Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 299
  • 744
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 8 209
За да живее вечно Simple Smile
Като... вампирите Simple Smile Защо някои са избрали да са вампири Simple Smile
Примерно

Е, тя душата не е смъртна. Така или иначе си "живее" вечно.

# 571
  • Мнения: 47 973
Но така ще е с едно тяло Wink

# 572
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
На мене ми е по-интересно за свободната воля. Защото аз (не ми се смейте, моля ви) много съм мислила по тоя въпрос, и съм стигнала до извода, че свободна воля всъщност няма.

В Библията пише, че има. Може да не съм чела Библията (само първите глави от Стария Завет), но точно там, където го пише ... това съм го чела. Това го пише и в книгата "На Изток от Рая" на Стайнбек.

Като догледате 2-ри сезон, ще видите, че в сериала има загатнато, че има свободна воля при осъзнатите. Но няма да ви казвам, кой е ...

# 573
  • България
  • Мнения: 6 206
Докато пиша тук, гледам и втори сезон.
Но да видим с раздвоено внимание как ще си формулирам мисълта.
Ама без "ако" не става, ударението зависи от четящия Laughing.
Ако имаме души и се прераждат, значи ще трябва да вярвам и в акашовите хроники, а там можело да разчетем и настоящето и бъдещето си.
https://saznanie.newage.bg/%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%88%D0%BE%D0%B2% … D1%82%D1%8F%D1%85
Свободна воля, друг път.
С какво е по-различно от пътя на андроида в парка? Зададена е програма и се изпълнява.
Всъщност, ако нямат души, андроидите могат да имат свободна воля.
Но имаме ли и ние души или всичко е тук и сега? И сме също толкова свободни, колкото андроид извън парка.

# 574
  • Мнения: 36 460
И аз мисля, че няма истинска свободна воля. Всичко е ограничено в предварително зададени граници.
Ако говорим за силно ограничено право на избор и го наричаме свободна воля - тогава да, имаме такава. Както и хостовете.

# 575
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да, имаме ограничена свободна воля, което е нещо като ограничена свобода, което е оксиморон.

Ако имаме души и се прераждат, значи ще трябва да вярвам и в акашовите хроники, а там можело да разчетем и настоящето и бъдещето си.
https://saznanie.newage.bg/%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%88%D0%BE%D0%B2% … D1%82%D1%8F%D1%85

С какво е по-различно от пътя на андроида в парка? Зададена е програма и се изпълнява.

Не сме по-различни от адроидите в парка. Само дето не идват някакви да ни трепят директно. Но разлика няма. Точно толкова свободни сме, колкото и те. И горе-долу толкова осъзнати.


Акашовите записи, от научна гледна точка, са нещо съвсем различно. Наричат ги квантова холограма, която носи информация за абсолютно всичко, което се е случило (що те няма в темата на ДарК, да те питам?).

Това за акашовите записи са си някакви интерпретации на някой си. Нищо повече и нищо по-малко от това.

Не можем нито да вярваме, нито да не вярваме в съществуването на души, защото абсолютно нищо не разбираме, не вдяваме и не отбираме от света. Първо трябва някой да дефинира, какво е това чудо душа и каква е разликата м/у душа и съзнание.

И после някой трябва да каже, къде се намира тая душа, щото на мене не ми идва на акъла, къде може да се е скрила. И ако се намира някъде, то тя, душата, има някакво физическо измерение, което, май е в пълно противоречие на дефиницията за душа в религиите.


Малееееее, разбира ли се нещо от това, което написах?

# 576
  • България
  • Мнения: 6 206
Някои твърдят, че душата е в стомаха. Хитро Laughing.
Ели, за акашовите записи съм чела при Кейси, Нютън и т. н. Според някой от тези, може и от непосочените, можело да прочетем от записите и за настояще, и бъдеще. Минаха доста години откакто не чета езотерични книги.
Нищо научно. Само хипотези без реални доказателства.
   (Не съм гледала Дарк.)

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 21:44 от МоарейнД

# 577
  • Мнения: 47 973
Да
Но в крайна сметка говорим за Изкуствен интелект
Първо- той е изкуствен
И второ- интелект и душа са различни неща

# 578
  • Мнения: 36 460
Вижте сега, разбирам, че някои хора вярват в прераждането и душите, както и че някои ги усещат и си спомнят, но аз не владея астрална проекция и имам съмнения по тези въпроси.
Допускам, че може и да има души, прераждане и задгробен живот. Но не го знам със сигурност. Т.е. допускам, че може и да няма.
Което значи, че за мен има 50% вероятност по този въпрос да наравно с ИИ.

П.п. Вампирите май нямат души? Wink А са хем умни, хем емоционални...

# 579
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да
Но в крайна сметка говорим за Изкуствен интелект
Първо- той е изкуствен
И второ- интелект и душа са различни неща

Тия двете неща аз така и не успях да отделя едно от друго. Щото атеистичното възпитание ми пречи да вдЕна, за какво става въпрос.
Интелектът го разбирам, душата - не.
Някои твърдят, че душата е в стомаха. Хитро Laughing.
Ели, за акашовите записи съм чела при Кейси, Нютън и т. н.
Нищо научно. Само хипотези без реални доказателства.
   (Не съм гледала Дарк.)

Ееее, ДарК - пропуск! Нютон е превеждал Изумрудените Скрижали (нали така беше??).

Това са само някакви теории, които са дори по-скоро интерпретация. На акаша сега, по модерному, му викат квантова холограма. Има доста теории. Но основото е, че във Вселената, понеже всичко е информация, се пази инфо за абсолютно всичко. Запечатва се това инфо и никога, ама никога не изчезва.
С това някои, дори учени, обясняват интуицията, връзката м/у близки хора, т.нар. телепатия (мислиш за някой и той ти се обажда), медиумите, дето работят в криминалистиката и разрешават криминални случаи (има, има такива). Обясняват се и други уж феномени, т.е. има си научно обяснение и не е нищо, ама нищо свръхестествено.

Допускам, че може и да има души, прераждане и задгробен живот. Но не го знам със сигурност. Т.е. допускам, че може и да няма.
Което значи, че за мен има 50% вероятност по този въпрос да наравно с ИИ.
И аз така. Такъв скептик съм, че даже съм скептична към атеизма hahaha

# 580
  • Мнения: 1 360
Скрит текст:

За да си човек ти трябва и "душа", такова е моето виждане.
Не вярвам душите да са расисти. Ако съществуват, едва ли ще откажат да се настанят в изкуствено създадено тяло Smiley.

Според някои книги за душите и т. н., тялото може да остане и без душа, но ще и е с много по-примитивни желания и по-агресивно съзнание, дължащо се на човешкия мозък. Smiley Не е като да няма такива индивиди , че и цели народи.
В такъв случай хора ли са? Smiley

А дежавютата не звучат много по-различно от сънищата на андроидите. Smiley

Тялото може да съществува в "стен бай" /БИОС/, "зеленчук" режим. Но без душа, няма начин да функционира. Телата които функционират, непременно имат души. Друг въпрос КАКВИ души... Защото се инкарнират и души от животинското царство в човешки тела. Цитираните примитиви са души с ниска степен на осъзнатост. Осъзнатост не в смисъла на знание за процеса, а осъзнатост в смисъла на натрупани духовни качества. Или в началото на пътя си, или вървящи по нанадолнището от инкарнация в инкарнация.
Цитирам приятеля си с астралните проекции: "Мозъка е само преводач"...Междувпрочем, напоследък и учените започнаха да го изричат от време на време това.../тук-там, плахо и тихо/...
Ще си позволя да цитирам още нещо от същия източник, този път от водачите на моя приятел: "Чувствата/емоциите ни правят хора"...

# 581
  • България
  • Мнения: 6 206
Всеки вярва в нещо, но когато прочета за душа на животно в тяло на човек, тотално губя интерес.
Затова съм си и подбирала такива езотерични книжки, които отхвърлят тази теза, но и тях съм чела по-скоро, като доста интересна фантастика.
Ели така хубаво синтезира нещата, че останах без думи.
"Такъв скептик съм, че даже съм скептична към атеизма" Laughing
.............
Този сезон ми е по-муден и леко безинтересен.
Трябваше да приключат с първи.

# 582
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
МоарейнД, препоръчвам ти да дойдеш в ДарК темата. Сериалът е суууупер, а в темата сме обсъждали нещата, които биха убедили всеки, че ние нищо, ама нищо не знаем, и разбираме.

We know nothing, точно като Джон Сноу. Но това не ни пречи да си разсъждаваме и да се ровим.


Ей сега тука, във ваша чест си намерих старо фолио, дето съм го произвела, и го поствам. Ей това е човекът - малко знае, малко разбира, повечето от света му е напълно непознато.

# 583
  • България
  • Мнения: 6 206
ОК. Ще разчистя място за Дарк. Друговремецът е осъден.
...........
Хектор май ще се окаже не само красив.
На трети епизод съм.

# 584
  • Мнения: 36 460
Както обещах, няма да пиша спойлери, но съвсем честно - няма как да разберете сюжетната линия на Бърнард без допълнителни разяснения. Аз гледах такива видеа след всеки епизод и накрая пак имаше изненади.
И при Долорес има, но нещата при Бърнард са тотално сбъркани.

Трети сезон ще има линеен сюжет. Уж е официално, но никога не се знае...

Общи условия

Активация на акаунт