Юлски мами 2018г.- тема 6

  • 39 963
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 437
Нищо не съм ограничавала в менюто си. Ако имах съмнение, че бебето реагира на нещо, което съм яла, го спирах за по седмица и опитвах пак, за да видя реакцията каква ще е.

# 691
  • Мнения: 160
Яница и аз съм с високо кръвно. Изписаха ми Допегит и сега всичко е наред. Високото кръвно е опасно независимо дали си секцио или не, защото се нарушава кръвопотока на бебето и не взима всичко необходимо от мама. Затова трябва да се следиш стриктно, хубаво е ако имаш възможност да направиш и доплер.
Стискам ти палци всичко да е наред Simple Smile
Меря го всеки ден по 4 пъти и виждам как всяка седмица се покачва с няколко стойности и така вече цял месец. За щастие беболинка си расте, надявам се до петък да натрупа още грамчета. А как се прави доплер и какво отчита? Докторът не ми го е предлагал и на тонове не съм ходила.

# 692
  • Мнения: 243
Момичета, имам електрическа помпа за кърма на Медела и искам да я стерилизирам в миялната, заедно с няколко шишета и биберон. Имам такава програма и пише, че е 70 градуса. Някоя стерилизарала ли е в миялна и има ли представа дали е ок за тези неща. Страх ме е да не стопя нещо.
И аз имам същата помпа, сложих абсолютно всичко в миялната на програма, която ползвам при стандартно миене, просто гледах да са в горната кошница не долу при чиниите. И като ви казвам всичко, включително и тръбичката и латексовия биберон, шишетата и всичко което се разглобява на части по отделно го сложих
И аз така ще направя, но ще сложа само бебешките неща и може да пусна на 1/2. Ей сега ще си погледна упътването на миялната, дано пише. А програмата която обикновено ползваш на колко градуса е?
Ами не пише никъде градуси, но и аз сложих само бебешки неща , помпата, шишета...всичко което може да се мие и даже и препарат може да не слагаш, достатъчно е горещата вода, аз нямам стерилизатор няма и да си купя, за мен е пълна глупост и ще мия всичко или в миалнята или ще го изварявам в тенджара

# 693
  • Мнения: 687
Ами не пише никъде градуси, но и аз сложих само бебешки неща , помпата, шишета...всичко което може да се мие и даже и препарат може да не слагаш, достатъчно е горещата вода, аз нямам стерилизатор няма и да си купя, за мен е пълна глупост и ще мия всичко или в миалнята или ще го изварявам в тенджара
Помпи шишета и т.н. се мият задължително с препарат, а не само с вода, нищо че е гореща.

При здраво доносено бебе няма нужда от стерилизация по принцип, достатъчно е добро измиване. Но ако майката се чувства по-спокойна, не пречи да се стерилизира.

# 694
  • Мнения: X
Яница, доплерът е всъщност преглед с ултразвук, на който докторът пуска да види кръвотока на бебчо. Обикновено екрана от черно бял се оцветява в червено/синьо там където е кръвопотокът на бебето и докторът си засича някакви неща. Ако при ултразвуков преглед екранът се е оцветявал в червено/синьо на места, значи може и да са ти правили доплер Simple Smile не всички доктори са сговорливи и обясняват какво гледат и виждат.

# 695
  • Мнения: 160
Яница, доплерът е всъщност преглед с ултразвук, на който докторът пуска да види кръвотока на бебчо. Обикновено екрана от черно бял се оцветява в червено/синьо там където е кръвопотокът на бебето и докторът си засича някакви неща. Ако при ултразвуков преглед екранът се е оцветявал в червено/синьо на места, значи може и да са ти правили доплер Simple Smile не всички доктори са сговорливи и обясняват какво гледат и виждат.
Много благодаря за изчерпателния отговор, правили са ми доплер, просто не съм разбрала. Докторът казва, че всичко е наред, но аз се притеснявам. Искам щастлив и спокоен финал.

# 696
  • Мнения: 587
Забравих да попитам мамите с опит в кърменето: кои храни да се избягват на 100 % ? Защото в интернет чета да се избягват: яйца , фъстъци, чесън, магданоз, млечни продукти, глутен съдържащи и т.н Ясно ми е за алкохола и кафето и цитрусите, но все пак май не остана много какво да се хапва. А съм такъв привърженик на чесън и ядки.
На мен педиатъра ми беше казал задължително силно да ограничавам яйцата и млечните продукти, защото това са най-често срещаните алергии. Също шоколадови изделия и плодове с мъхчета(напр.праскови). За тези неща още и в болницата предупреждаваха и там даваха да се носят само солети, обикновени бисквити и сок от немъхести и нецитрусови. А също и боб, леща ограничени- тях заради възможна поява на колики, не заради алергия. Всичко съм спазвала без това че си позволявах след 2рия месец кърмене да пуша по 2 цигари на ден. В момента обаче детето ми е алергично за съжеление..така че гаранции няма.
Хубаво е да прочетеш статията, която Ада е постнала, защото там са описани точно тези неща, част от които са пълен булшит. Като например, че не трябва да се ядат мъхести плодове. Ако детето ги яде директно - да, може да е проблем, но дефакто чрез теб не попадат в кърмата. Даже обратното, могат да спомогнат един вид за създаването на имунитет срещу такъв тип алергии.

Ада, първоначално мисля да стерилизирам всичко, пък може изобщо да не ми се наложи да ползвам тези шишета и биби. Но помпата ми е дадена от близка приятелка и все пак искам да съм сигурна и спокойна, че всичко е идеално чисто, поне в началото.

# 697
  • Мнения: 547
Мами днес съм решила да пера бебешкия комплект за изписване и другите дрешки които имам.Вие на какви програми и градуси ги изпрахте?Hug

# 698
  • Мнения: 2 485
На нашата пералня бебешката програма е доста дълга и е на 40 градуса.

# 699
  • Мнения: 16
Аз изпрах на бебешка програма, която изплаква доста пъти 4-5 и на 40 градуса, че така пише на нашите дрешки. На една част сложих и бебешки омекотител, а на друга без. Едните пуснах с дълга сушилня и не гладих, а другите пък изсуших и изгладих. Сега да видим дали ще му дразни нещо Joy

# 700
  • Мнения: 687
Забравих да попитам мамите с опит в кърменето: кои храни да се избягват на 100 % ? Защото в интернет чета да се избягват: яйца , фъстъци, чесън, магданоз, млечни продукти, глутен съдържащи и т.н Ясно ми е за алкохола и кафето и цитрусите, но все пак май не остана много какво да се хапва. А съм такъв привърженик на чесън и ядки.
На мен педиатъра ми беше казал задължително силно да ограничавам яйцата и млечните продукти, защото това са най-често срещаните алергии. Също шоколадови изделия и плодове с мъхчета(напр.праскови). За тези неща още и в болницата предупреждаваха и там даваха да се носят само солети, обикновени бисквити и сок от немъхести и нецитрусови. А също и боб, леща ограничени- тях заради възможна поява на колики, не заради алергия. Всичко съм спазвала без това че си позволявах след 2рия месец кърмене да пуша по 2 цигари на ден. В момента обаче детето ми е алергично за съжеление..така че гаранции няма.
Както е писала вече Isabella, виж статията, която съм споделила по-назад.

Превантивното избягването на алергени всъщност е вече опровергано от съвременната медицина, защото увеличава риска от алергии.

Имайте предвид, че алерген може да значи различно нещо за различни хора - някои са алергични към цитруси, други към ядки, трети към картофи...  Проучванията от последните години всъщност установяват, че умерено излагане на алергени (първо чрез кърмата, а после при захранването), намаля рискът от алергия, а не го увеличава, както се е предполагало преди. Поради което през периода на кърмене се препоръчва нормално и разнообразно хранене, без да се прекалява с нищо. Аналогично и при захранването се препоръчва да се въведат и алергените сравнително рано, в малки количества.

Последна редакция: вт, 03 юли 2018, 18:03 от ada123

# 701
  • Мнения: 321
Привет на родилите или скоро раждащи мами, моят ден за секцио наближава и съм много благодарна на по-опитните мами за съветите за кърменето и храненето в този период. И аз съм на мнение, че не трябва да се ограничават толкова храни, първо майката ще има много ограничено хранене, а и бебето ще изгради по-бързо имунитет като пробва повече храни през кърмата. Да не се приемат плодове или млечни продукти ми се струва крайно, както и след кърмене едно слабо кафе не бих се лишила, кафе пия през цялата бременност заради ниско кръвно.
Някоя мама със секцио, колко бързо й дойде кърмата след операцията?

# 702
  • Варна
  • Мнения: 630
Много ви благодаря момичета ( особено и на АДа за полезната информация)!!! Странно е , че педиатрите не са запознати с новите проучвания , ам какво ли се учудвам те повечето са над 50 годишни и отдавна са спрели да ходят по симпозиуми и лекции за разлика от младите. Ако намеря бих прехвърлила децата при млад педиатър , ама такова чудо май няма.
Моята кърма дойде като магия деня в който ми я дадоха, за съжаление това беше чак на третия ден след секциото. В аг Варна такава е практиката.
За бебешките нещица и преди години и сега ги мия само с препарат и вода.Изключая първото изваряване. Сега си купих препарат Бочко. Много ми харесват продуктите на тази марка- и сапуни вкъщи само такива ползваме , и кърпички - миришат толкова на бебеее.

# 703
  • Мнения: 683
Аз по ред: след секциото кърмата ми дойде на следващия ден, тогава ми дадоха и бебето, но първите кърмения не бяха хич успешни и дохранвах с АМ. Сега е само на кърма.

Помпа имам на Медела, ползвала съм стерилизатор в болницата, а у нас едни пликчета за стерилизация на Медела за микровълнова. Тях обаче мисля да пенсионирам, защото правят наводнение в МВ и ме е страх да не я прецакам. Поръчах евтин стерилизатор, който да ползвам и за съхранение на стерилизираните неща, че все се чудя какво да ги правя. Миялната може да се ползва, но понякога нещата ми трябват скоростно и няма кой да я чака. Стерилизирам главно чарковете на помпата, шишета, биберони всеки път, ако съм решила да съхранявам, както ме инструктираха няколко пъти в болницата. Залъгалки, силиконови зърна и др. боклуци пускам от дъжд на вятър, но като цяло при положение, че не предлагам стерилизирана гърда ми е малко ненужно. Купила съм препарат на бочко, но нямам време да го изровя и още от болницата ползвам обикновени препарати, изплаквам много добре, после поливам с гореща вода и до сега всичко е ок.

Иначе Алекс от снощи има колки, което си беше мини драма, добре че прочетох малко от д-р Карп, та се спревихме сравнително успешно (пуснах бял шум, малко масаж, после топлих коремчето с ръка на голо, сложих да легне на страни). Днес ще купя капки, чайове и каквото може, но най-вече ще препрочета Карп.

Това за сега от мен. Като заспи - отново Hug

# 704
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Хм, не съм почнала да стерилизирам още . Имам 2 биберона - как да процедирам ? Само да ги измия с гореща вода или да изкарвам един стерилизатор от приятелка даден за микровълнова ?

Европа , във Варна в работата си често имах насочвания на деца от доц. д-р Ружа Панчева - педиатър и гастроентеролог, консултант по кърмене.  От нея знам, че насочва родителите по-раничко да въвеждат в менюто алергените . Знам, че до годинката беше хубаво да се вкарат повечето предполагаеми алергени. В началото ми беше странно, но прочетох , поговорих и с нея и видях, че това са тенденциите. За съжаление лекарката е изключително ангажирана и трудно се записва при нея за педиатър. Аз въпреки, че се познаваме и работим заедно не съм се насочила към нея, защото е адски ангажирана. Но винаги за частна консултация може да се иде при нея Wink

Вчера бях на последен преглед преди секциото с д-р Мирчева в АГ .
Пак правих сделки да ме раздвижат рано, а не след 24 часа ! Аз май ще съм първа сутринта на 7 етаж и до 10 сигурно ще са ме свършили. Няма как да чакам до другата сутрин колежката ми да дойде да ме раздвижи !?!? Още към 5-6 следобяд ще мрънкам за обезболяващо и да ставам. Боли не боли... няма да ме боли по-малко на другия ден ! Така като чета само във Варненското АГ имат практика след 24 час да вдигат !?!?

Общи условия

Активация на акаунт