Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 10

  • 59 784
  • 797
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 9 872
Сета от третия линк е много красив!

# 316
  • Мнения: 3 038
Относно декорацията на апартамента - а защо трябва да се прави? Какъв ще бъде вкусът на бъдещите наематели?
Може нищо от това, което се купи, закачи, постави, да не им харесва? Вярно е, че по разните филмчета по FLN слагат декорации, направени от вътрешен дизайнер, но повечето акценти са върху цветове върху възглавнички, килим, някакво цветно петно.... Но, все пак това е тв продукция, дали след това се запазва по същия начин от собствениците или живеещите в него? Аз имах кандидат наемател /също за апартамент от сравнително висок клас/ и той ме попита може ли да си закачи картините, които има по стените? Т.е., ако аз бях сложила нещо, можеше да не му хареса, щеше да иска да го махне, но можеше да останат излишни дупки, които да не могат да се закрият. Вкусът е много индивидуално нещо и всичко чуждо, може да се възприеме като вид натрапване.

Мен са ме карали да си взема обратно една много красива настолна лампа, много подходяща за средата на един скрин, но, явно беше моето виждане, не тяхно. И специално направено шалте за спалнята в цветовете на завесите, и една красива покривка за трапезарна маса /не ставаше аз да я ползвам, защото моята маса е овална/... Така че, не знам дали си струва усилието, иначе може и да изглежда по-завършено с разни акценти, но все пак говорим за вкусове.

# 317
  • София
  • Мнения: 874
Здравейте, имам въпрос. При отдаване под наем на апартамент с повече собственици, от всички ли трябва да има съгласие?

# 318
  • Мнения: 6 327
По принцип могат да си упълномощят единия собстеник да се  разпорежда, така ми бяха обяснили на мен.

# 319
  • Мнения: 9 896
много ти благодаря.
Колко идва доставката от Али експрес - време, пари, до кой адрес доставят?
За 5 различни неща примерно, струва ли си? Ние преди години купихме нещо от там, но бяха много бройки, и ползвахме май ди ейч ел. После в митница нещо имаше? Сега може да е друго?

# 320
  • Мнения: 4 700
Румка, една идея гледах по някое от тв предаванията за къщи - береш хубави, по-ярки цветя. Слагаш на чинията в микровълнова и притискаш плътно. Пускаш за минута, поглеждаш - цветето трябва да стане като сух хербарий. Внимателно залепяш върху контрастен фон - например от онези цветни листи, може черно или подобно, които ги продават за апликации по ученическите щандове. Слагаш в рамката. Става и с цветя, престоели поне няколко седмици притиснати в книга, но трябва да чакаш.

Ретро снимки на мен ми харесват, обаче аз не бих държала коли, ключове, пари и т.н. в рамки. Дори и под наем, няма да искам "картини", принтове и стикери, които се продават в някой универсален магазин.

Идея от един хотел - много фини и детайлни акварелни рисунки на цяло растение на бял фон, отдолу изписано латинското му име.

В една квартира имахме подбрани картини на градски пейзажи, от тези, които ги продават по туристическите места, но бяха много ненатрапчиви и красиви, прекрасно си стояха на стената.

# 321
  • Мнения: 1 050
Румка, за съжаление не зная за Али Експрес. Пуснах линковете като идея само и защото преди време ги бях разглеждала, но ми се видя скъпо. В повечето случаи ниската цена е за някакъв малък размер. Освен това май трябваше да се купи допълнително и рамка, та съвсем се оскъпява

# 322
  • Мнения: 9 896
Много ти благодаря. Като че ли ще ида до Моббо първо. В ИКЕА постерите са страхотни, притесняват ме цените на рамките.
Обаче ще си определя един бюджет от 350 лв, и докъдето ми стигнат парите. Това, обзавеждането на апартамент, е бездънна яма!

# 323
  • Мнения: 1 050
О, ти имаш добър бюджет Simple Smile Но май и апартаментът беше по-голям. Аз дадох към 70 лева май. Но пък близо година по-късно, не съм доволна от избора изобщо. Особено като видях икейските. Виж ги и тях за всеки случай. Май имат и рамки на добро цени

# 324
  • София
  • Мнения: 3 816
Румка, виж и тук. Peace

# 325
  • Мнения: 18 646
Погледни колко струват рамките в магазините за рамкиране, може да се окажат по-евтини.

# 326
  • София
  • Мнения: 760
Румка, при този бюджет, може да вземеш и авторски неща, които стоят по-добре. Например няколко акварела на един художник - https://balkan.auction/bg/auction/3930153 и https://balkan.auction/bg/auction/2880448/388-paola-stoeva-stari … dpisana-r48-35-sm

Има и малки галерии, където се намират хубави неща.

# 327
  • София
  • Мнения: 6 016
Румка, при този бюджет, може да вземеш и авторски неща, които стоят по-добре. Например няколко акварела на един художник - https://balkan.auction/bg/auction/3930153 и https://balkan.auction/bg/auction/2880448/388-paola-stoeva-stari … dpisana-r48-35-sm

Има и малки галерии, където се намират хубави неща.
Това бях написала и аз, ама се само изтрих, понеже съм леко "увредена" дъщеря на художници, и за мен авторските платна, масло, или пък акварел зад стъкло са хиляда пъти по - добре. От тези принт/ кич рисунчици, каквото и да сложиш ще стои евтино,  и след 2-3 месеца ще напротивее и посивее. Че в провинцията и няколко такива авторски ще купиш за бюджета... пък на хубавата рисунка от млад и обещаващ автор, цената само ще се вдига.  Wink

# 328
  • Мнения: 18 646
Моето предложение за стената, ако се връзва - https://www.facebook.com/notes/%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B5%D0 … 2052864044981398/

# 329
  • Мнения: 9 896
Ама вие сте много идейни:-)
Да ви кажа, при нас има ужасно много магазини втора употреба. И са разделени - един за платове, друг за джаджи. Обикновено нещата там са нови, но са останали от други чуждестранни магазини по малко бройки, и са искали да ги разкарат. Цените им са по-ниски, някои са демоде, други са си супер. Наснимах доста неща, които харесах. ММ обаче май нищо не харесва. Ще видим:-)
Апартаментът е много модерен, и някак ми се иска да бъдат някакви модерни и декорациите. Майка ми шие гоблени, и има много. И на мен ми е подарила, обаче аз много не мога да им намеря място.
Та така.
Домко също има страхотни неща като гледам.

А за парите - не знам дали са реално много. Искам да купя и поставя също рафтове в тоалетните, и евентуално над телевизора.
Давайте още идеи, чета всичко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт