Венеция /Тема 6/

  • 63 968
  • 753
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 145
Това е странно. Аз плащам редовно в букинг с българска дебитна карта. Както и плащам с такава в Италия. Надявам се да нямате проблем!

# 451
  • Мнения: 142
Справих се успешно малко по-късно. Благодаря.

# 452
  • Мнения: 6
Здравейте. Предстой ни пътуване до Венеция, ще отседнем в хотел в Местре. Знаете ли дали има билет, който включва всички налични транспортни средства там?

# 453
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте. Предстой ни пътуване до Венеция, ще отседнем в хотел в Местре. Знаете ли дали има билет, който включва всички налични транспортни средства там?
Не е билет, а карта на ACTV, която включва всякакъв транспорт на ACTV, включително трамвая Венеция - Местре.
Но не и влак, който ви е най-удобен и бърз.

# 454
  • Мнения: 721
Хайде и аз, от понеделник до петък бяхме във Венеция с мъжа ми(за втори път). Взехме си апартаментче в Cannaregio, близо до гарата. Хубавото беше, че има достатъчно пространство за нас и кухня, а наблизо супермаркет с голям асортимент и нормални цени. За мое огромно учудване, беше невероятно тихо, защото се оказа, че на доста места хотелчетата са в глухи улички, в които потоците туристи въобще не влизат. Предишният път бяхме в Местре, определено във Венеция ни беше по-добре(като локация, в Местре беше доста по-луксозно). В остатъка от понеделника се качихме на Кампаниле и отидохме до Лидо, където доста много ни хареса, разходихме се с удоволствие - има много зеленина и разбира се, плаж. Не го изпробвахме, но изглеждаше добре. Ние сме любители на забележителностите и времето ни мина главно по музеи. Наблюдение(не само за Венеция, но все пак) - повече от три музея на ден не е възможно. Колекциите са големи, придвижването между тях отнема време, а работното им време свършва предимно в 18. Този път видяхме някои неща извън musei civici di Venezia(това са 11 музея, за които човек може да си вземе комбиниран билет). Музеят на морската история е гигантски, има 42 зали, пълни главно с малки, големи и още по-големи моделчета на кораби - рай за момченцата(и за някои пораснали също Simple Smile ). Този път можахме да влезем в Сан Марко, видяхме златната плащеница(по-скоро табло) и музея - влизането в музея дава възможност човек да излезе на терасата на катедралата, гледката е невероятна. За тези, които се чудят както аз се чудих преди няколко дена - билет може да се купи от сайта https://basilicasanmarco.skiperformance.com/. Отидохме в театър La fenice и направихме техния аудиогайд тур. Аз съм свързана с театъра и с операта и за мен специално беше много, много приятен. Много харесах разходката, която си направихме край Арсенала и градините, които са наблизо - не бях предполагала, че Венеция има такъв хубав парк.
Посетихме отново Мурано, Бурано, двореца на дожите, музея Корер и Ка'Редзонико.
В петък имаше неприятна изненада - транспортна стачка, за определени часове не работеха вапорети и трансфери до летището. По неволя направихме пътуване с влак и градски транспорт в Тревизо и все пак успяхме да хванем самолета.

# 455
  • Варна
  • Мнения: 3 947
Има ли проблем при плащания с българска дебитна карта в Италия?

Не само в Италия по преди с по стари карти имаше разделение на левови и еврови , и с левова не можеше навън. От няколко години почти всички вървят и навън като дори и евровите понякога правят засечки. Евровата ми Виза не можеше да плаща в Турция, а на банкомат теглеше кеш.Мастъркарда вървеше безпроблемно  Simple Smile

# 456
  • Мнения: 14 493
Кога е било това за левовите карти? Щото аз нито с дебитна, нито с кредитна такава последните 15 години не съм имала проблем.

# 457
  • Мнения: 1 145
И аз никога не съм имала проблеми с дебитна левова карта в Италия.

# 458
  • In transit
  • Мнения: 11 866
Да не би да става дума за Маестро картите? Мисля, че с тях не можеше да се плаща извън БГ(ако не бъркам името). Винаги съм плащала с дебитна Виза и никога не съм имала проблеми.

# 459
  • София
  • Мнения: 329
Здравейте, предстои ни пътуване почивка с кола в Италия през средата на юли, като сме 2ма възрастни, две деца тинейджъри и едно куче - Йорки. Една от отсечките е Любляна - Гардаленд. Знам, че ни е малко времето, но искаме да пообиколим Венеция за 4-5 часа в часовия диапазон 11:00-16:00 часа. Планът, който сме намислили е следния: Паркираме в Piazzale Roma и оттам хващаме вапорето номер 2 до Сан Марко. Разглеждме центъра на града по някоя от картите в темата и след това, хващаме вапорето от Риалто до Piazzale Roma и оттам към Гарда. Дайте съвети за следните неща: от кой сайт да резервираме/платим паркинга или е по-добре на място? Какво може да добавим или наблегнем за това кратко следобедно време във Венеция? Има ли някакви рестрикции за кучета? Ние ще сме в делничен ден във Венеция, има ли задръствания към паркингите?

Предварително много ви благодаря за съветите!

# 460
  • Мнения: 18 562
Харесахме екскурзия най-после.
Исках комбинирано с Флоренция.
Но нямаше подходящи оферти.
И ще отидем само във Венеция. Последния ден и до Верона.
Чудя се за Август в началото дали ще е много топло. Или пък да е септември, не вярвам да има много разлика в температурите, защото в Италия и септември е страшна жега.
И сега се чудя.
Дали да я отложа есента или да е сега.
Ще се радвам на отзиви за добри места за похапване.

# 461
  • Мнения: 606
Септември беше доста топло .Иначе от там също можете да си хванете влака за Флоренция-мисля,че около 1.45 Мин беше с бързия влак.Удобно и комфортни са.
Преценете си,особено ако септември пак въведат мерките-може пак някакви ограничения да има.

# 462
  • Мнения: 18 562
Септември беше доста топло .Иначе от там също можете да си хванете влака за Флоренция-мисля,че около 1.45 Мин беше с бързия влак.Удобно и комфортни са.
Преценете си,особено ако септември пак въведат мерките-може пак някакви ограничения да има.

Хубаво ме подсети за възможността от нови мерки. Пък и Август има кой да ни гледа детето, септември не.
Знам, че има влак до Флоренция. Ще се опитам да навия ММ да идем и до там.
Там имаи доста повече неща за гледане.
За мен Венеция е мечтана дестинация от години.
Но много познати се изказват доста негативно и почти всички, които са ходили казват, че са супер разочаровани.
Знам, че е много субективно, ще гледам да не се настройвам предварително и дано да ми хареса там.
За дворецът на Дожите много ли се пака за билети на място?
Колебая се дали да не купим он лайн.
Екскурзията е индивидуална, ще има екскурзовод там на място, но ние ще си обикаляме най-вероятно самостоятелно.
И друго, което искам да попитам.
Мурано и Бурано заслубават ли си?
Аз по-скоро мисля да ги пропуснем.

# 463
  • Варна
  • Мнения: 3 947
за Флоренция не стига и седмица а не няколко часа щото поне 4 часа ще загубите за път
Мурано , Бурано , Лидо ,Лидо ди Йезоло , Верона си заслужават стига да имате достатъчно време и как ще го разпределите , има хора дето седмица си лежат на плажа на Лидо ди Йезоло.

# 464
  • Мнения: 1 145
Когато първия път ходихме във Венеция, нямаше време и пропуснахме островите.
Втория път си взехме карта и обикаляхме с вапорето. На мен Мурано и Бурано ми харесаха, но и самото пътуване в лагуната с корабче много ми хареса. Въпрос на вкус какво Ви харесва и с колко време разполагате.
Флоренция за мен е невъзможно да се види за един ден. 4 часа загубени за път и в най-добрия случай 5-6 часа за града. За опознаване и разходка става, но ако искате да влизате в Уфици, да разгледате катедралата и Санта Кроче, да минете по Понте Векио и видите някой от дворците, да отидете до Пиацале Микеланджело, ми се струва мисия невъзможна. Освен малкото време трябва да добавите и жегата, която уморява повече от нормалното, желанието да спрете за почивка, да си купите сладолед или нещо друго.
Ако мислите, че в близко бъдеще можете да си организирате отделна екскурзия до Флоренция, отложете го. Ако не се очертава скоро такава, отидете за ден.

Общи условия

Активация на акаунт