Рейки тема 5

  • 37 376
  • 165
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 301
Вече имам десет сеанса и подобрението ми е слабо,но все пак имам подобрение. Но основният проблем заради който правя сеансите все още си стои. Състоянието ми е ден добре,ден не добре. Попитах човека който ми прави сеансите,той каза че това е нормално.
Моля Ви някой да ми каже това нормално ли е да се чувствам един ден добре,после на другия ден ми става зле,после пак се подобрявам. Колко сеанса се правят с рейки и когато сеансите свършат,подобрението трайно ли е или пак се влошаваш. Препоръчайте ми някой който лекува с рейки във Пловдив.

# 106
  • Мнения: 146
Вече имам десет сеанса и подобрението ми е слабо,но все пак имам подобрение. Но основният проблем заради който правя сеансите все още си стои. Състоянието ми е ден добре,ден не добре. Попитах човека който ми прави сеансите,той каза че това е нормално.
Моля Ви някой да ми каже това нормално ли е да се чувствам един ден добре,после на другия ден ми става зле,после пак се подобрявам. Колко сеанса се правят с рейки и когато сеансите свършат,подобрението трайно ли е или пак се влошаваш. Препоръчайте ми някой който лекува с рейки във Пловдив.
От какво се лекувате? В енергията има спад постоянно и една неправилна ваша дума може да доведе до разбалансиране на чакрите, и да - всичко е нормално, зависи от вас, зависи от човека, който ви лекува, не става с магическа пръчка. От Пловдив съм, пишете ми ако искате.

# 107
  • Мнения: 301
Вече имам десет сеанса и подобрението ми е слабо,но все пак имам подобрение. Но основният проблем заради който правя сеансите все още си стои. Състоянието ми е ден добре,ден не добре. Попитах човека който ми прави сеансите,той каза че това е нормално.
Моля Ви някой да ми каже това нормално ли е да се чувствам един ден добре,после на другия ден ми става зле,после пак се подобрявам. Колко сеанса се правят с рейки и когато сеансите свършат,подобрението трайно ли е или пак се влошаваш. Препоръчайте ми някой който лекува с рейки във Пловдив.
От какво се лекувате? В енергията има спад постоянно и една неправилна ваша дума може да доведе до разбалансиране на чакрите, и да - всичко е нормално, зависи от вас, зависи от човека, който ви лекува, не става с магическа пръчка. От Пловдив съм, пишете ми ако искате.

Правиха ми рейки преди три години и имах голямо подобрение и знам че рейки работи. Но дали щото бяха само два сеанса,не съм имала неразположения. За това сега малко се притесних. Тогава ми ги направиха през една седмица. Сега ми правят всеки ден. По принцип се чудих колко сеанса трябва да се правят. Също така имам голямо желание да взема първо ниво,но не съм наясно дали трябва най напред да се излекувам или може и докато съм болна.

# 108
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Зависи от какво се лекувате. Не очаквайте Рейки да реши всеки проблем , понякога лечението е като магия, но има случаи когато не е . Рейки работи най- добре върху емоциите, когато проблема е породен от това ново  дори да е стигнало до физическото се справя . Но ако патологията е сериозна няма как само Рейки да е достатъчно.Няма формула колко сеанса как трябва да се правят , индивидуално е.

# 109
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Рейки работи най- добре върху емоциите, когато проблема е породен от това ново  дори да е стигнало до физическото се справя .

Къде мога да прочета повече. Много е интересен този аспект.

Аз ходих на една сесия, после получих първо ниво.
Проблемът, за който отидах, беше комплексен и незнам дали е бил само емоционален, трудно и специалист би могъл да прецени.

При мен нямаше веднагическа промяна, но като погледна назад, виждам обаче положително развитие, което се е случило плавно. Т.е. промяна е имало, но аз не съм се вглеждала, просто съм следвала това, което се случва.

# 110
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Аз от опит говоря най- вече- иначе пише всякакви проблеми, че лекува.
Когато отидох за пръв път на сеанс при мен имаше голямо подобрение на емоционално ниво , отделно самото преживяване беше много силно по време на сеанса . Бях очарована , естествено веднага исках да изкарам първо ниво, след това второ, след това Сила + Рейки, Сейким, мастърското ниво и т.н навлязох много в енергийните лечения. Междувременно стана ясно, че синът ми има проблеми - работих върху него с всичко, с което разполагах. Подобряваше се емоционално , но другите проблеми си стояха, е сваляла съм температури, настинки - това не го броя.Говоря когато има сериозен здравословен проблем.През годините съм помагала на близки основно , когато проблемите са били емоционални или в резултат на емоции. Няма как още в началото да се предвиди дали ще се случи излекуване или само ще се облекчи състоянието. Трябва няколко сеанса поне и се вижда на къде върви случая.
Но цял живот ще бъда благодарна на Рейки ,защото мен лично ме промени- разшири съзнанието ми ,станах  по- разбираща, засили много  интуицията ми.Помогна ми да премина през доста кризи по най- лекия възможен начин…

# 111
  • Мнения: 301
Аз от опит говоря най- вече- иначе пише всякакви проблеми, че лекува.
Когато отидох за пръв път на сеанс при мен имаше голямо подобрение на емоционално ниво , отделно самото преживяване беше много силно по време на сеанса . Бях очарована , естествено веднага исках да изкарам първо ниво, след това второ, след това Сила + Рейки, Сейким, мастърското ниво и т.н навлязох много в енергийните лечения. Междувременно стана ясно, че синът ми има проблеми - работих върху него с всичко, с което разполагах. Подобряваше се емоционално , но другите проблеми си стояха, е сваляла съм температури, настинки - това не го броя.Говоря когато има сериозен здравословен проблем.През годините съм помагала на близки основно , когато проблемите са били емоционални или в резултат на емоции. Няма как още в началото да се предвиди дали ще се случи излекуване или само ще се облекчи състоянието. Трябва няколко сеанса поне и се вижда на къде върви случая.
Но цял живот ще бъда благодарна на Рейки ,защото мен лично ме промени- разшири съзнанието ми ,станах  по- разбираща, засили много  интуицията ми.Помогна ми да премина през доста кризи по най- лекия възможен начин…

Нали казват,че болестите идват от емоциите? Има ли болести които не са от емоции?
Аз също имам голямо желание да взема първо ниво и като Ви чета се вдъхновявам още повече. Но във момента правя рейки сеанси и не съм наясно дали може сега или трябва да се излекувам най напред. Чета че след инициативата се чистиш и тогава има неразположения и ако съм болна има ли вероятност да ми стане по зле или напротив ще се подобрят нещата.

# 112
  • Мнения: 2 992
Нали казват,че болестите идват от емоциите? Има ли болести които не са от емоции?
Големите разочарования идват от прекаленото опростяване на дадена материя водещо до очаквания на бързи резултати от дадена терапия за всякакви ситуации. Болестите могат да бъдат най-разнообразни и в различни стадии на развитие. Според мен основните причини за болестите са:
1. Наследствени болести, генетично придобити.
2. Заразни болести, придобити чрез контакт.
3. Причинно-следствени, дисбаланси в организма ни причинени от първопричина.
4. Травми, инциденти и др.
Само една малка част от т.3 се дължат като следствие на изживяване на отрицателни емоции в настоящето или емоционални блокажи останали от преживени силни емоции в миналото. Изисква се осъзнатост, решителност и силна воля да се откъснем от средата, която ни ги създава (да премахнем първопричината), а за емоционалните блокажи да предприемем подходяща терапия - за мен най-подходяща е техниката на емоционалната свобода за леки състояния или психотерапия/хипнотерапия за по-тежки случаи.
Рейки помага за хармонизиране и балансиране на всички нива за случаи по всичките точки по-горе, но в зависимост от стадия на развитие на болестта и съществуващи първопричини, резултатите не винаги са бързи и ясно забележими, но съм убеден, че винаги допринасят в някаква степен за решаване на проблема, директно или индиректно.

# 113
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Напълно съгласна съм с yahoo.
Като причинно- следствените болести или т.н кармични са най- трудни , бих казала там само се омекотява състоянието . Но докато не мине времето , което ти е дадено да се изживее  и при най- добрия лекар и лечител с най- добрите терапии да отидеш няма да помогне . Случаят на синът ми е точно такъв .
За наследствените болести нещата са малко по- различни, също са трудни , но терапии има. За това и следващото нещо , което започнах да уча е Класическата хомеопатия- тя се справя с т.н миазми .За Рейки не бих казала , че ги лекува. Но може да подпомогне лечението.
Има болести в резултат на вредни навици на човека - тук слагам емоциите, но освен тях има грешки в диетата, неблагоприятни условия на живот, вредни навици… Рейки тук може да помогне като тласне човека към промяна. Но ако той не промени навиците си няма как да се случи излекуване.
С острите болести се справя чудесно , много кратно съм се убедила в това.
Но все пак по- важната роля е в това, че тласка човека към промяна за по- добро, ако той има волята да го направи.

# 114
  • Мнения: 12 473
т.2 и 3 са пряко зависими от здравия имунитет, а той - определено е зависим от емоционалното здраве. Дори и т.4 бих я сложила там, защото често тези инциденти са в “помощ” да сменим посоката или обърнем внимание на неразрешените ни вътрешни проблеми.
Отключването на болестите от т.1 също могат да зависят от емоционалния стрес, както и лекуването им може да се повлияе от емициналното оздравяване и стабилност.

# 115
  • Мнения: 301
Напълно съгласна съм с yahoo.
Като причинно- следствените болести или т.н кармични са най- трудни , бих казала там само се омекотява състоянието . Но докато не мине времето , което ти е дадено да се изживее  и при най- добрия лекар и лечител с най- добрите терапии да отидеш няма да помогне . Случаят на синът ми е точно такъв .
За наследствените болести нещата са малко по- различни, също са трудни , но терапии има. За това и следващото нещо , което започнах да уча е Класическата хомеопатия- тя се справя с т.н миазми .За Рейки не бих казала , че ги лекува. Но може да подпомогне лечението.
Има болести в резултат на вредни навици на човека - тук слагам емоциите, но освен тях има грешки в диетата, неблагоприятни условия на живот, вредни навици… Рейки тук може да помогне като тласне човека към промяна. Но ако той не промени навиците си няма как да се случи излекуване.
С острите болести се справя чудесно , много кратно съм се убедила в това.
Но все пак по- важната роля е в това, че тласка човека към промяна за по- добро, ако той има волята да го направи.


Във такъв случай,може ли да се комбинира рейки със хомеопатия?
Не получих отговор за това ще попитам отново. Извинявам се че се повтарям,но живо ме интересува,кога може да се вземе първо ниво Рейки. Във момента правя сеанси заради здравословни проблеми. Мога ли сега да взема първо ниво или трябва да изчакам оздравяване. Чета,че след инициация има изчистване,това ще влоши ли състоянието ми или ще го подобри.
Благодаря за отговорите.

Последна редакция: пн, 04 апр 2022, 08:51 от Silvia Toncheva 642426

# 116
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Може да се комбинира , тук зависи от хомеопата. Някои избягват , защото по- трудно се проследява реакцията на организма . Не трябва да е непосредствено след приема също, най- добре да се изчака реакция и тогава. Аз Рейки я използвам ако има влошаване , за да намалеят симптомите и да подпомогне процеса. Или ако имам остро състояние по време на хронично лечение и не искам да давам лекарство, тогава използвам Рейки.
Хомеопатията е мощен инструмент сама по себе си и се комбинара добре със всички холистични терапии, стига да е премерено.
Правилно подбраната хомеопатия
Факт е, че емоциите влияят, но много често емоциите са в резултат на нарушена биохимия и понякога трябва да се запълнят липсите , за да се балансират емоциите. Всичко е индивидуално и не бива да се обобщава , защото понякога ( от личен опит говоря) човек може да загуби много време фокусирайки се в едно , а проблема да се окаже съвсем друг.

Последна редакция: пн, 04 апр 2022, 11:33 от niditop3

# 117
  • Мнения: 2 992
т.2 и 3 са пряко зависими от здравия имунитет, а той - определено е зависим от емоционалното здраве. Дори и т.4 бих я сложила там, защото често тези инциденти са в “помощ” да сменим посоката или обърнем внимание на неразрешените ни вътрешни проблеми.
Отключването на болестите от т.1 също могат да зависят от емоционалния стрес, както и лекуването им може да се повлияе от емициналното оздравяване и стабилност.
Разбира се, че реалните ситуации при хората не могат да се разделят еднозначно по категории защото всичко случващо им се е резултат от сложна мрежа от причини, следствия, избори от самите тях в комплексно взаимодействие с тези на околните. И всичко това е в непрекъснато развитие. Все пак съществува доказана връзка между физическото здраве от психичното здраве зад което пък стои като съставка емоционалното здраве. От друга страна не е доказано, че твърде емоционалните хора са много по-често болни, а напълно лишените от емоции почти не боледуват, което би било аргумент, че емоциите са значима причина за болести. Дори и да допуснем, че това е вярно, то емоциите не са само отрицателни, а положителните са способни дори да лекуват или поне да неутрализират частично негативните. Отделно тялото има уникалните способности да се самолекува, нужно му е само достатъчно време и премахване на причините. Увеличаването на  жизнената енергия ускорява този процес. Рейки спомага за увеличаване на тази енергия и връщане на организма към баланс. Така ако имаме и/или поддържаме достатъчно жизнена енергия можем да неутрализираме голяма част от въздействието на отрицателните емоции върху здравето ни. Аз лично бих премахвал причините, които ми създават негативни емоции макар и да осъзнавам, че не винаги това е възможно.

# 118
  • Мнения: 12 473
Разболяват се не по-емоционалните и тн хора, а тези, които имат непреработени негативни емоции.

# 119
  • Мнения: 2 992
Говорите само за емоционалните блокажи за които и аз писах в по-предния пост, но това е само едната посока свързана с вече отминала емоция, но оставила трайни следи. Има болести причинени от продължила достатъчно дълго или от свръх емоция, най-често водеща до подтискане или дори трайно отслабване на имунната система като такива свързани например с чувството за страх/безнадеждност/безпомощност/отчаяние и подобни. Очевидно за мен е това по-вероятно да се случи при по-емоционалните хора. Но пък и за хора без емоции също няма гаранция, че за тези болести ще имат силна имунна система (по много други причини) за да се каже еднозначно коя е по-значимата причина за да се разболеят.
Идеята ми беше, че нещата са доста по-комплексни и няма само една опростена причина защо се разболяваме точно както няма и една единствена рецепта как да оздравеем.

Общи условия

Активация на акаунт