НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 122

  • 63 371
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз съм - 11 кг. за година и три месеца. Без заболявания. Горе-долу това са ми нормалните килограми.
Не че не искам още Stuck Out Tongue Winking Eye

# 721
  • Мнения: X
Здравейте, около седмица съм на режима, но не с цел отслабване, а за поддържане на постоянно тегло и плосък корем. Е, ако махна и два кг. ще е още по-добре. Никога не съм била фен на сладкиши, хляб, картофи и ориз. Харесвам допустимите видове храни и рестрикцията на плодовете, от които се подувам по принцип. Схванах съотношенията, но тъй като се хранех "на корем" и с късни вечери, съм нагоре с +1,4 кг. за седмица. Сега смятам да направя 1-2 разтоварващи дни с лунната диета, за да махна плюса.Не искам да се отказвам от режима, но ще преразгледам количествата, часа на вечерята или ще въведа фаст-дни. Много ми допада на теория идеята за постоянен хранителен режим, с който да не очаквам неприятни изненади в колебания на теглото и да ми е вкусен и неограничаващ при хранене навън. Да видим на практика как ще се справям!

Последна редакция: чт, 09 авг 2018, 14:01 от Анонимен

# 722
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 066
Аз едва ли ще мога да махна късните вечери, но като цяло се движа в режима. На мен ми пасва. Не ми е нито да свалям много килограми, нито да лекувам или подържам показатели. Харесва ми как целулита ми се топи 😊. А и режима е моето ядене. Като изключа картофите 😎.

# 723
  • Мнения: 79
Моля да споделите вие как консумирате ГХИ. Днес си купих и имам някакви идеи, но ще разчитам и на вашия опит.

Аз за 2 месеца и 9 дни съм минус 5 кг, с по 6-7 см от талия и ханш. За себе си мога да кажа, че не чувствам никакъв глад - дори и за сладко и се събуждам наспана. От скоро включих и упражнения, но по малко, че съм с дискова херния и често ме боли кръста. Продължавам напред.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
Моля да споделите вие как консумирате ГХИ. Днес си купих и имам някакви идеи, но ще разчитам и на вашия опит.

Аз за 2 месеца и 9 дни съм минус 5 кг, с по 6-7 см от талия и ханш. За себе си мога да кажа, че не чувствам никакъв глад - дори и за сладко и се събуждам наспана. От скоро включих и упражнения, но по малко, че съм с дискова херния и често ме боли кръста. Продължавам напред.
Ехааа!  Peace
Я напиши какво консумираш...примерно меню.

# 725
  • София
  • Мнения: 398
Аз от тази "врътка" на режима отчитам - 4кг за месец, 2см от талията, 1 см от корема, 1 см от дупето, по 1 см от бедрата, 2 см под подгръдната обиколка. Последните 10 дни не съм мръднала нито като кг, нито в обиколките. Чудя се дали не е твърде рано за плато и как да размърдам нещата.

# 726
  • Мнения: X
Благодаря за корекциите, редактирам се Flowers Bouquet Имам доверие в дългосрочните ползи на режима и ще продължа без експерименти.

Последна редакция: чт, 09 авг 2018, 15:11 от Анонимен

# 727
  • Мнения: 13 012
Момичета, вие чели ли сте първа страница? Или объркахте темата?
Тук НЕ се правят протеинови дни
Не се лунува
Няма врътки
Режимът е високомазнинен, бързите резулатати са по- скоро изключения.
Режимът е начин на живот и промяна кардиналана в мислене и хранене. Не се спазва месец, два, три. При връщане към предишния ви начин на хранене ще се върне всичко свалено и придружаващите неразположения.
Наистина прочетете добре с какво се захващате и дали е вашето . Разтоварване, пречистване, гладуване, не са думи ползвани е този режим.
С най- добри чувства.

# 728
  • София
  • Мнения: 353
Lace., за мен е рано да се притесняваш и да се стараеш да раздвижваш нещата. Ако повече от месец няма промяна, тогава може да пробваш нещо (дори няма нужда да е драстично).
stephchica, за седмица или две не можеш да очакваш чудеса от режима, както за сваляне, така и за покачване на тегло. Това е изключително кратко време, не  може този 1,4 кг да са мазнини. Възможно ли е да задържаш вода покрай жегите, или ПМС? Разтоварващи дни, лунувания, полодувания и т.н. са абсолютно излишни, а понякпга и вредни. Дай време на организма да се адаптира, храни се нормално (количество и качество), без да гладуваш, но и без да изяждаш света. Изкарай така поне месец и после се тегли и взимай мерки. Фастове (циклични, яйчени ...) не са за хора от скоро на режима според мен. Циклично гладуване приемам и смятам, че е разумно, само ако естествено не изпитваш глад или има сериозен здравословен проблем като диабет.
JACKLIN* е права, трябва четене Simple Smile

# 729
  • Мнения: 4 042
Здравейте понеже съм нова тук и няма как да изчета всички темички много ще се радвам ако споделите резултатите си и времето за тяхното постигане Simple Smile
6 месеца, 26 кг.

# 730
  • София
  • Мнения: 398
Под врътка, нямах предвид, че смятам да правя режима за 1-2-3 месеца. Просто съм правила режима преди, след това имаше пауза от повече от 6м. (в които не си върнах нито един от свалените килограми между другото) и това е вторият път, в който го започвам, а исках да споделя резултати именно от този път.
Причините, поради които очаквам по-сериозни резултати са:
- намален калориен прием
- не просто НВ - ВМХ хранене, аз се поддържам в кетоза (под 20гр. В), което предполага по-сериозно чистене на мазнини
- правя интервално гладуване, като хранителния ми "прозорец" е 4-6ч.
-увеличена физическа активност

Когато реша, че съм достигнала желаните от мен кг. и начина по който изглеждам, ще мина в по-лек вариант на режима, ще вдигна В. и т.н.
И тъй като знам как по принцип свалям и се движа при гореизброените условия, забелязвам забавяне. Simple Smile Ще изчакам още седмица-две и ще реша как да раздвижа кантара. Simple Smile

# 731
  • Мнения: 13 012
Ако си добре кето адаптирана, при плато повече от месец, можеш да опиташ яйчен фаст, при мен работи.
Но ако спазваш всички изброени горе неща и не сваляш, значи в момента тялото ти привиква  към сегашното ти тегло.
Не знам колко имаш да сваляш. Дали сега не си на най- ниското от дълго време тегло и да ти е нужна адаптация. Ще се случат нещата, за къде бързаш:)

# 732
  • София
  • Мнения: 398
Имам още 10кг, което хич не е малко. Със сигурност не бързам, по-скоро си размишлявам на глас колко време мога да смятам за плато и какви са опциите. Реално наистина на толкова ниско тегло не съм била от поне 4г.
10 дни са много малко време за да се притеснявам реално, но обичам да съм добре подготвена и да имам схема за справяне, ако продължа да не свалям.
Яйченият фаст изобщо не ми е опция, ако ям два дни подред повече от 2 яйца ми излиза обрив.

# 733
  • София
  • Мнения: 353
Щом си на толкова ниски въглехидрати, ако до месец нямаш раздвижване, аз бих ги вдигнала малко за известно време . Пак да са ниски, но не под 20 грама, ами 50-80 грама примерно.

# 734
  • Мнения: 4 042
Аз при увеличена физическа активност, колкото и да е странно, качих килограми. Само веднъж го пробвах този номер и не смея да повтарям. Бях се довела до изтощение и мисля, че с това блокирах метаболизма.

Другото, което ми забавя отслабването, е гладуването. Пропусна ли едно от трите хранения за деня и на другия ден застой, понякога и малко отгоре. Само с редовно ядене отслабвам. Може би има нещо общо с това, че съм с ИР. Не знам.

Общи условия

Активация на акаунт