Домашно насилие

  • 39 054
  • 372
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Избягала е ... от пързалката.
Най-добре би било да е пързалка. Поне няма да има реално пострадали.

# 241
  • Мнения: 680
Добре де, някакси си личеше че пише под напрежение... Какъв човек трябва да си,за да лъжеш за такива неща?

# 242
  • София
  • Мнения: 929
Може към момента да няма достъп до Интернет, а и да има, едва ли ѝ е до бг мама. Не мисля, че е пързалка,  дано само е в безопасност и невредима.

# 243
  • Мнения: 1 675
А това точно да лъжеш и аз не го разбирам.
Усетих че лъже де.

# 244
  • Мнения: 5 900
А това точно да лъжеш и аз не го разбирам.
Усетих че лъже де.

   Всеки има право на мнение. Какво ви наведи до тази мисъл, че тя лъже?

# 245
  • Мнения: 1 675
Доста неща: никой не знае за насилието, 7г...това че пише тук също. Човек на ръба или бяга или щом е под стрес и търси помощ например тук, ще напише и град и адрес само и само да получи помощ.

# 246
  • Мнения: 20 357
Добре, че не всички от бг-мама са разследващи журналисти, че ще стане "новина до новина, майно льо" – шок! разкриха поредната пързалка в бг-мама!

Аз пък не мисля, че е пързалка. Има много жени, момичета, които са достатъчно изплашени, живеещи в малки места и сред ограничени хора, които си траят с години за насилие.
Дори и да е лъжа, някой ще прочете къде и как да потърси помощ.

Дано авторката се появи скоро и да сподели за благоприятно развитие. Дано е жива и здрава, преди всичко!

# 247
  • София
  • Мнения: 17 900
Мен лично първото изречение на първия пост ме наведе на тази мисъл.
"Пиша ви, докато не са ме спипали."

Няма значение дали е, или не е пързалка. Ако е истина, тук е получила някаква помощ, ако не е - то си е за нея, ще я стигне нещо. Но пък е достатъчно красноречиво заглавие, което лесно се намира в нета и написаното в темата би помогнало на някой друг в това положение.

Ако съм в подобна ситуация, сякаш бих се доверила на група майки, макар и някои остро раздаващи акъл. И бих дала и адрес, и имена.

# 248
  • Мнения: 990
Това,че никой не е усетил не е никакъв показател,пък и вероятно не е било така и през седемте години,а накрая.Една бивша вече съученичка ми разказа как била в същата ситуация,никой нищо не е подозирал.Един ден баща и отишъл на гости,гаджето и го нямало и тя му казала какво става и я измъкнал.Но изобщо никой нищо не е подозирал.

# 249
  • Мнения: 15 845
Как изобщо някой може да си помисли, че някой ще си напише адрес и телефон в обществен форум. Вие бихте ли го направили? Много силно ме съмнява. Още повече уплашено момиче, което се опитва да избяга от насилник. Аз лично вярвам в историята - постовете си личат, че са писани набързо. Но и да е пързалка, което силно ме съмнява, то самата тема би била полезна на много други жени търсещи помощ и подкрепа в подобна ситуация.
Аз лично се притеснявам доста за нея. Предполагам, че се страхува да пише, а може и нещата да не са минали така, както тя се е надявала и да е имала проблем /искрено се моля да не е станало така/. Знаем ли ние какво може да е направил този ненормалник, ако я е хванал в момента на бягството

# 250
  • София
  • Мнения: 17 900
Има лични съобщения. Ако ме млатят всеки ден и не мога да се измъкна, и на магазинерката ще си кажа ЕГН-то. Но както и да е.

# 251
  • Мнения: 3 156
Ами доста жени в такава ситуация седят при насилника от страх и срам, и си мислят че околните не знаят. В нашия блок има такава, търпи от 15 години и си мисли че никой нищо не знае. Цял блок знае. Аз не съм чула нищо, защото апартаментът.е далече от техния, но клю-клю то си работи. От красиво момиче  се превърна в нула време в нещастна одърпана жена с подпухнали очи и тонове грим за да прикрива следите. Никой не е викал полиция, мъжът и е полицай на висок пост. На авторката родителите може и да не знаят, но да подозират, а съседите може и да знаят.

# 252
  • Мнения: 990
Не всеки разсъждава по този начин,нямаш на представа какви хора има и колко тъпо мислене имат.Дано да пише поне,ако е било пързалка-да каже,че всички се притесняваме,дори да имаме съмнения.Като видя я интернет някоя статия за някой отвлечен или нещо такова,веднага проверявам възрастта.Дано всичко е наред.

# 253
  • София
  • Мнения: 929
Има лични съобщения. Ако ме млатят всеки ден и не мога да се измъкна, и на магазинерката ще си кажа ЕГН-то. Но както и да е.

Ситият на гладния не вярва. Разбира се, че няма да си изтипоса тук адреса. Нали извергът може да провери хронологията и после ще я смели от бой 😱 Не разбирате ли, че на жертвите им е вменено такова чувство на срам и страх, че те не смеят да споделят с най-близките си, а какво остава в публичен форум.

# 254
  • Мнения: 1 675
Това мисля и аз, че ако търси помощ тук всичко ще каже, а не вижте бият ме и в сряда ще бягам. И който е бил в такава или подобна ситуация знае че последна грижа е форума а действа.
Че темата е полезна никой не оспорва.

Общи условия

Активация на акаунт