НОЕМВРИйското коремче вече проличава, бебчо вътре взе да шава!

  • 32 874
  • 738
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за новата тема

Опции:

# 15
  • На север
  • Мнения: 1 377
Честита ни нова темичка. Аз днес давах кръв за изследванията при Сигридов. Хемоглобинът ми е малко под долна граница, а пия желязо. Обаче пък съм качила желязото. Тсхто се е вдигнало на 2,79 и май пак ще вдигам дозата. Имам и някои други леки отклонения, но не са фрапантни. Б12 съм го вдигнала малко още. Той мнооого бавно се вдига, а вит Д за моя изненада е на долна граница...

# 16
  • Мнения: 2 603
Моето тсх също се е дигнало доста, но в четвъртък ще видим как ще ми коригира дозата.
Аз днес бях на лекар, горе долу положението е добре. Едното отлепване почти се е оправило, но другото най - вероятно ще остане така до края на бременността. Лекаря каза, че не би трябвало да ми създава проблеми.

# 17
  • София
  • Мнения: 687
Записвам се и аз в темата да не ви изтърва. Нямам май нищо ново за  споделяне, освен, че вече и аз усещам бебето - точно като движение на червата е, но съм сигурна, че е то. В 18-та седмица съм, втора бременност.

Може ли да ме добавите на първа страница? Термин 20-ти ноември, ще си имаме момче.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 268
Запис в хубавата темичка, нека носи все толкова хубави новини 😍 честито на разбралите пола,нека са здрави бебековците. Ние още сме ту на момче ту на момиче. Записах час и за 4д и чакам втората ФМ, дано успеят този път да уточнят. 😍

# 19
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Запис. Нека новата тема е пълна само с усмихнати мами на здрави бебченца. ❤️
На 25 съм на ЖК. Засега се чувствам много добре, от два дни съм сигурна, че усещам ритничета. Никога досега не съм усещалс подобно нещо, така че трябва да е принцесата Heartpulse дори виждам как се мърда коремчето, където усещам движението. Много е сладко 😍
Бъдете здрави и спокойни!

# 20
  • Мнения: 996
Включвам се в новата тема с пожелание само за положителни новини до края!❤❤❤

# 21
  • София
  • Мнения: 3 713
Да се отчета и аз в новата тема ,331 грама, сега се връщаме от фетална и съм много доволна от дотор Арабаджиева в Света Петка, тя работи заедно със Стратиева, та и тя ме гледа 10 минути. Гледа ме един час на ехографа а нашия пумпал не се спря, няма такова шаване, превъртане и местене. Поне докторката видя нагледно за какво и говоря, че няма дори час спокойствие от него Simple Smile) голямо е диване каза, имаме и много снимки... направо съм на 7мото небе. И прилича на баща си по носа и устата Grinning ще видим като се роди дали ще има промяна. Показа ни знака на рокаджиите и не знам дали няма да се извъди едно рокерче, или пък футболистче с тея ритници Grinning Иначе прегледа беше много изчерпателен всичко гледа, стомах, бъбреци, гръбнак, крака, ръце, сърце, малък мозък, личицето, черепа, кръвотоци, всички системи... даже не можах да повярвам, че седяхме един час на видеозона. Плацентата ми каза, че е ниска, задна, но на този етап не е притеснително. Мери шийката, малко е намаляла, 31 см, но също каза, че не е притеснително.Тези дни ще ходя до личната лекарка за направление за промяна на гинеколога, който ме следи и ще се запиша там да ме следят направо..че с моята само нерви и болничен не става. Тези дни ще пускам ТСХ + тат и мат и пролактин и като излязат резултатите ще видим дали ще ходя и на ендокринолог.

# 22
  • Мнения: 116
pepina80 не съм чакала много за д-р Чавеева. Мисля че 30тина минутки ми закъсня часа, но много ми хареса. В Щерев преглежда, на 6 етаж. Минаваш да се регистрираш на главна регистратура първо на партера, там ще ти кажат и в кой кабинет ще е прегледа, ако ходиш за първи път в Щерев предвиди си 10тина минутки, за да попълване на документи. После с асансьора до 6тия, там си сядаш и чакаш да те извикат. Д-р Чавеева беше много внимателна, много обстойно прегледа и измери всичко и отговори на всичките ни въпроси. Надявам се и при последната фетална да съм при нея. Д-р Ибрям също е много добър, той ме гледа на първата.

# 23
  • Мнения: 276
Здравейте,
Преди време някой беше писал, че има доста обилно течение и буквално мокри гащи, обаче не мога да намеря точно къде и кой беше.
Забелязвам днес, че бельото ми на няколко пъти беше буквално мокро, без цвят и мирис. Абе като напикана...
От 3 дни слагам полижинакс глобули вагинално и не знам дали може да е от тях.
Шашкам се да не са околоплодни води?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 55
Цоп! И аз да се запиша ,но с въпроса ходите ли на плаж? Моето Аг ми разреши след 4 месец, но след 17:00 часа или рано сутрин. Каза още ,че плуването било много полезно. Ние понеже сме морски и вече 4-5 пъти се къпем без проблем, но имам няколко приятелки от други градове, които често ме критикуват, защото имало много бактерии. Споделих мнението им с Аг-то ми при което тя каза: "То къде няма бактерии.." Thinking Thinking

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Блазе ти, моето Аг каза да не влизам във водата, а ние специално ще ходим чаак до Синеморец, където ме увериха,че водата била много чиста. Сега се чудя какво да правя...

# 26
  • Мнения: 647
И аз да се запиша в новата темичка. Благодаря Дени Simple Smile
За море,ние уж няма да ходим не защото не искаме,а ние бая далеко.
Но септември ако е хубаво времето ще прескочим за 4-5дена хаха.
 Яко мазане и под чадъра ! Естесвено,че ще искаш да влезеш във водата въпроса е дали ще плуваш или не. Аз не бих,ще се освежа,ще вляза до коленете,но до там.
Честито на мамите с хубави новини от прегледите,дано имаме още много такива Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 173
Как са ви татковците? Моя ми иде да го изстрелям с катапулта през балкона. Искам да е по-мил и внимателен към мен Sad имам си дърво вкъщи. Cry

# 28
  • На север
  • Мнения: 1 377
Whisskas, аз бях така в 4ти месец и питах гинеколожката и каза че било нормално. Изписа ми някакви глобули, но така и не ги сложих понеже се подобрих. Сега пак имам но е бяло.
Не знам мъжа ми, но хората взеха да ме дразнят мен. То почти няма място да съм навън и някой да не реши че съм едва ли не инвалид. Днес първо в автобуса за две спирки контрольорката едва не ме наби да съм седнала, после в кафето ми носеха специален стол мекичък, после в аптеката ми се караха защо купувам обикновенни капки за нос. За капак докато чакам една приятелка за 5 Мин една жена дойде при мен да ми каже че вътре имало диван и климатик да не стоя отвън...То вярно че имам корем на седми месец ама чак пък толкова. Според приятелките ми имали момчета и те били така. Не знам дали е вярно или съвпадение.

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 22:31 от Woman in red

# 29
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
ЯННА той по принцип си е мил и внимателен моя, но сега още повече. Удисва ми на акъла. От раното прекъснах, защото ми беше тежичка работата и вкъщи ми се стяга душата и той си ме разхожда като е свободен. И с кучето насам-натам. Плаж...
А аз да ви попитам? Тези, които имат домашни любимци, ще си ги оставят ли или ще предприемат някакви мерки. Ние лично за нищо на света няма да си махнем първото детенце.
Самата аз съм отгледана с много животни.

Общи условия

Активация на акаунт