Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 10

  • 59 848
  • 797
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, изместихте темата. В някоя съседна за декорация на дома можете да намерите много полезни идеи. Аз очаквам тук да намеря полезни съвети относно отдаване и наемане на имоти.

# 331
  • София
  • Мнения: 3 964
Като пускате обява за наем, коя площ пишете - с общите части или чистата, или и двете?

# 332
  • София
  • Мнения: 6 010
Само чистата. Аз ако си търсех също това би ме интересувало.

# 333
  • Мнения: 6 366
Застроената площ на помещението. Никой не го интересуват общите части.

# 334
  • Мнения: 9 942
Момичета, изместихте темата. В някоя съседна за декорация на дома можете да намерите много полезни идеи. Аз очаквам тук да намеря полезни съвети относно отдаване и наемане на имоти.
полезни са, но може би в момента теб точно това да не те вълнува? Simple Smile

# 335
  • Мнения: 13 657
 newsm10
Момичета, изместихте темата. В някоя съседна за декорация на дома можете да намерите много полезни идеи. Аз очаквам тук да намеря полезни съвети относно отдаване и наемане на имоти.
полезни са, но може би в момента теб точно това да не те вълнува? Simple Smile
Права е, измести се темата и то много.  

# 336
  • Мнения: 9 942
Аз не съм питала за цветови комбинации “по принцип”, а за конкретни декоративни подходи с оптимално съотношение цена качество, които да с с приложими пти отдаване под наем за краткосрочно наемане на скъп апартамент.

Кое точно не е по темата??

Въпросът ми е различен от “как да си наема апартамент, ако имам и куче”, но то и не всички имаме кучета. Ама не се оплакваме

# 337
  • Мнения: 4 936
По-лесно ли намирате квартирантки, ако всичко е завършено до последен детайл? Имам предвид - оставили сте им даже покривки, съдове, картини... И това дали влияе на отношението на квартирантите? Имам предвид да са по-внимателни, да се намират по-свестни, ако отсреща хазяите са се постарали...

Любопитно ми е, защото съм минала през квартири и от двата типа - обзаведено до чинии и чаши, и "обзаведено", но абсолютния минимум, примерно да имаш кухня с маса, легло и гардероб, без нищо друго.

# 338
  • Мнения: 6 912
Аз предпочитам втория вариант.

# 339
  • Мнения: 9 942
Отвори Букинга и виж как е хавата там, да не “спамя” тук.

При дългосрочните наеми моите са необзаведени или частично обзаведени. С нови кухни и бани

# 340
  • София
  • Мнения: 762
Аз обзаведох според таргета - чужденец, който идва да работи тук за 1-2 години и има нужда от всичко, което няма да купува: съдове и прибори за готвене и хранене, кафемашина, електрическа кана, ютия, прахосмукачка, спално бельо и кърпи. Първият (учител) си тръгна сега и остави апартамента в идеален вид (дори не беше пускал нито веднъж фурната и съдомиялната). Наемът съответно беше с 30-40 евро повече от средния за ново жилище на това място.  

Сега добавям малко декорации, за които нямах време миналата година - картини (пана) в спалнята и хола и стенен часовник.

# 341
  • София
  • Мнения: 6 010
Ние предоставяме най-необходимото + някакви дреболии като килим, едни подложки за хранене, стенен часовник и пердета. Последните наематели поискаха да си вземем пердетата и подложките за хранене, килимът и часовника им харесвали.
Като цяло не бих се занимавала да обзавеждам от-до точно защото може да ми се отвори после повече работа ако на хората вкусът им е друг. Освен това си представям как трябва да описвам и броя всяка вилица, чиния или одеало при отдаване или напускане на жилището.

Но! ако се появят наематели, които искат да наемат за 5 години, да кажем, при условие, че им осигурим всичко необходимо най-вероятно бих се замислила.

rumka833, не приемай постът ми лично. Факт е, такива неща не ме вълнуват в момента, но дори и да ме вълнуват ще потърся тема "Как да декорираме жилището си с ограничен бюджет" например.

# 342
  • Мнения: 25 883
Картини, пана, декорации и финтифлюшки не предлагам. Като ви чета, кафемаишини, ел кани...и такива екстри не предлагам. Само стандартния минимум. Peace

# 343
  • Мнения: 741
Аз обзаведох според таргета - чужденец, който идва да работи тук за 1-2 години и има нужда от всичко, което няма да купува: съдове и прибори за готвене и хранене, кафемашина, електрическа кана, ютия, прахосмукачка, спално бельо и кърпи. Първият (учител) си тръгна сега и остави апартамента в идеален вид (дори не беше пускал нито веднъж фурната и съдомиялната). Наемът съответно беше с 30-40 евро повече от средния за ново жилище на това място.  

Сега добавям малко декорации, за които нямах време миналата година - картини (пана) в спалнята и хола и стенен часовник.
А как търсите наематели- чужденци? Има ли сайт или група във фейсбук, където публикувате обява на английски/ или друг език?

# 344
  • София
  • Мнения: 762
Имам близка брокерка, която е двуезична и работи основно с чужденци, та разчитам на нея. А и въпросният апартамент е на 5 минути пеша от фирма, където работят немалко от тях.

Общи условия

Активация на акаунт