Слънце, лято и море, а Септември- с бебче в ръце !

  • 47 360
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 407
Погледни си гърлото, сливиците, имаш ли подобни пъпчици там? Някакво неразположение?

# 691
  • Мнения: 56
Не, абсолютно нищо друго... мислих, че ме е полазило нещо, но няма как да е само на тези места, а и определено вече с тези пъпчици,  които си появиха, си личи, че е обрив...

Погледни си гърлото, сливиците, имаш ли подобни пъпчици там? Някакво неразположение?

# 692
  • Мнения: 237
Ако сложиш лед облекчава ли те?
Може да е вид алергия - от топлото например. Потят ли ти се краката и ръцете
Не претендирам за компетентност

# 693
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 864
Уртикария? Wink Имам от една седмица по ходилата и дланите с доста солиден сърбеж - появява се и изчезва. Мажа с ментолов спирт и хомеоплазмин. Лекарката каза, че може и алергозан и фенистил.
Характерно е за бременността като цяло.

Последна редакция: нд, 29 юли 2018, 11:13 от Вълшебство

# 694
  • Мнения: 56
С лед не съм пробвала,  но предполагам че ще облекчи. Не ми се потят ръцете и краката, но от няколко дена се подуват,  може и да има нещо общо с топлото наистина. Ще видим утре лекаря какво ще каже,  просто се зачудих на някоя случвало ли и се е, че почнах вече с притесненията за бебето дали не му влияе по някакъв начин 😣

# 695
  • Мнения: 343
И на мен от топлото ми се появяват обриви. Мажа ги с CIcaplast и минават. Много помага 😉

# 696
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 864
По принцип е вид алергична проява, не е опасна за бебето. Понеже не могат да се пият антихистамини, правя курсове с калций и витамин Ц. Пиши как е минал прегледа, но според мен освен че е неприятно, нямаш поводи за притеснения.

# 697
  • Мнения: 1 407


Това е от една тема за секса в 9тия месец.
Какво мислите, момичета? Над 2месеца не сме за всеки случай, но ако сега има положително влияние Grinning

# 698
  • Мнения: 237
Да, и без да съм чела съм на това мнение за секса.
По принцип моя доктор казва “нищо човешко да не ти е чуждо”
Но мисля да укротим страстите докато съм в осми месец Blush

# 699
  • Мнения: 1 407
Да, да и аз така. Аз сега влязох в 9тия и още се притеснявам. То пък и ММ го е страх, не ще. Само че ако си мисли, че като родя и тогава ще наваксваме, мн се лъже Stuck Out Tongue Winking Eye
Майките с дете/деца знаят хаха.

# 700
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
И моя го е страх и не иска.. вече сигурно месец не сме и аз съм в 8-мия месец, а за 9-тия дали можем да правим? ;д Не че ще е всеки ден амааа поне там 1-2 пъти 😂

# 701
  • Мнения: 343
Аз съм в 8-ми месец и също е тегаво със секса. На ММ не му е толкова забавно вече, пък и с този корем ..... Ще го накарам в 9-ти да опитаме за правим по-често секс. Но всеки ден ни звучи невъзможно 😆

# 702
  • Русе
  • Мнения: 301
При нас секса е мираж от три месеца, но и желанието хич го няма...
За раждащите секцио - какви обезболяващи ще носите в родилното? Четох за Профенид? Чудя се за хомеопатия? И този спрей Цикатридина - чудя се първите дни може ли да се ползва?

# 703
  • Мнения: 2 124
На мен от болницата ми казаха да не си нося нищо обезболяващо, те обезболявали били много стабилно.
Ако родилката види голям зор си има бутонче с аларма да извика персонала за още обезболяващи.
Аз обаче мисля да си взема нещо допълнително, но незнам какво чух и аз за тези свещички от вече раждали жени, но не съм ги проучила.

# 704
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Момичета, особено ако ще кърмите не може ей така да си носите и да си пиете/слагате обезболяващи и лекарства като цяло. Дори избора от препарати подходящи за кърмачки е още по-ограничен от този за бременни (по принцип говоря). Иначе свещичките Профенид са доста ефикасни, потвърждавам. Но се ползват при силни болки само и в дозировка определена от лекар. Също : не, първите дни не може да си пръскате или мажете белега, все пак е операция това. Задайте всички тези въпроси на лекаря си най-добре и той ще ви каже кое е най-доброто във вашия конкретен случай; форумите не винаги са добър здравен съветник.

За секса през последния месец и аз знам, че може да благоприятства нормалното раждане, може и да го предизвика даже. Най-вече ако преносваш е силно препоръчителен  Laughing Яекулацията вътре е заради естествения окситоцин, който се отделя, обаче, а не за да омекнат мускулите Laughing

Общи условия

Активация на акаунт