Парите в семейството

  • 28 397
  • 577
  •   1
Отговори
# 555
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 328
Явно живея в някаква паралелна вселена. Това, което пишете, ми е толкова непонятно!
За децата е най-важно да живеят в емоционален комфорт, обичани и разбрани, но същевременно те имат нужда и от ясно поставени граници и отговорно направляване. Всичко друго ми звучи адски префърцунено. Няма да давам примери с моето семейство и моите деца. Но наистина майчинството трябва да носи радост, да става без напрежение, с разбиране, с удоволствие и ....може би с талант.

Добре, че има "талантливи" майки...

# 556
  • Мнения: 15 772
Синът ми сега завърши 5-ти клас и тази година сам ходи и се прибира. Карам го или го взимам, ако вали силен дъжд или, ако е много студено. Но той ходи на уроци и тренировки от 3-ти клас и нямаше как да ходи и да се прибира сам, защото те бяха след училище, когато вече е тъмно. Ние живеем в центъра на София. Пресичат се големи булеварди, трафика е много натоварен, в час пик всеки кара, като ненормален без да се спазват каквито и да било правила и т.н. Изобщо не може да се прави сравнение сега с преди поне по този параграф. Но, ако ти би пуснала детето си при тези обстоятелства това си е лично твое право на избор. Всеки сам преценява. Аз лично го направих едва, когато видях, че е достатъчно голям, за да се оправя сам.

# 557
  • Мнения: 5 134
Говорим не за Обеля Амнайсет

А, аз почти за това говорех. Трамваи 6, 7, и 15 май имаше един.
Сега кварталът е изцяло достъпен с метро и за 20 минути си докъдето си решиш.
Роми имаше в Обеля, но не и в кварталите преди него, освен в 1 - 2 блока май.
По кофите през 1990 година ровеха съкратени инженери и лаборанти, поне в моя квартал.
Наистина нещата явно много са се променили.

На 15 не само имах карта за целия транспорт, ученическа, ами май познавах града по-добре от например баща ми.

Не знам какво бих правила аз сега, де.

# 558
  • Мнения: 15 772
Говорим не за Обеля Амнайсет
На 15 не само имах карта за целия транспорт, ученическа, ами май познавах града по-добре от например баща ми.

Вярвам ти. Но днешните деца тръгват на курсове и тренировки още на 7 - 8 - 9 годишна възраст и няма как да ги сравняваме с 14 - 15 годишните. И днешните деца на 14 - 15 годишна възраст кръстосват София, защото обикновено са влезли да учат в гимназия, която е далече от квартала, където живеят. Та това е друго  Simple Smile

# 559
  • Мнения: 18 777
Преди 20-30 г. престъпността беше по-различна - икономическа, битова - да. Но нямаше насилие  към и между учениците такова, каквото го виждаме сега.
Поне аз не помня да е имало толкова чести побои, взимане на пари и вещи, вадене на нож в градския транспорт или по улиците, нямаше толкова много измет, която да се движи необезпокоявана посред бял ден.

# 560
  • Мнения: 61
Темата не беше ли за парите в семейството?

???

# 561
  • Мнения: X
Не знам какво бих правила аз сега, де.
Наистина са се променили нещата. Дъщеря ми ходи сама на тренировки, излиза с приятелки, но спазва цял наръчник правила за безопасност, маршрути и т.н., които са по-обемни и от Енциклопедия Британика. В противен случай, може да има кофти последици. Освен нападенията от групички цигани, като прибавим бездомните кучета, картинката става трагична. Четири пъти е нападана нейна милост от кучета и по чудо се е отървавала без наранявания. Мен ме нападна бездомно куче веднъж на кръстовището на България и Каблешков, а друг път пред самия Народен театър.  ooooh!

# 562
  • Мнения: 5 134
Да, явно разликата е в годините на тези занятия.
На 7 години, през седмицата не правех нищо, освен да играя с другите деца, домашни, такива неща. Спорт и занимания по математика "завеждаше" баща ми в почивните дни, ходене по планини и т.н.

Кучета наистина нямаше, чак към края на гимназията се появиха. Виж, имаше доста дилъри на хероин, които сега едва ли дебнат по ъглите на града както тогава.

# 563
  • София
  • Мнения: 17 375
Сега вече са в училищата и на детските площадки дилърите и хич и не се крият. Отвратителна история.

# 564
  • София
  • Мнения: 2 850
При мен за радост всичко е в квартала - ходят пеша, но разстоянието е 5 мин. и до балета, и до английския. От тази година, обаче, бъдещата осмокласничка ще трябва да пътува до училище.

# 565
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
Не напразно хората са казали,че са важни първите седем години.
Домашното възпитание има голямо значение.И затова са отговорни родителите.

# 566
  • Мнения: X
Не напразно хората са казали,че са важни първите седем години.
Домашното възпитание има голямо значение.И затова са отговорни родителите.


Е кога родителите да възпитават домашно, като от работа, училище и n на брой извънкласни занимания контактът с децата е около половин-един час дневно?

# 567
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Децата са си техни, ще намерят кога.

# 568
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
Ако родителите имат желание,ще намерят и време.
Много хора работят,но пак успяват да общуват пълноценно  с децата си и да ги възпитат.
А липсата на домашно възпитание и елементарни навици лъсва в първи клас и настава драма.

# 569
  • София
  • Мнения: 2 850
Има кога. Възпитанието не е необходимо да е дидактично менторство. Важно е общуването да е полезно и интересно, родителите да поемат своята отговорност, а не само да поддакват на децата, да дават личен пример. Има начини.

Общи условия

Активация на акаунт