Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 348
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 36 482
Аз си го спомням съвсем мъгляво това с експлозива. След като никой не го споменава този сезон, започнах да се съмнявам дали не съм разбрала погрешно. Не успях да намеря сцената, но в Уики-то има малко информация:
Скрит текст:
http://westworld.wikia.com/wiki/Maeve_Millay
Maeve repeats her intention to leave the park. Lutz protests that she doesn't know anything about the outside world, but Sylvester agrees she should leave. Maeve, amused, says she knows that there is a small explosive embedded in all the hosts' spines that will detonate if they try to leave. She asks if it can be removed, and is told that it is only possible with a "full rebuild".

# 76
  • Мнения: 14 489
Аз не мисля, че на Мейв са й дали ново тяло - дадоха Феликс като взема прешлени от правещ се в момента хост, явно за да ги сложи на нея като предполагам само е извадил нейните прешлени с експлозива.

# 77
  • Мнения: 320
Нищо не си спомням за Мейв и екслпозива.Flushed Дори и от инфото, което е дала Петя, не ми просветна.

Изгледах трейлъра за 9ти и нямам търпение за историята на Уилям, очаквам да е по-тъжен епизод дори и от последния. В коментарите прочетох доста теории за сцената, в която Уилям си насочва пистолет към главата.

Едната е, че е заради Грейс и се случва в настоящето. По-правдоподобно ми звучи другата, че е флашбек. След като жена му умира отива в парка, напада Мейв и нейната дъщеря и след това прави неуспешен опит за самоубийство.
Най не ми харесва предположението, че Уилям е хост и затова го прави. Вече ни изненадаха с Бърнард и за мен ще е повторение, надявам се на нещо ново.

# 78
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
И аз мисля, че просто го махнаха, а не са я принтирали наново.

# 79
  • Мнения: 6 382
... май в последната серия на първи сезон Мъжът в черно го описваше като казваше, че като страдат, хостовете се пробуждат. И даваха кадрите с Мейв, която е намушкал, но тя някак оживява, взема убитото си от него дете на ръце и отива в кръга.
На тази идея (че емоционалното страданието кара хостовете да си спомнят) наблягаха доста пъти първия сезон.

Но това беше втората му смърт. Първата е била, когато са го превърнали в "огнедишащ дракон" (т.е. от мирен човек във войн). Сигурно затова е Алфа - 2.
Акечита как е успял да се опази от смърт след превръщането му в "огнедишаш дракон"? Думите им бяха, че искали герой, който е жесток и хората да го убиват без много да му мислят. Не че има голямо значение, но не се връзва.

...
Прави ми впечатление и това, че Акечита си прескача съзнателно в сюжетите - когато иска е "призрак", когато реши си е обикновен в селото.
Ами той помни - затова. Аз си мисля, че любовта към жена му от предишния сюжет е много силна и затова той си спомни всичко. (Тук емоционалната болка е тип "любовна мъка". Много силна връзка са имали помежду си.)

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 08:59 от ina.ina

# 80
  • Мнения: 36 482
Изглежда никой от техниците не е обърнал внимание, че той остава жив, въпреки всичко (а и Форд каза, че го е наблюдавал - сигурно му е било интересно как ще се развият нещата). Той каза, че е знаел, че има хора, които му е забранено да убива, може би просто ги е избягвал и заедно с другарите му са нападали само хостове.

Впрочем, Ашли каза нещо по този въпрос, но не си спомням точно какво беше - индианците не убиват гости, защото програмирането им е различно, или защото сами така са си решили? Да не би Аке да ги е убедил през годините, за да могат всички заедно да се освободят и да имат нещо като стратегия?

# 81
  • Мнения: 6 382
...
Изгледах трейлъра за 9ти и нямам търпение за историята на Уилям, очаквам да е по-тъжен епизод дори и от последния. В коментарите прочетох доста теории за сцената, в която Уилям си насочва пистолет към главата.
Едната е, че е заради Грейс и се случва в настоящето. По-правдоподобно ми звучи другата, че е флашбек. След като жена му умира отива в парка, напада Мейв и нейната дъщеря и след това прави неуспешен опит за самоубийство.
Най не ми харесва предположението, че Уилям е хост и затова го прави. Вече ни изненадаха с Бърнард и за мен ще е повторение, надявам се на нещо ново.
А на мен най ми допада последното - че е хост и затова го прави. Ама ако е самоубийство въобще - защото може само така да са отрязали сцената. Но не съм изгледала трейлъра, де. Иначе - в настоящето, заради Грейс - някак не ми пасва с характера на Уилям. В миналото, когато убива Мейв и дъщеря й - че той нарочно го направи, нямаше никакви скрупули според мен.
Мен да ви кажа, вече ми е много гадно - свършва си почти филмът, отсега ми е мъка. Направо ще си страдам от синдрома на отнемането. Ама няма как. Grinning

# 82
  • Мнения: 36 482
Нали е подновен - след година-година и половина пак ще се върне Simple Smile

# 83
  • Мнения: 6 382
Изглежда никой от техниците не е обърнал внимание, че той остава жив, въпреки всичко (а и Форд каза, че го е наблюдавал - сигурно му е било интересно как ще се развият нещата). Той каза, че е знаел, че има хора, които му е забранено да убива, може би просто ги е избягвал и заедно с другарите му са нападали само хостове.
...
Да, сигурно си права.

...
Впрочем, Ашли каза нещо по този въпрос, но не си спомням точно какво беше - индианците не убиват гости, защото програмирането им е различно, или защото сами така са си решили? Да не би Аке да ги е убедил през годините, за да могат всички заедно да се освободят и да имат нещо като стратегия?
Не помня изобщо какво е казал Ашли (винаги при второ гледане има реплики, които все едно за първи път чувам/чета). Но си го обяснявам с това, че за всички хостове това е бил едва ли не основния закон: новодошлите не се убиват. (т.е. гостите, хората)

# 84
  • Мнения: 320
И на мен ми е тъжно, че свършва, но нямам търпение да видя как са го измислили и да обяснят повече за прословутата врата.
Като чета коментарите в youtube, страшно много хора мислят, че Уилям е хост. Каквото и да се окаже, ще има недоволни. Laughing На мен ми харесва теорията, че Уилям е човек, загубил човешкото в себе си и сега върви по пътя на изкуплението, срещайки се с миналото и демоните си. За момента, в който убива Мейв и дъщерята, май беше казано, че го прави просто ей така, за да види какво ще почуства. Затова ми се връзва да се случва след самоубийството на жена му, да провери дали наистина е такъв злодей, за какъвто го е мислила тя.

# 85
  • Мнения: 36 482
И аз все още мисля, че е човек, обаче мисля и че ще се появи младият Уилям като хост.

# 86
  • Мнения: 320
И аз все още мисля, че е човек, обаче мисля и че ще се появи младият Уилям като хост.

Точно изгледах видео с обяснения за следващия епизод и там така казаха, но пък не са съгласни с моята теория, че сцената с пистолета с Уилям е в миналото, а по-скоро в настоящето с дъщерята.
Слагам го в скрит текст, пълно е с теории и предположения за последните два епизода. Момчето, което го е направило, явно е по-голям ентусиаст и от нас в темата, направо разкоства трейлъра в продължение на 20 минути. Laughing

Скрит текст:

# 87
  • Мнения: 36 482
Като цяло съм съгласна с видеото. На много места имаше коментари, че жената на Уилям се е самоубила, защото е разбрала, че той е злодей. Но според мен, това, което я е депресирало е, че той се е отвърнал от нея и е приемал приключенията си в парка за по-важни от истинския живот - не толкова убийствата и ролята на Мъжа в черно, а по-скоро копнежа по Долорес и свободата. Трудно е да се каже дали той е истински зъл, ако всичко се разглежда като игра - в неговия случай е нещо като маниакална депресия (би бил зъл, ако осъзнаваше, че тези същества не са много по-различни от него, но той през цялото време ги възприема като кукли. Дори не прие на сериозно Мейв при последния им разговор, което беше разочароващо).
Има обяснителни видеа, които са по-дълги от час - някои фенове наистина прекаляват))

# 88
  • Мнения: 6 382
Като цяло съм съгласна с видеото. На много места имаше коментари, че жената на Уилям се е самоубила, защото е разбрала, че той е злодей. Но според мен, това, което я е депресирало е, че той се е отвърнал от нея и е приемал приключенията си в парка за по-важни от истинския живот - не толкова убийствата и ролята на Мъжа в черно, а по-скоро копнежа по Долорес и свободата. Трудно е да се каже дали той е истински зъл, ако всичко се разглежда като игра - в неговия случай е нещо като маниакална депресия (би бил зъл, ако осъзнаваше, че тези същества не са много по-различни от него, но той през цялото време ги възприема като кукли. Дори не прие на сериозно Мейв при последния им разговор, което беше разочароващо).
Има обяснителни видеа, които са по-дълги от час - някои фенове наистина прекаляват))

Да, определено и аз мисля като болднатото.
Ти сигурна ли си, че феновете прекаляват? Wink А ние тук какво правим? Joy

# 89
  • Мнения: 36 482
Не знам дали печелят нещо от тези видеа, ако е така ги разбирам - някои от тях са много полезни и проницателни, но други просто записват реакциите на случайни хора, докато гледат епизода или трейлъра. Joy
 Ние обсъждаме, което е нормално в ерата на Интернета, когато се следи текущ сериал Blush

Общи условия

Активация на акаунт