Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 30

  • 91 061
  • 876
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 74
Здравейте, който има интерес да ми пише на лични- тази седмица вече ходихме при д-р Мелило(как протича един преглед).

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 14 697
Минахме ТЕЛК с нашия човек. Определиха му 85%. Като гледам наредбата, ГРР са разделени на три, за леки форми се определят 40 до 80 на сто, за значителни затруднения - 80 до 100 и за тежки форми - 100%. Впечатленията ми от форума и на живо също са, че има доста деца в състояние като неговото или дори по-добро, които имат 90% и нагоре. Наистина, има известни изменения в наредбата от това лято, но те май не засягат сериозно процентите за аутизма. Нашия, който не говори изобщо, не осъществява почти никаква комуникация и не може да прави много от нещата, които прави дете на неговата възраст, го изкараха със средна, дори по-близка до лека форма, отколкото до тежка - дет съ вика, дано да познаят в бъдеще. Simple Smile (Няма да обжалвам.)

Поскараха ми се, че не нося разни изследвания, които са ми написани в писмото (как да стане, като в сряда следобед открих да стърчи от пощенската кутия писмо с дата за четвъртък сутринта в осем), че съм била имала друга дата, на която не съм се явила (откъде да знам, като писмо не е идвало), и че съм дала грешен адрес - този на майка ми (бре, а как ме намерихте на верния и защо майка ми също нищо не е получавала). Ма това май е за темата за ТЕЛК, не за тук. И ми задържаха оригиналите на документите, поне копия ще отида да си поискам.

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 09:47 от Магдена

# 197
  • Мнения: 1 400
На нашата епикриза пише, че детето е изследвано с CARS 2, а IQ-то не може да се определи, защото няма експресивна реч.

Стела, аз се е интересувам от срещата с Мелило.

# 198
  • Пловдив
  • Мнения: 14 697
Може да го напишеш в темата, Стела - разбира се, ако нямаш причина да не го пишеш. Би било любопитно инфо.

# 199
  • London
  • Мнения: 6 732
Много странно е това с телковете…..все си мисля, че гледат да си спестяват ресурси и трудно дават проценти. Поне от казваното от баща ми и неговият опит, той е със 100%.

Хъм що да не може да се определи в някакви рамки IQ-? Изпълнява ли детето команди, разбира ли от обяснение, ползва ли тоалетна и вещите по предназначение например, играе ли ролеви игри, поне като го питаш къде е примерно колата на книжка би могло да я посочи с пръст ако не може да каже. Смисъл....тия неща говорят за интелект и разбиране, ако не знае да ти донесе примерно водата от масата при команда или обувките си и тн….лесно може да се определи за какво иде ре4 в полза на първото. Все по тия неща може да се даде ориентир на родителя, а и самият той да се ориентира според разбирането на детето.

Моя от няколко дни насам почна да си иска да си има колело. Не беше досега заинтригуван, но явно му е дошла музата. Та му поръчахме снощи, има и родителски бар и спомагателни за начало, които после се махат. Общо взето съм подготвена дълго да се учи, чувала съм, че децата от спектъра им трябвало много време да се нау4ат да връзват връзки или карат колело, 1-2 години в обшия слу4ай, но важното е, че има желание и ще видим.

# 200
  • Мнения: 74
Изтрих го.

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 16:15 от Stela Petkova_537042

# 201
  • Мнения: 3 213
2000 долара за преглед ! А колко време продължи ?

# 202
  • Мнения: 74
2000 долара за преглед ! А колко време продължи ?


1 час - час и 10 мин

# 203
  • London
  • Мнения: 6 732
Вече съжалявам и 18 лева които дадох за книгата на Мелило, чувайки такива суми. Този 4овек само с цената която иска.....хъм ми навява на една думичка шарлатанин. Стела, Стела.....аз се ядосвам за тия 2000 долара, за теб не знам.   Не ти е казал нищо по-различно от това в книгата....има тест кое полукълбо изостава. А упражненията няма да ги коментирам....галене на пръсти, мирисане на аромат на лимон, тръскане на крака и тем подобни работа ли са? Ми аз да искам освен едни 1000 долара за да прокламирам как със ска4ане на един крак децата ще се балансират и проговорят. Не знам дали не може да се даде на господари на ефира този човек, ужас, ужас направо. Още съм в потрес от про4етеното.

# 204
  • Мнения: 74
Затова не исках да пиша тук, а само който го интересува, и затова ще го изтрия. За тия 2000 долара отдавна се знае че прегледа е толкова. Така съм преценила, така съм направила. И друго аз не очаквам чудеса, но и с 10-20% да напредне малкия пак ще е нещо в разбирането и говора.

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 16:16 от Stela Petkova_537042

# 205
  • Мнения: 3 213
Стела, разбирам Ви. Човек е готов на всичко в такава ситуация. Искрено се надявам Мелило да помогне.

# 206
  • Варна
  • Мнения: 680
Не съм чела книгата на Мелило, но нещата  които споделяте, а и видях по ТВ като упражнения, макар и да изглеждат глуповати, много помагат. Включени са в доста програми, може би в подобен, не същия вид.
Всички упражнения с краката и ръцете например, са упражнения за малкия  мозък и помагат за правилната позиция на тялото в пространството, отделно развиват и подобряват мозъчната дейност.
Другите неща с лимона, галене, милване, пипане на студено и топло  ... са работа за сензориката, сетивата, а те са неизменно нарушение при всички деца с аутизъм.
Казвам го, защото сме минали по подобен път и резултат има.

Stela Petkova_537042, радвам се, че споделихте. Има много сфери в аутистичната вселена, за които все още се проучва, доказва и експериментира. Споделяйки опита и резултата, независимо какъв, се обогатяваме и доказваме дали все пак това работи. Скъпо е наистина, но в моя живот аз съм се убедила, че евтиното излиза скъпо, дано при вас резултата е положителен.

# 207
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 766
Ех ,аз изтървах разказа.Имах желание да ходим при др Мелило, но се притесних от тази цена .Не че е много, не че има нещо по- ценно от това децата да са здрави .Но и на мен ми изглежда някак шарлатанско ...Cry.Дано помага Hug .
Ние правим някои неща от книгата , ще видим .Смятам , че всичко има значение -физически упражнения, хранене, добавки , хомеопатия и др енергийни методи .Няма едно нещо само.Трябва да се работи цялостно

# 208
  • Мнения: 74
Не съм чела книгата на Мелило, но нещата  които споделяте, а и видях по ТВ като упражнения, макар и да изглеждат глуповати, много помагат. Включени са в доста програми, може би в подобен, не същия вид.
Всички упражнения с краката и ръцете например, са упражнения за малкия  мозък и помагат за правилната позиция на тялото в пространството, отделно развиват и подобряват мозъчната дейност.
Другите неща с лимона, галене, милване, пипане на студено и топло  ... са работа за сензориката, сетивата, а те са неизменно нарушение при всички деца с аутизъм.
Казвам го, защото сме минали по подобен път и резултат има.

Stela Petkova_537042, радвам се, че споделихте. Има много сфери в аутистичната вселена, за които все още се проучва, доказва и експериментира. Споделяйки опита и резултата, независимо какъв, се обогатяваме и доказваме дали все пак това работи. Скъпо е наистина, но в моя живот аз съм се убедила, че евтиното излиза скъпо, дано при вас резултата е положителен.

Благодаря ти още веднъж!!!

# 209
  • Мнения: 1 400
Доколкото знам тази цена включва и последващи консултации по Скайп, но Стела ще каже дали е така. И мен ме спря цената, но не бих се изказала дали е шарлатанин или не, преди да имам лични впечатления. За съжаление и другите лекари, които съм чувала да консултират в тази сфера имат стряскащи цени. За д-р Усман съм чувала за 800$ на час консултация по Скайп. Друг пък искаше предварително някакви много скъпи и стресиращи изследвания. Всеки родител решава дали да се довери.
А по книгата на Мелило аз лично не можах да определя слабото полукълбо, защото теста е направен за по-големи деца. Но не смятам, че методите му са смехотворни, дори напротив - нищо по-логично от неговите обяснения не съм чела досега. Разбира се изхождам от собственото си дете и неговите сензорни дефицити. Още преди да съм чувала за Мелило си знам, че нашите проблеми са тръгнали от там.

Общи условия

Активация на акаунт