На море в Турция - тема 51

  • 104 782
  • 756
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 41
Ние утре сутрин заминаваме за Ефталия Оушън, Алания с автобус. Очаквайте пресни впечатления. Simple Smile
Приятна почивка!

# 556
  • Мнения: 1 710
Veselina K, тъй като ще пътувате с чартър, няма нужда от билети. Направо чекирате багажа, а наземните стюардеси разполагат със списък на пътниците и директно ви издават бордни карти. Същото важи и на връщане в Турция.

ivalinai, прекрасен разказ, благодаря! Много се радвам, когато се връщаме доволни от почивката си.

iveto_y, приятна почивка и много хубави емоции!

NaniG, току-що разбрах, че стаите в основния корпус на Sueno Beach са реновирани през 2017 г., така че бързам да се поправя. Като територия, храна, плаж хотелът е наистина добър.
Щом предпочитате големите комплекси и Von Resort Golden Beach, и Sueno Beach ще ви харесат, защото са с големи, хубави и много зелени територии. По отношение на храна и обслужване смятам, че също ще останете доволни. Според мен ще ви харесат повече от Pine Bay.


Тъй като за първи път ще пътуваме до Анталия с автобус, може ли тези, които са минавали по този маршрут да споделят малко по подробна информация за пътуването. Знам, че е магистрала и няма много какво да се види по пътя, но все пак.....Къде се спира? В Истанбул спира ли се за почивка, или само се преминава през него?


И аз се присъединявам към тази молба. Нищо не знам за пътуването с автобус - къде се спира, за колко време, в колко часа се стига на по-ключовите места, как минава граничната проверка...


# 557
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Ние утре сутрин заминаваме за Ефталия Оушън, Алания с автобус. Очаквайте пресни впечатления. Simple Smile

Слънчева и весела почивка! Nature Sun With FaceSurferSwimmer Аз ще очаквам с нетърпение отзиви. Ние сме там от 8 септември.

# 558
  • Мнения: 518
Ние също закъсняхме с резервациите и сега се двоумим дали да ходим.Датата е от 5 октомври.Какво бихте ни препоръчали за по икономичен вариант.Гледах със самолет,цените са ок за възрасни,но за децата ми се вижда скъпо почти колкото за възрастен се плаща.Деца 2 и двете са под 10 г.

# 559
  • Мнения: 539


Тъй като за първи път ще пътуваме до Анталия с автобус, може ли тези, които са минавали по този маршрут да споделят малко по подробна информация за пътуването. Знам, че е магистрала и няма много какво да се види по пътя, но все пак.....Къде се спира? В Истанбул спира ли се за почивка, или само се преминава през него?


И аз се присъединявам към тази молба. Нищо не знам за пътуването с автобус - къде се спира, за колко време, в колко часа се стига на по-ключовите места, как минава граничната проверка...





Здравейте! Ще дам приблизителен отговор. От София тръгвахме към 10.30-11 часа. Почивка правехме около Първомай за WC  и кафе 15-20минути. След това на границата. Там зависи от много фактори колко ще стойте - брой автобуси, проверки на багаж, брой отворени гишета и т.н. След минаване на границата автобусите не спират на безмитния, а на Хаджията. Около 30 минути. Шофьорите хапват. Преди Истанбул задължително се спира,защото  не се знае колко време ще се преминава. След Истанбул преди да се отклоните за Анталия пак спират. Другата почивка е на Метин. Айряна е супер. На Афион задължително се спира. В Анталия в началата на града се спира и хората се разпределят спрямо хотелите.

# 560
  • Мнения: 1 710
Ние също закъсняхме с резервациите и сега се двоумим дали да ходим.Датата е от 5 октомври.Какво бихте ни препоръчали за по икономичен вариант.Гледах със самолет,цените са ок за възрасни,но за децата ми се вижда скъпо почти колкото за възрастен се плаща.Деца 2 и двете са под 10 г.

При чартърите самолетния билет и летищните такси за деца и възрастни са на едни цени. Разлика има само за децата под 2 години, които не ползват седалка.
В хотелите ценити за деца са много различни. Има хотели, които въобще не таксуват децата и за тях се плаща само самолета, има други, които правят сериозни намаления и такива, които искат висока цена за почивка с деца, но те са по-малко.
Има много хотели, на които стандартните стаи имат капацитет за настаняване 2+2. Ако се насочите към тях можете да намерите изгодни оферти. Иначе ще трябва да ползвате фамилна стая, което оскъпява почивката.
Определете бюджет, район и изисквания и ще ви дадем предложения.

Редактирам се: Сега видях назад в темата, че сте определили бюджет. Пишете около 1100 на човек, предполагам това значи 2200-2400 за четиримата, нали? Освен това и хотелите сте проучили, наясно сте къде-какво, а аз съм седнала да ви уча Simple Smile
А датата 5 октомври фиксирана ли е или има възможност за мърдане с ден-два? Или иначе казано, съгласни ли сте да пътувате с Емералд или Аква тур, които имат полет на 3 октомври или държите на точната дата? Полет на 5 имат Тез тур. В никакъв случай не искам да мислите, че ви натрапвам офертите на Емералд или на Аква тур. Просто така има по-голям избор. Но и да държите на датата, няма проблем. Тез тур са супер.
Всъщност от къде ще пътувате - от София или от Варна? Голямо писане му хвърлих за полетите, а въобще не попитах от кой град Relaxed

Последна редакция: чт, 21 юни 2018, 13:26 от Мaрги

# 561
  • Мнения: 2 617
Здравейте,
до сега винаги съм пътувала самостоятелно с купен по интернет самолетен билет, като съм си разпечатвала някакъв документ с резервацията за полета. Този път ще пътувам с Емералд обаче. Имам всички документи и ваучери,  но не и билет за самолета. Имам листче с номера на полети, часовете и т.н., но без нашите имена на него (т.е. не е билет). Има описание: "Билетите са в електронен вариант и се получават на летището, на съответното гише за чекиране."
Не ми е ясно, когато си с агенция какво се случва. Някой от агенцията ще бъде ли на летището, за да ни раздаде някакви билети? Или направо сами да си отидем на чек-ин гишето и от БГ Еър по имената ни ще ни намерят в резервациите и ще ни дадат съответните самолетни документи?
Благодаря Ви!
Има представител на "Емералд" на летището.

# 562
  • Стара Загора
  • Мнения: 518


Здравейте! Ще дам приблизителен отговор. От София тръгвахме към 10.30-11 часа. Почивка правехме около Първомай за WC  и кафе 15-20минути. След това на границата. Там зависи от много фактори колко ще стойте - брой автобуси, проверки на багаж, брой отворени гишета и т.н. След минаване на границата автобусите не спират на безмитния, а на Хаджията. Около 30 минути. Шофьорите хапват. Преди Истанбул задължително се спира,защото  не се знае колко време ще се преминава. След Истанбул преди да се отклоните за Анталия пак спират. Другата почивка е на Метин. Айряна е супер. На Афион задължително се спира. В Анталия в началата на града се спира и хората се разпределят спрямо хотелите.
Здравейте, tedizonova, да попитам към колко часа бяхте в хотела и кой е той. И правилно ли разбирам, че в началото на града Анталия ви прехвърлят на други автобуси според населените места и хотелите? Благодаря!

# 563
  • Мнения: 1 700
Да се оплача, че лееекичко се изнярвям вече от "моя" туроператор. Значи от два месеца (след много, много опити да се свържа с представителя с когото аз имам отношения) имам уговорка той да провери нещо, което искам да знам има ли като възможност хотелът в който отиваме. Тогава пое ангажимент, че ще провери и щр ме информира - нъцки. През това време съм правила опити за звъня, винаги или говори по телефона с други клиенти, или е на среща с други клиенти, или пътува. Писах му няколко пъти напомнително, че очаквам инфо. В офиса му оставям съобщения, че очаквам да ми звънне, всеки път ми казват, че ще предадат и обаждане няма. Днес след милионния напън от моя страна, ТОЙ ми вдигна, разбира се, няма никакъв спомен за ангажимента, който е имал Wink Питам го, проверили каквото трябваше, а той, ем чи то аз вчера се прибрах, кога да проверя  Triumph Викам да де, но говорихме преди повече от месец.... Нямал никаво време, пътувал постоянно и затова нямало как да го открия никъде.
Междувременно, забавих окончателното плащане към фирмата с няколко дни (умишлено), е, разбира се, лично управителя ми е звънял за да каже, че е притеснен, но пък аз не съм си чукла телефона, защото съм била в движение и после говорих с друга служителка, оято ме информира как създавам дискомфорт на управителя.  Rage

# 564
  • Мнения: 539


Здравейте! Ще дам приблизителен отговор. От София тръгвахме към 10.30-11 часа. Почивка правехме около Първомай за WC  и кафе 15-20минути. След това на границата. Там зависи от много фактори колко ще стойте - брой автобуси, проверки на багаж, брой отворени гишета и т.н. След минаване на границата автобусите не спират на безмитния, а на Хаджията. Около 30 минути. Шофьорите хапват. Преди Истанбул задължително се спира,защото  не се знае колко време ще се преминава. След Истанбул преди да се отклоните за Анталия пак спират. Другата почивка е на Метин. Айряна е супер. На Афион задължително се спира. В Анталия в началата на града се спира и хората се разпределят спрямо хотелите.
Здравейте, tedizonova, да попитам към колко часа бяхте в хотела и кой е той. И правилно ли разбирам, че в началото на града Анталия ви прехвърлят на други автобуси според населените места и хотелите? Благодаря!

Зависи от броя хотели, където ще оставят хора, но винаги до 9-10 часа сме била в хотела. Дори сме се включвали за нормалната закуска, а не за късната. Пътувала съм с Емералд и посрещащата фирма Сонар винаги е била на ниво т.е. винаги са знаели броя на хората и са ги разпределяли спрямо хотелите. Била съм във Викинген Куалити/сега е с ново име/ и Ефталия Аква.

# 565
  • Мнения: 534
VONRESORT Golden Beach – Side

Един разказ за една прекрасна почивка в съседна Турция.

Почивали сме в Турция 3 пъти, но все в Кушадасъ. През 2016 и 2017 година останахме на нашето крайбрежие, ала есента на 2017г. пак се затъжихме за Турция и след доста търсене, четене на ревюта и мнения се спряхме на VONRESORT Golden Beach – Side. Избрахме хотела заради голямата територия, зеленината, пързалките и плажа. По принцип ние харесваме хотелите вилен тип, а не монолитните замъци. Резервацията ни сигурно е била от първите за този хотел – още в края на месец октомври. Решихме обаче, че щом ще пътуваме до Сиде, по-добре ще е нощувките да са 9, а не 7. И така – зачакахме края на май. Брояхме месеците, после оставащите дни.
1-ви юни. Ето, че деня на отпътуването ни е дошъл. В автобуса попадаме на познато от социалните мрежи семейство и нашето пътешествие започва. Настроението е прекрасно, времето също. Пътуването ни тече без проблеми. На границата няма много чакане – все пак тръгваме в 10 сутринта от София! Малка почивка на „Хаджията“ и потегляме към Истанбул. Там сме около 18 ч. вечерта. Очакваното задръстване на входа му не ни стряска. Все пак сме подготвени от водача на групата, а и по този начин можем да разгледаме повечко неща от мегаполиса. В 19:21 ч. виждаме входната табела на града с изписаните жители – 15 029 000.
За да избягаме от най-натоварените пътища минаваме по третия мост над Босфора – едно красиво съоръжение. Успяваме да направим хубави снимки и клипове при преминаването в Азия. Пътя ни тече нормално, а и групата се оказва много точна. Почивките се спазват и няма безцелно блуждаещи. Малко дъждец ни пресреща по планините, но то е за да ни върви по водя през цялата ни почивка. На разсъмване сме в гр. Анталия, а в Сиде – в 7:15 сутринта.
Ето ни на рецепцията на VONRESORT Golden Beach. Веднага ни сложиха гривните и след като попълнихме картите за настаняване се отправяме на закуска. Разглеждаме територията около ресторанта и рецепцията и решаваме да питаме по кое време да очакваме настаняването. 9 ч. сутринта е. Очакваме да е около или малко след обяда, но за наша изненада стаята ни е готова, а на новите ни познати ще е готова след 10. Натоварваме багажа и моторизирани се отправяме за вилата, която ще делим с тях.  Ние сме на 1-вия етаж, а те на 2-рия. „Ваканционната ни квартира“ се състои от 2 стаи, едната със спалня, а другата с две единични легла, които също са превърнати в спалня; в едната стая има климатик, който почти непрекъснато работи, в другата – телевизор, който пък не пускаме въобще; малко преддверие с хладилник, мивка и котлони; тоалетна с душ-кабина.  Разполагаме и с веранда с маса и столове, както и с още една снабдена със сушилня за бански и хавлии. Виличката е обвита в същите храсти, както и фоайето. Вътре е чистичко, има всичко необходимо за почиващите. Все пак не е лукс – не се заблуждаваме в това, но и не очакваме такъв. Не сме отишли да се свираме по ъглите и да търсим кусури… Изморени сме, но с дъщеря ни сме решени да не губим време и след един освежаващ душ веднага се отправяме към басейна с пързалките.
Всички алеи са чисти, на всякъде зеленина и цветя, поддържано, свежо, красиво… За няколко минутки сме на басейна и веднага се гмуркаме във водата. „Малката“ обикаля всички пързалки – нали заради тях сме тук. Така започва истинската ни ваканция…
Първия ден минава в „разузнаване“ и опознаване на територията. Басейните са няколко и все големи. На аквапарка има няколко такива, като един е детски с по-малки пързалки – 4 на брой. Има 5 големи пързалки с отделен басейн (120см) и още 2 такива със средна големина.  На всички пързалки има гардове, които следят за спускащите се, като пред големите има още един човек, който пък следи да няма безцелно мотаещи се пред пързалките. На големия басейн (150 см) има спасител. Пред основния ресторант има също голям басейн (150 см) и детски/бебешки такъв. А бебета има в изобилие което разбираме от многото колички, паркирани пред ресторанта.  При амфитеатъра има също много голям басейн, а до него сцена и няколко бара. Алеите са чисти; палмите, храстите и цветята поддържани. Натъкваме се и на едни подобни на кокошки (били токачки), скитащи се за атракция на едно място по централната алея към плажа. На много места има табели с отбелязаното местонахождение и план на хотела.
Ресторанта е достатъчно голям и през целия ни престой не е имало случай да видим някой да чака да се освободи маса.  Единия край на ресторанта е оформен като такъв за пушачи. Макар и да съм такъв само първия ден на закуска седнах там и така разбрах, че има такова място. Вътре в ресторанта беше прохладно – седнахме един-два пъти поради голямата горещина (на моменти минаваше 45 градуса на слънце – показания на таблата при басейните, а на телефона показваше 37 на сянка) За сравнение предната година на нашето черноморие температурата не мина 29 градуса първата десетдневка на юли на юг от Созопол.
Храната!? Не е имало омари или някакви „изкилиферчени“ ястия, но пък всичко беше повече от вкусно и достатъчно. Салати – много видове, сирена, кашкавали, туршии (нищо, че е лято); риба, месо – телешко, агнешко, пилешко или пуешко, шницели, кюфтета, готвено и задушено, ориз и спагети, пържени картофи и картофено пюре (последното беше наистина хубаво, след като дъщеря ни си сипва няколко пъти, а тя го беше намразила от детската градина!) А десертите… - оставям ги без коментар. Не съм опитал и половината, а се помъчих да не повтарям. Обслужващия персонал в ресторанта беше много мил – още на втория ден ни научиха и ни сервираха напитките още като ни видеха!
На бара до амфитеатъра си прекарвахме приятни вечери, а обстановката беше повече от предразполагаща. За всекиго по нещо - за руснаците водка, за други – уиски или джин, за жадните бира, за танцуващите – музика, за децата – коктейли (безалкохолни), за жените – бейлис или леки коктейли.
Морето!

До него пеша е може би 10 минутки, но има и шатъл на всеки 5 минутки. Две колички сноват непрекъснато от 9 до 18 между рецепцията и плажа. А той е огромен. Над всички шезлонги има опънати тенти, а който иска да се пържи повече – не е проблем да се премести на слънцето. От първия ред шезлонги до водата сигурно има 50 метра празно пространство. Е, след 10 ч. сутринта пари на краката, но пък е просторно. Пясъкът е ситен и чист. Водата е прозрачна и топла. Постепенно става дълбоко, като по-навътре има скали, но са достатъчно на вътре и не са пречка. Има изграден голям пирс с бар.  Когато го посетихме първия път очаквахме да няма свободни места, но пак останахме излъгани. Имаше в изобилие маси и столове, както и мека мебел – кеф ти на слънце или на сянка. А за желаещите имаше обособени и 3 места за гмуркане на по-дълбоко.
В околността на хотела има няколко базара, за любителите на шопинга. Там има и няколко агенции за екскурзии също. Ние се възползвахме от една от тях и посетихме Манавгат с пиратски кораб, но това си беше отделно приключение. Посетихме и античния Сиде с амфитеатъра и останките от храма на Аполон. Останахме повече от доволни.
Все пак компанията ни беше предпоставка за това и не сме търсели кусурите заради тях самите. Не сме очаквали лукс и не сме разочаровани от липсата му; очаквахме зеленина и тишина и не се излъгахме. Единственото по-слабо място беше анимацията, но не ни е липсвала особено. Детската дискотека беше слаба, а програмата след нея – задоволителна. Били сме на места, където е била на много по-високо ниво.
Интернет имаше на моменти и на места, но това си е така почти за всички хотели. За сметка на това пък си починахме от телефонни обаждания, от телевизия и натрапваща информация. Хубаво е човек да избяга за седмица и да освободи съзнанието си от всичко.
В заключение или като обобщение – една прекрасна почивка!
Страхотен разказ. Smile Все едно аз разказвам миналогодишната ни почивка в Pine Bay. Невероятно си изкарахме. Явно двата хотела са много сходни. Прекрасна зеленина и огромна територия с тази разлика , че в Pine Bay анимацията беше много добра.
За тази година се загледах и аз за VonResort Golden Beach, но докато се наканим цените се бяха качили, така че сме в Ефталия Марин.
Тъй като за първи път ще пътуваме до Анталия с автобус, може ли тези, които са минавали по този маршрут да споделят малко по подробна информация за пътуването. Знам, че е магистрала и няма много какво да се види по пътя, но все пак.....Къде се спира? В Истанбул спира ли се за почивка, или само се преминава през него?


И ние сме били в Pine Bay, много доволни естествено, и той ни служи като мярка за сравнение Simple Smile Пътува се по магистрала, спира се преди Истанбул и след него, а ако минавата през него в светлата част на деня има какво да се види. И нощес да минете пак има какво, всичко е осветено, красиво и пак може да добиете представа.

# 566
  • Мнения: 6 833
Хора, моля ви като цитирате толкова дълги мнения, слагайте ги в скрит текст ✌
Иначе така темата се запълва с ненужно дълги цитати и трудно се следят мненията✌

# 567
  • Мнения: 413
Да се оплача, че лееекичко се изнярвям вече от "моя" туроператор. Значи от два месеца (след много, много опити да се свържа с представителя с когото аз имам отношения) имам уговорка той да провери нещо, което искам да знам има ли като възможност хотелът в който отиваме. Тогава пое ангажимент, че ще провери и щр ме информира - нъцки. През това време съм правила опити за звъня, винаги или говори по телефона с други клиенти, или е на среща с други клиенти, или пътува. Писах му няколко пъти напомнително, че очаквам инфо. В офиса му оставям съобщения, че очаквам да ми звънне, всеки път ми казват, че ще предадат и обаждане няма. Днес след милионния напън от моя страна, ТОЙ ми вдигна, разбира се, няма никакъв спомен за ангажимента, който е имал Wink Питам го, проверили каквото трябваше, а той, ем чи то аз вчера се прибрах, кога да проверя  Triumph Викам да де, но говорихме преди повече от месец.... Нямал никаво време, пътувал постоянно и затова нямало как да го открия никъде.
Междувременно, забавих окончателното плащане към фирмата с няколко дни (умишлено), е, разбира се, лично управителя ми е звънял за да каже, че е притеснен, но пък аз не съм си чукла телефона, защото съм била в движение и после говорих с друга служителка, оято ме информира как създавам дискомфорт на управителя.  Rage

Много неприятно, аз съм си харесала агенция и представител и с тях си пътувам (инициали И.П. Wink ), винаги получавам информация от която имам нужда навреме. Да не го помислите за реклама, просто споделям мнение.
Иначе с една друга агенция преди 2 години имах подобен проблем и не ги ползвам вече.

# 568
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Много е важно с кого пътуваш .Т.е.агенция и да им имаш доверие .
Все пак цяла година си събирал тези пари и се надяваш да си починеш и изкараш добре .
И ние почиваме и се доверяваме само на една фирма .
Няма да правя реклама .

# 569
  • Мнения: 1 710
alvelina, аз предпочитам да работя с турагент - той ми знае изискванията, аз знам, че мога да разчитам на него. Иначе съм била на студентски стаж в няколко агенции, включително при един голям и известен туроператор. Има моменти, в които наистина са много, много натоварени. Но като поемат ангажимент, би трябвало да го изпълнят.
Winterflame, на човекът с инициали И. П. работата му е и голямата му страст, за това му се получават нещата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт