на линк.
При мен килата се топят тази седмица, защото пия страшно много вода, плувам по около 2 часа през ден след Коледно освинване и 2 пъти седмично ходя на народни танци, а хореографът ми е брутален. Вкъщи-клекове. Като добавим стреса в работата съм сигурна, че ще кача малко, но ще гледам да поддържам около 50-52. Ако намаля спорта няма да стане, но те и баджонките ми няма да станат по-стегнати ако го направя. Засега продължавам в този дух, ще видим до кога.

# 470
  • Мнения: 4 711
Добро утро,

Днес да се отчета - 54.100 кг. Сега си знам, ще вървят някакви грамчета нагоре и надолу, но така пък се затвърждават килограмите. На мен цели ме 52 кг., тогава свалям и от ханша/бедрата.

Днес:
З - 1/6 от печивото (леле, мога цялото да го изям, така хубаво ми мирише на ванилия)
О - дробчета с айран
В - риба с айран

Дробчетата мен много ме държат сита, а рибата не толкова. Рибата умишлено я ям в нас - хем защото след 2-3 часа огладнявам, хем защото не искам да мирише в офиса на риба. И за да не ми омръзне пилето, го редувам с дробчета. Така че това е добър вариант. И в нигата на Дюкан пишеше не повече 1 кг млечни на ден, ако не бъркам, но аз гледам съвсем са ги огранича. Освен км за айран и по малко прясна мляко 0.1% в кафето, друго рядко си позволявам. Дори извара само ако правя десерт или нещо друго. Но снощи както писах и скокнах да доям половин извара със скилидка чесън, че и от печивото ядох. Вчера имам повече поети трици от нужното  Tired

NiaV, благодаря за препоръката. Биха ми свършили работа за закуска с трици. И евентуално за вечеря, че там не искам да се лъжа да ходя по ресторанти, поня миналата година как нападнах fish and chips  hahaha

А нещо друго за в чантата и което да става за режима? Чудех се за някаква шунка или подобно, колкото да мушна нещо на обяд  newsm78 Малко ще е странно да си говоря с клиенти и от мен да мирише на шунка, ама....  Joy

# 471
  • Мнения: X
Не знам дали обичаш телешко, но аз дебна следващото си пътуване там и ще пирувам със стекове- истински и вкусни. Както и сьомга-почти навсякъде има опции за вечеря.
За нещо за хапване, когато си навън- Когато бях последно, унищожавах пакети със скариди, в които обаче има сол, така че не забравяй повече вода. Продават се готови в доста супермаркети. Залагах и на сашими, въпреки, че цедих лиги по залятите им със сос, пълни с ориз съседчета...
Малко кофти въпрос- как ви е храносмилането? Вчера след този дроб, който ядох, ми беше доста зле, а не съм преяждала. Имам и киселини, и проблеми с нередовен стомах.

# 472
  • Мнения: 4 711
Не съм хич по телешкото и заради това се чудех. А и не знам колко ще имам сили да ходя по ресторанти. Поне преди бях много уморена. Хотелът ни беше до една метростанция, а там имаше Tesco и прибирайки се, взимах по нещо. Но тогава не бях на Дюкан  hahaha

Аз нямам проблем с дробчетата, но ям само пилешки.

# 473
  • Мнения: 268
Не съм хич по телешкото и заради това се чудех. А и не знам колко ще имам сили да ходя по ресторанти. Поне преди бях много уморена. Хотелът ни беше до една метростанция, а там имаше Tesco и прибирайки се, взимах по нещо. Но тогава не бях на Дюкан  hahaha

Аз нямам проблем с дробчетата, но ям само пилешки.

За чантата е подходящо риба тон консерва или сурими

# 474
  • Мнения: 4 711
Здравейте,

Ден 12 и днес 53.900. Вчера бях 53.800, сего вече очаквам нагоре надолу да подхвърлям разни грамчета и въпреки че Дюкан съветва да се мерим всеки ден, май ще започна да го правя само събота/неделя. За сметка на това си измерих ханша през най-широката част и преди седмица ми беше 103см, а сега е 98. Като съм 52 кг и по-слаба, ми е към 93, така че се радвам на намалението на обиколките.

За вчера менюто (бях втори ден протеини):
З - палачинка с айран
О - пилешки пържоли на скара
В - риба с айран и понеже беше малко рибата, малко извара с чесън

Днес (протеин и зеленчук):
З  - палачинка с айран
О - пица по Дюкан (постнах линк към репецтата по-нагоре) с една малка краставица като гарнитура (ама наистина малка, късоплодна и с големината на малък морков). Пицата я направих с 3 с.л. трици, като я гарнирах с доматен концентрат, чубрица, 4 гъби, 6-7 чери домати, половин зелена чушка, а отгоре нискомаслена шунка. Изяла съм по-малко от половината, което е около 1 с.л. трици и днес съм стигнала 3 с.л., което знам, че е на максимума, рядко си позволявам
В - пилешки пържоли, не съм решила дали с айран или пак краставица

Утре ми е втори ден П+З и менюто ще е подобно, но ще разменя обяда и вечерята, че такава пица трудно я пренасям до офиса, събирам после зеленчуците от кутията, като няма кашкавал, който да ги държи.

Cutie-pie, благодаря за идеята, не се бях сетила за риба тон. И една виличка в мен като си взема, даже ще е лесно. Само да видя на място какво ще мога да си взема.


# 475
  • Мнения: X
Браво!
Аз пих в петък, като пропуснах вечерята, днес съм с цял килограм отгоре. Днес хапнах заек, варени яйца и телешки шишчета. Утре пак това, че има доста от днес.

# 476
  • Мнения: 4 711
Браво!
Аз пих в петък, като пропуснах вечерята, днес съм с цял килограм отгоре. Днес хапнах заек, варени яйца и телешки шишчета. Утре пак това, че има доста от днес.
Какво пи?  newsm78

Днес с тази пица как ми се пиеше чаша вино. А имам и едно отворено. Но до този момент не съм имала никакви прегрешения, така че прогоних такива мисли.

# 477
  • Мнения: 774
Eden - обичам да си взимам вакумирана сьомга, както и пушена риба, кис. млекца, варени яйца, ролца от раци. Пицата звучи супер, преди съм правила и много засища.

Браво за намалените обиколки, движението и килограмите момичета. А с нищо не мога да се похваля, много ми е трудно. Сега изядох 2 парчета сьомга на тиган, две яйца и още съм гладна. На работа пощипвам от на колежките обяда, не знам какво ми става.. Даже помислиха, че съм бременна. Rolling Eyes  В нас ям прекалено много млечни, особено плодови кис. млекца и поне 3 кафета с мляко. Ям ли въглехидрати не отслабвам. Инсулинова резистентност ли му се казва, какво ли, но така става при мене.
След ремонта се настройвам да включа малко движение, поне за разтягане. Купих си едно голямо огледало, да се чувствам като във фитнеса. Само тежести нямам, колебая се между гирички и гюле.

Утре: П
з-ка: трици с жълтък и канела, т.е. ''ориз с мляко'', черно кафе
о. омлет с плънка от сьомга на тиган, кис. мляко
в. пиле на фурна, чай с мляко

Ето една картинка, която много добре обяснява процеса на отслабване. Както виждаме, продължителното задържане на свалените кг е ключът към успеха.

# 478
  • Мнения: X
Пих какво ли не. Прегрешението беше пълно.

# 479
  • Мнения: 4 711
Teriyaki, благодаря за предложението  Hug. А иначе това, че не си постоянна и су чедиш защо така, според мен е заради липсата на желание да я правиш диетата, а и заради проблемите. Аз лично стартирах много мотивирана и този път нито десерти си правя, нито кола със стевия или други такива напитки с подсладител съм пила. А най-първия път дори си позволявах и протеин с кисело мляко, понеже бях чела в книгана на Дюкан, че може, въпреки че и той не го препоръчва преди 3та фаза. Просто и предните два пъти започнах, за да посваля, пък в един момент станах нересиозна, не си довърших втора фаза, дори не започнах трета, а направо да си ям каквото ми се яде. За да се върнеш в релси, си мисля, че трябва да спреш с всякакви прегрешения и така по-лесно ще се владееш, като знаеш, че не си правила от х дни.

Омлет със сьомга не съм яла, звучи ми странно. Съчетават ли се тези храни добре?  newsm78 Чудеха ми се как пия айран с печената риба и на мен, но аз не мога само сухо месо да ям.

Иначе и аз съм чувала за The Wooosh ефекта и че обяснява рязкото сваляне на килограми и обиколки след застой. Аз съм някъде след изчистването на водата и преди него, кой знае колко време  Mr. Green

NiaV, не помня добре, но май алкохол не е разрешен. Малко се бъркам понякога с ВМ-НВХ, понеже там може червено вино понякога, но при Дюкан.... А иначе е нормално да си качила, ако е твърд алкохол, е висококалоричен, забавя метаболизма и тялото гори него, а не мазнини.

Общи условия

Активация на акаунт