За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 60 728
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 978
Здравейте!

Имам един месец въпрос: с какво мога да поднеса бобен хумус?

# 31
  • Мнения: 9 109
Честно казано само с печени неща го свъзвам - печени зеленчуци на скара, печено месо, печени филийки

# 32
  • Мнения: 978
Благодаря много!

# 33
  • София
  • Мнения: 9 926
Не е много по темата, но не съм ракиджия.
Какво бихте препоръчали да взема, без да си търсим главите на сутринта?
Бюджет 12-20лв.?!

# 34
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Не е много по темата, но не съм ракиджия.
Какво бихте препоръчали да взема, без да си търсим главите на сутринта?
Бюджет 12-20лв.?!
Бургаска мускатова.

# 35
  • Мнения: 2 152
Мастка или узо. С много лед. Не боли глава

# 36
  • София
  • Мнения: 22 948
Не знам дали въпросът ми е за темата, ако не е се извинявам, но от информацията в интернет съвсем се обърках. Може ли да ме насочите или да ми напишете рецепта за боб в обикновена тенджера. Това ще ми е  първият сблъсък с боба и имам нужда от помощ.  Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 11 709
Не знам дали въпросът ми е за темата, ако не е се извинявам, но от информацията в интернет съвсем се обърках. Може ли да ме насочите или да ми напишете рецепта за боб в обикновена тенджера. Това ще ми е  първият сблъсък с боба и имам нужда от помощ.  Simple Smile
Виж дали това ще ти помогне, като изключиш наденицата, разбира се

http://recepti.gotvach.bg/r-91922-Зрял_боб_с_наденица_в_тенджера

Приготвям го в тенджера под налягане, като първо го накисвам във вода за няколко часа, но тази процедура не винаги я правя, след това го поставям на котлон и ч.л сода за хряб и го оставям да ври за около 5-10 мин. Измивам го, наливам вода около два пъти колкото него и малко повече, добавям повечко олио, наситнен лук, морков, суха чушка/ прясна наситнена, червен пипер, парче целина наситнено и го оставям да ври около 40 мин, но това е в тенджера под налягане, а ти го остави да ври докато е готов. Не правя запръжки, не обичам, и когато е готов добавям 4 с . л . домати, посолявам и отново поръсвам с малко олио. Оставям да клокне и добавям джоджен повечко и китка наситнен магданоз. Това е.

# 38
  • София
  • Мнения: 22 948
Благодаря, ще я пробвам и ще докладвам после.  Simple Smile

# 39
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Забърках тесто за пърленки по тази рецепта http://recepti.gotvach.bg/r-42304-Вкусни_пърленки_на_тиган?l=1 , но по стечение на обстоятелствата стигнах само до момента с "почиването" на тестото. Ще става ли за утре или да го хвърлям?

# 40
  • Мнения: 14
Здравейте, как се варят миди? Идеята е да станат на мидена салата с лук. Google ми казва неща от рода на варят се 30 минути, 3 минути и някакви други интервали, слагат се във вряща вода, в студена вода, и изобщо нищо не разбрах Simple Smile  Благодаря Simple Smile

# 41
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте, как се варят миди? Идеята е да станат на мидена салата с лук. Google ми казва неща от рода на варят се 30 минути, 3 минути и някакви други интервали, слагат се във вряща вода, в студена вода, и изобщо нищо не разбрах Simple Smile  Благодаря Simple Smile
Почистваш мидите, слагаш ги в дълбока тенджера и сипваш на дъното вода, бира или вино. Малко, не повече от един пръст. Похлупваш и когато се отворят са готови, вадиш ядката и правиш на салата. 30 минути са много. Стават за не повече от 5 макс.10 минути.

# 42
  • Мнения: 7 848
Свински бекон, така пише на етикета, но доста голямо парче месо,  килограм, моля дайте идейки как да сготвя? И с какво?

# 43
  • Мнения: 14
Здравейте, как се варят миди? Идеята е да станат на мидена салата с лук. Google ми казва неща от рода на варят се 30 минути, 3 минути и някакви други интервали, слагат се във вряща вода, в студена вода, и изобщо нищо не разбрах Simple Smile  Благодаря Simple Smile
Почистваш мидите, слагаш ги в дълбока тенджера и сипваш на дъното вода, бира или вино. Малко, не повече от един пръст. Похлупваш и когато се отворят са готови, вадиш ядката и правиш на салата. 30 минути са много. Стават за не повече от 5 макс.10 минути.
   
Благодаря Simple Smile Сварих ги успешно с вода за 4 минути, обаче никак не съм доволна от тукашните миди (аз щото съм свикнала на българските). На външен вид черупките същите, а вътре мидата с размер на бобче Simple Smile Другият вариант е нещо да съм ги прецакала и да са се свили  Laughing

# 44
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Не си ги прецакала, такъв им е "сорта". Тук пък съм купувала по-дребни черни миди, а вътре голяма ядка.

Общи условия

Активация на акаунт