Топли слънчеви лъчи, грее теста с две черти!Бебеправене Тeма 339

  • 48 332
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 574
Lady Gothic, добре дошла!
Аз лично добре си я напипвам овулацията с тестове за овулацията. Добре е да се проследи от гинеколог единия месец , за да видиш как протича. Тук има доста по-осведомени от мен хора по последното. Въпреки че аз точно така забременях. Отидох и гинеколога ми каза да пробваме в следващите 3 дни. И все пак - съпругът ти има ли правена спермограма? Ти вече си забрменявала веднъж, вероятно му е наред. Но все пак....
Успех!!!

Аз имам общо питане към момичетата по описания по-долу казус.
Мисля си, че този месец се оплоди яйцеклетката, но не се имплантира. Мога по-подробно да си опиша аргументите за това твърдение, но да не ви занимавам. Знам, че това можеше да се провери като се изследва един хормон. Не чхг, един от половите, но в момента изобщо мога да се сетя кой беше. Та питането е кой беше този хормон ? Изобщо има ли такъв или си фантазирам и се бъркам с нещо друго, което съм чела. Защото ще си пускам полови хормони като ми дойде (когато благоволи да ми дойде) и да не излезе нещо странно. Но и по принцип ме интересува дали може да се провери тази евентуална провалена имплантация.

# 46
  • Мнения: 4 087
Лейди , добре дошла и в тази темичка! Пожелавам ти приятен и кратък престой в нея/както и на всички останали!/

За начало можеш да пуснеш изследване за инсулинова резистентност за теб, а на мъжът спермограма. 6М не е много, но с този нередовен цикъл, трябва да се види от къде е, защото ще ви е по-трудно. Ако искаш пусни да видим хормоните и да ги коментираме?

Аз момичета съм една идея по-добре днес, да не казвам голяма дума, обаче не спирам да се потя, което е нетипично за мен, та още не съм съвсем оздравяла, но пък знам че това е признак за оздравяване.

# 47
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Лейди добре дошла и дано сме ти на късмет:hugs: За ПА да ти споделя инозитол почни да приемаш и ще отшумят а и е полезен за бебеправенето особенно в съчетание с фолиева киселина.От личнен опит споделям Blush
Относно оплождането аз не знам кой хормон го доказва за БХ е чхг но там има имплантиране.И ба мен ми е интересно имали показател.
Чери скоро да се потиш с тумбак без бацили ти пожелавам:hugs:

# 48
  • Мнения: 4 859
Благодаря момичета за топлото посрещане  bouquet
За имплантирането лекар беше казал на моя приятелка,че една на 5 оплодени яйцеклетки реално се имплантира Rolling EyesИ зависи от прогестерона,ако е намален е проблем.Те година и половина правиха бебче докато се получи,след първата се консултираха, нямаше проблем и при двамата.

Цикълът на мен си ми е такъв нередовен,при първата бременност,като отидох да проверя дали е наистина,се оказах почти в четвърти месец,доктора се опули,дори пола ми каза .Ама тогава ми беше като на шега,ако стане стане.Второто забременяване беше даже случайно. И сега си мислех,че ще има резултат за месец-два ,ама уви  Sad
И като казвам 6 месеца опити,да си призная не сме много редовни Embarassed

danger#scorpion@,Благодаря много за съвета за инозитол,не бях чувала за него ,сега прочетох характеристиките му и ще си го купя Hug

Cherry^Blossom, инсулиновата резистентност има ли някакви симптоми?Ще проверя ,никога не съм се изследвала за това.

Последна редакция: нд, 01 юли 2018, 08:55 от lady_gothic

# 49
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Споко Лейди и аз съм в клуба на нередовните от 3 години опити на всеки три месеца имам един шанс ,често и той е възпрепятсван от различни причини JoyСъдба какво да се прави .... така че ако ми се съберат 6 месеца реални опити ще е май много Blush

# 50
  • Мнения: 574
Днес ми е 3-ти ден закъснение. Преди няколко дни ми спряха тежките предменструални признаци. Всеки месец имам жестоки страдания - кръст, корем и тн  с болки, от които ми причернява и дори ми се е повдигало. От няколко дни нищо нямам като оплакване. На около 9- 10 дни след овулацията вечерта започна да ме втриса много без да съм болна и спах с юрган и две одеяла. В момента не усещам никакъв цикъл да идва. Всички тестове за бременност са ми отрицателни. И за това аз започнах да се замислям, че може би съм жертва на неуспешна имплантация.
тествах си tsh преди около 2 месеца и беше 2.67. Този месец пак ще го тествам + полови хормони и съм на ендо.

# 51
  • Мнения: 4 087
Залагам, че си с късна овулация. Как я засичаш? Пусни хормони и иди да ти я засекат. Ако беше неуспешна имплантация, щеше да е биохимична, т.е щеше да имаш положителен тест и след това цикъл Има ли имплантация има хормон и теста засича.

# 52
  • Мнения: 577
Запис и от мен в новата темичка.
Нека да е на късмет на всички и да е изпълнена с много две чертички 😊

Наръсвам ви и аз с бременен прашец 🧚♀😊

# 53
  • Мнения: X
Здравейте и от мен. Аз съм с хашимото и утре ще си пускам tsh, tat, mat, t3, t4, progesterone, testosterone, dhea-s, Androstendion, това видях, че трябва да се изследва, когато се опитваме да заченем. За съжаление съм си в България само за няколко дни и няма как, да си пусна изследванията, които се правят по време на менструация. Моля, посъветвайте, дали да пускам още нещо, може би инсулинова резистентност? Видях, че сте коментирали по-горе. Цикълът трябва да ми дойде на 10 или 11 юли, 30- 31 дни интервал, овулацията ми беше на 27.06. Благодаря!
П.С- честито на бъдещите мами и успех на останалите! Аз ще се овъргалям в прашеца, доста ми се иска и аз да се забременя скоро Simple Smile

# 54
  • Мнения: 652
Аз си поревах днес... Реших да правя фоликулометрия тъй като последните 2 месеца нещо не мога да засека категорична О. с тестове. Днес е 14 ден от цикъла и няма доминантен фоликул, има три броя, от които най-големия е 8/10мм. Док. не е оптимист, че ще се развие някой в доминантен. За някакво мое успокоение ще отида след 4 дни да ме види отново, но по-късно от това нямало смисъл - каза че 20-ти ден вече е много късно за О. Вчера правих и ову тест - няма и следа от втора черта. Как съм се докарала без О. не знам, и не знам сега накъде Sad

# 55
  • Мнения: 4 087
Може да пуснеш пролактин и прогестерон, прогестеронът на 4ти юли, не по-рано. Успех! Изследвай си задължително ИР, щом си с хашимото.

Европа и ти ИР задълже, не се отчайвай, може даа е единичен месец, аз миналият месец почти на 100пр нямах ову, аз се усещам.

# 56
  • Мнения: X
Може да пуснеш пролактин и прогестерон, прогестеронът на 4ти юли, не по-рано. Успех! Изследвай си задължително ИР, щом си с хашимото.

Благодаря! За съжаление си тръгвам утре и няма как. Пролактин и естрадиол си правих през Февруари, бяха ми 356.3 и 13.46, а прогестерона съм си го правила Април, на 21 ден, след първия ден от цикъла- така ми го пуснаха в чужбина. Излезе, че съм имала овулация.

# 57
  • Мнения: 574
Черито , с пиш-тест го засичам. Беше ми положителен на 15-ия ден и на 16-ия ден сутринта. Следобед вече беше отрицателен. Ние опитахме на 15-ия ден. Днес е 31-ия ден. Обикновено цикълът ми е 27 до 29 дни. Единствения друг път за последната година и половина, в който имах 31 дневен Ц, беше с много късна овулация на 17 срещу 18 ден. Абе..... Филмирам се, знам. Scream Утре сигурно ще ми дойде и това е. Ясно е, че не съм Б. Другото няма значение. И аз не знам точно какво очаквах да ми каже някой. Blush нали знаете, надеждата умира последна. Мразя да ми закъснява докато бебеправим. Като подигравка ми е. Превръщам се в някаква невротичка, бледо копие на съвсем уравновесеният човек, който иначе живее в тялото ми.

# 58
  • Мнения: 4 087
След положителен тест овулацията настъпва до 48 часа средно

# 59
  • Мнения: 574
24-36 часа пише уж. Знам ли. Миналият месец пак ми беше + теста на 15-ия ден и цикълът ми беше 29 дни. Тоя месец при + тест на същия ден просто ще ми е 32 дни например. Едва ли има значение защо точно така е станало. Все тая. Както казах филмирам се и се вманиачавам в някакви подробности, които не биха ми направили впечатление, ако нямах мечти и фантазии за някаква супер бременност, която не може никой тест да я засече. GrinningJoy Търся под вола теле. А се оказва, че телето съм аз.

Общи условия

Активация на акаунт