За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 60 910
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 11 752
Може ли идеи и рецепти за приготвяне на домашни бонбони,съвсем обикновени или както ги правите у дома? Благодаря ви предварително.
Повече от разкошни.
http://recepti.gotvach.bg/r-97944-Бадемови_бонбони_с_марципан_и_фурми

# 76
  • София
  • Мнения: 11 073
Ето едни и от мен:

Бонбони Baci Perugina

# 77
  • Sandanski
  • Мнения: 171
Здравейте ,някой дали знае какви подправки слагат на свинските пържоли в Кауфланд(тези с зелената марината ).
Аз слагам мащерка, чесън, черен пипер,  мед и вегета,но струва ми се че не е точно същата.

# 78
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Зелената и червената марината се продават в пликчета, купувала съм от Фантастико.

# 79
  • Sandanski
  • Мнения: 171
А на коя фирма са ,защото при нас го няма този магазин.

# 80
  • Мнения: 4 275
От майка ми знам, че при консвервиране на месо, бурканите не трябва да са мокри. Обаче мен ме мързи да ги подсушавам след измиване и като се замисля, не виждам логика в това да трябва да са сухи. Но все пак не ми се рискува. Какво ще ме посъветвате? Става въпрос за пилешко + бульон

# 81
  • Мнения: 910
Аз ги мия с гореща вода, обръщам ги с дъното надолу на сушилката и почти сами си изсъхват. После само подсушавам ръбчето.

# 82
  • Мнения: 4 275
Аз ги наредих в тавичка на фурната на ниски градуси, ама пусто не ми се чака. Искам да пълня

# 83
  • Мнения: 910
Със сешоара да ги издухаш освен? Шегувам се Joy

# 84
  • Мнения: 4 275
Не е като да не съм сушила някоя блуза или мокри обувки. Колко му да е духна няколко бурканчета Joy

# 85
  • Мнения: 10 353
Във фурната не можеш ли да ги наредиш обърнати и да я пуснеш на най-слабото. Само да не я забравиш де....Или я включи на малко по-силно и я изключи за по-сигурно....

Извинявай, ти вече си го направила Simple Smile

# 86
  • под тепетата
  • Мнения: 9 521
Аз използвам микровълновата за тази цел .

# 87
  • Мнения: 10 486
Всъщност, ти като налееш бульона ще се намокрят, не виждам какво ще им стане ако са леко мокри предварително

# 88
  • Мнения: 4 275
За МВ не се сетих Hug

Ох, бясна съм. Купих си малки бурканчета с винтови капачки, обаче малко повече от половината от общо 40 - превъртат Dizzy Face Добре, че ми излязоха само 20 пълни буркана, като 16 от тях май са наред, а другите 4 превърта и ще ги прибера в хладилника без да стерилизирам, защото ще проникне вода. Останалите 20 капачки са неизползваеми

# 89
  • Мнения: 9 153
Прибирай всичко в хладилника, ако не е наложително не прави повече буркани с месо, вече е горещо в БГ, ще бомбират и има опасност ит ботулизъм

Общи условия

Активация на акаунт