Юлски мами 2018г.- тема 6

  • 40 020
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 687
Единствено не схванах логиката с водата, когато детето се храни на 3 часа? Защо да трябва задължително да му давам вода. Също, защо да не му дам, ако се храни на поискване? Аз знам, че без значение как се храни, може да му се предложи вода, но ако не я иска, не настояваш и толкоз.
Ако детето се кърми на поискване няма нужда да му се предлага вода дори при по-високи температури, защото тогава бебето задоволява повишената нужда от течности с учестено сучене. Ако майката иска, може да предложи, разбира се, не е забранено, просто е ненужно и затова дори и СЗО препоръчва да не се дава. 

Ако детето се кърми на режим, се препоръчва да се предложи вода, особено при по-високи температури, защото без учестено сучене няма как да получи по-голямо количество течности и има риск от дехидратация.

И в двата случая бебето не се насилва да пие вода, ако не желае, просто във втория е нужно да се предложи, а в първия не е.

Като цяло проблемът с даването на вода е ако се прекалява с нея - ако се ползва, за да удължи периодите между храненията и т.н., защото се рискува водата да заеме мястото на кърмата и бебето да не приема достатъчно калории. Ако водата се предлага разумно - в малки количества и след кърмене, не е проблем. Но понякога родителите съдят за това какво са "малки количества" спрямо собственият им прием на вода - 100-200мл на денонощие за възрастен са малко, но за малко бебе са всъщност доста голямо количество и може да се отрази на наддаването.

# 661
  • Мнения: 312
Здравейте момичета,
 Вчера 01.07 в 10:17ч.  се роди нашата беборана Дария-2890гр/49 см...май сме първото юлско бебе хихих ...
Термина ми беше на 14.07 ,но заради размера на бебето ми го измениха на 07.07 и затова избрахме 01.07,но съм на мнение че можеше да задържим още малко!!
Родих секцио в Майчин Дом Варна при Боян Георгиев,бебка я извадиха бързо,но аз получих кръвоизлив и малко пострестнах докторите...Надявам се сега обаче всичко да е наред и с двете ни!
Слагането на упойката и операцията бяха двете най-безболезнени неща..после си е зора!Снощи не съм спала повече от два часа и то след слагането на обезболяващо...Тук раздвижиха на 6тия част,а бебка я донесоха веднага след това....Innocent

# 662
  • Мнения: 119
Честито първо юлско бебе в групата. Все пак на много хубава дата се е появила малката. Purple Heart Ще посрещате мноого рождени дни и слънца тогава.  Nature Sunrise Бързо възстановяване на мама.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 144
Момичета, какви столчета за кола взехте? Тъй като количката, която ще взимаме е само 2в1, отделно ще взимаме столче и мислим какво да е.

# 664
  • Мнения: 1 756
Честита първоюлска беба Дария Simple Smile Да ви е много слънчева и здрава. Имала си премеждия, така че пожелавам бързо да се оправяш, за да ѝ се радваш още повече.

Пак залагам на момиче Simple Smile

# 665
  • Варна
  • Мнения: 2 760
TD03, честито !! Взела си им акъла, но важното е че са се справили. Кръвопреливане правиха ли ти?

Йеййй един не каза, че след секцио не боли Grinning

# 666
  • Мнения: 321
Честито бебе Дария😍!! Да е здрава и много да радва мама и тате! Моето секцио е за 5 и много почвам да се панирам...пренаредих си багажа 2 пъти, прах и готвих, но не мога да се успокоя....Има ли някоя мама в Шейново в периода 5-9 юли, да пише☺

# 667
  • Мнения: 1 770
Честита юлка Дария! ❤Да е много здрава, а нс мама бързо възстановяване! 😍

# 668
  • Мнения: 2 485
Честито първоюлско бебе, TD03! Да сте живи и здрави!

Момичета и при вас ли сънят е мираж Grinning все по-трудно си намирам удобна поза.

# 669
  • Мнения: 1 756
Всеки ден е различен - днес не съм ставала май повече от два пъти до тоалетна (казвам май, защото вече го правя по инерция полузаспала), което го броя за супер сън. Иначе обръщането от една на друга страна е епично Joy Днес ходих до HM за сутиени за кърмене - не ми харесаха, но затова пък си купих къс панталон, имат намаление на някои от дрехите за бременни. Някоя дама ако може да предложи нощници и сутиени за кърмене от магазин в София, по-възможност памучни или друг плат, но с добро качество на прилична цена, ще се радвам да сподели Simple Smile

Редакция: И аз като Изабела в последно време преди 10:00ч не отлепвам Joy

# 670
  • Мнения: 587
Всеки ден е различен - днес не съм ставала май повече от два пъти до тоалетна (казвам май, защото вече го правя по инерция полузаспала), което го броя за супер сън. Иначе обръщането от една на друга страна е епично Joy Днес ходих до HM за сутиени за кърмене - не ми харесаха, но затова пък си купих къс панталон, имат намаление на някои от дрехите за бременни. Някоя дама ако може да предложи нощници и сутиени за кърмене от магазин в София, по-възможност памучни или друг плат, но с добро качество на прилична цена, ще се радвам да сподели Simple Smile
Аз си взех 2 потника за кърмене от там, бяха намалени също, и са ми супер удобни! Даже нямаш нужда от сутиен с тях.

# 671
  • Мнения: 104
Честито първо бебче за месец юли! Simple Smile

Аз си мислех за Oysho, онзи ден бях в Парадайз, но не се сетих да погледна. Видях, че имат maternity колекция.
Поръчвала съм от сгушени и Дундьо и също съм много доволна. Имат голям избор както на по- скъпи неща, така и на такива с прилични цени. 🙂

Всеки ден е различен - днес не съм ставала май повече от два пъти до тоалетна (казвам май, защото вече го правя по инерция полузаспала), което го броя за супер сън. Иначе обръщането от една на друга страна е епично Joy Днес ходих до HM за сутиени за кърмене - не ми харесаха, но затова пък си купих къс панталон, имат намаление на някои от дрехите за бременни. Някоя дама ако може да предложи нощници и сутиени за кърмене от магазин в София, по-възможност памучни или друг плат, но с добро качество на прилична цена, ще се радвам да сподели Simple Smile

Редакция: И аз като Изабела в последно време преди 10:00ч не отлепвам Joy

# 672
  • Мнения: 683
Аз гледах на Сгушени и Oysho, но добре че не взех, че нямаше как да ми станат. То сега смятам да си поръчам и не се знае, но преди нямаше как да оцеля.

Голяма лудница е с бебе:grinning: А и със закъснение ме е хванало гнезденето и съвсем. Представях си, че е лудница, ама тя е двойна.

# 673
  • Мнения: 1 756
Oh! Carol, като можеш, разказвай Simple Smile

# 674
  • Мнения: X
Аз си взех от обикновените нощници с копчета (за кърмачки). Май е памучна. 10 лв струва. Не мисля, че ще я нося после и не исках да се охарчвам.

Общи условия

Активация на акаунт