За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 65

  • 31 764
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 086
аз съм на другата крайност. мен толкова ме е гнус от адаптираните млека, че нямам търпение да става на годинка да го спираме това мляко. какво ли не се писа за тия АМ. лудите все на крайности ни избива Simple Smile)

# 706
  • Мнения: X
Лъки, че 50-60 гр. си е екстра за начало. Ти откога захранваш? Действай лека полека. А колики ние имахме и от определена марка пюрета, която мм беше взел, аз друго му поръчах ама как да е.
Другия вариант е детето да не е готово за захранване. Ако искаш дай малко почивка и после пак. Но си мисля, че винаги началото е трудно, и при нас беше така.

# 707
  • София
  • Мнения: 3 050
В събота се налага да пътувам. Чудя се, от купешките пюрета кои са най-изчистени откъм примеси. Ще ми се наложи да купя бурканче или две и не знам на коя марка да се спра?

# 708
  • София
  • Мнения: 2 702
Моята е на година и половина и все още й давам мляко преди лягане. Според мен имат нужда от едно млечно хранене. Моята не пие айрян или прясно мляко и това е единствения вариант. Ако приемаше друго мляко нямаше да давам АМ.

Тоест, когато детенцето мине годинка нощното хранене преди лягане, което е с АМ трябва да се замени(ако детето желае) с друг вид мляко прясно или кисело, разбрала ли съм или не.? Sunglasses
Не мога да кажа дали ТРЯБВА да се замени. Това е по-скоро избор на майката, както и на детето. Аз пробвах с други млека и не ми се получи.

# 709
  • Мнения: 1 872
Гербер и ДМ Био са доста чисти. Хип са отврат.

# 710
  • София
  • Мнения: 3 050
Гербер и ДМ Био са доста чисти. Хип са отврат.
Благодаря ти, Малдини! Надявам се да не ми се налага често да купувам, че ме е гнус.

# 711
  • Мнения: 1 872
Ясно, ама и разни зеленчуци извън сезон като пащърнака, трудно се намират.

Аз нямам и опция да давам каквито и да било пюрета.  Повръща от тях (с рефлукс е). С храна на парчета и варени непасирана зърнени е ОК. Добре, че дъвче.

# 712
  • Мнения: 35 147
Аз апочнах с оризова каша. Изпатка 3 кутии за нула време. Ама слагах плод. Само каша за мен е мъка.
Моят отначало не искаше да яде. Рев, плюене..леле мале.
Спрях, ддох му почивка. После пробвах и прояде.

# 713
  • Мнения: 25 808
Лъки, че 50-60 гр. си е екстра за начало. Ти откога захранваш? Действай лека полека. А колики ние имахме и от определена марка пюрета, която мм беше взел, аз друго му поръчах ама как да е.
Другия вариант е детето да не е готово за захранване. Ако искаш дай малко почивка и после пак. Но си мисля, че винаги началото е трудно, и при нас беше така.
От 12/06 захранвам. Не е рано. Действам много бавно. От тиква и морков на слънчо получи колики, а от чиста тиква на дм био се запече.
Ясно че чист зеленчук е гадно, но така се захранва, няма как и направя ванилов шейк с два мъфина.
Ще се правя на маймуна явно.  Rolling Eyes

# 714
  • Мнения: 35 147
Значи, склонна съм да ти пратя едно пакетче замръчена тиква да ѝ направиш ти пюренце Wink

# 715
  • Мнения: 25 808
Значи, склонна съм да ти пратя едно пакетче замръчена тиква да ѝ направиш ти пюренце Wink
Тиквата я спирам докато не дойде сезона и не и направя аз. Права си, трябва от истинска тиква да опита.
Горните две марки пюрета са зачеркнати в моя списък. За сега давам хип, и те са боклуци, но не сме си вкъщи и 2седмици е на купешко.

# 716
  • Мнения: 35 147
А с батат пробва ли?

# 717
  • Мнения: 1 001
Синът ми прояде елдата със сирене, ама на вас ви е рано.

+1
Аз такава закуска си правя понякога с фета. И моята отказваше зеленчукови пюрета, но и дадох от кашата и като прояде, няма спиране. Така вкарах зърнените каши. Зеленчукови пюрета прояде, които не бяха еднокомпонентни, а имаха и месо, или няколко зеленчука. Като се отприщи, сега яде всичко.

# 718
  • Мнения: 25 808
Педиатърката ме посъветва поне в началото да давам зеленчуци които растат по нашите ширини, сладките картофи са от САЩ всичките. И тях ще въведа, но да се приберем вкъщи.
Как приготвяте батата?

# 719
  • Мнения: 18 581
Не са всички сладки картофи от САЩ. Поне на етикет био картофите, които взимам, са от Франция. Освен да са някъде от Ламанша брани. Joy

Общи условия

Активация на акаунт