На море в Турция - тема 52

  • 109 993
  • 762
  •   1
Отговори
# 45
  • Istanbul
  • Мнения: 168
Да се запиша и аз за поредната тема..
иначе интересна анкета Марги Simple Smile

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Може ли да споделите впечатления от хотела. На нас ни предстои да посетим същия хотел, но през септември. Преди две години бяхме в Ефталия Марин и останахме много доволни. Тогава тъкмо строяха Ocean.
Здравейте, Рокси 11 е описала Ефталия Океан в тема 51, на стр. 11- коментари 158 и 164.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 202
Нашата първа почивка в Турция наближава. На 6 юли заминаваме за Кушадъсъ.  Вече започнах да обмислям какво ще нося в багажа. Чудно ми е какви дрехи слагате за пътуването в автобуса. С нощен преход сме с дете на 8 г. Студено ли става, топло ли е, на ферибота какво е положението? В Кушадъсъ ми е ясно,че ще е над 30 градуса.
Ние бяхме в Кушадасъ в периода 17,06 - 26,06 миналата година. На отиване през нощта в автобуса беше хладничко и си носихме нещо тънко за завивка, а на връщане беше такъв мор, че децата бяха по къси панталонки и потници.
Като се има в предвид факта, че миналата година юни времето беше прекрасно.
За ферибота трябва да сте добре облечени, защото се минава обикновено през нощта и е доста ветровито.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 202
Преди две години бяхме в Ефталия Марин и останахме много доволни.
Бихте ли споделили вашите впечетления от хотела/плюсове и минуси/, тъй като ние пътуваме на 31,08, за Ефталия Марин?
Среща се информация из форума от други коментари, но  всяко мнение е полезно.

# 49
  • Мнения: 1 700
Да се запиша и да кажа, че утре тръгваме. Нищо не съм приготвила още..🤔
Много ме е яд, че толкова късно са полетите. Реално първия ден се изпуска напълно. 😤

# 50
  • Мнения: 69
Преди две години бяхме в Ефталия Марин и останахме много доволни.
Бихте ли споделили вашите впечетления от хотела/плюсове и минуси/, тъй като ние пътуваме на 31,08, за Ефталия Марин?
Среща се информация из форума от други коментари, но  всяко мнение е полезно.
Това, което ще споделя като впечатления е от преди 2 години и е напълно възможно да не съответства на моментното състояние. Бяхме резервирали стандартна стая - 2 възрастни и дете на 14 г. Стаята беше изключително просторна. Ежедневно сменяха хавлии и почистваха. Всеки ден имахме някаква изненада по отношение на оправяне на спалното бельо, то лебеди ли не бяха, то цветя, пижамите сгънати по най-нетрадиционен начин, листа от рози по леглото, с две думи гъдели разни. Минибарът беше безплатен и се зареждаше всеки ден. Сейфът също безплатен. Всяка вечер в ресторанта имаше тематична вечеря. Храната никога не е свършвала. На обяд се хранихме в Аквапарка и не сме посещавали ресторанта в хотела. Алкохолът беше турски, но добър, въпреки че аз не разбирам много много от напитки. В Аквапарка сладолед, айран от фонтан, гюзлемета, бургери и още много много неща за хапване. Забавленията бяха страхотни. Минибарът беше безплатен и се зареждаше всеки ден. Сейфът също безплатен. В амфитеатъра всяка вечер имаше програма. Забавлявала съм се от сърце. Плажът е каменист, ние се потопихме два пъти, за да се каже че сме ходили на море. За мен тази почивка беше незабравима и това е причината пак да избера Алания.

# 51
  • София
  • Мнения: 9 280
Преди две години бяхме в Ефталия Марин и останахме много доволни.
Бихте ли споделили вашите впечетления от хотела/плюсове и минуси/, тъй като ние пътуваме на 31,08, за Ефталия Марин?
Среща се информация из форума от други коментари, но  всяко мнение е полезно.
Това, което ще споделя като впечатления е от преди 2 години и е напълно възможно да не съответства на моментното състояние. Бяхме резервирали стандартна стая - 2 възрастни и дете на 14 г. Стаята беше изключително просторна. Ежедневно сменяха хавлии и почистваха. Всеки ден имахме някаква изненада по отношение на оправяне на спалното бельо, то лебеди ли не бяха, то цветя, пижамите сгънати по най-нетрадиционен начин, листа от рози по леглото, с две думи гъдели разни. Минибарът беше безплатен и се зареждаше всеки ден. Сейфът също безплатен. Всяка вечер в ресторанта имаше тематична вечеря. Храната никога не е свършвала. На обяд се хранихме в Аквапарка и не сме посещавали ресторанта в хотела. Алкохолът беше турски, но добър, въпреки че аз не разбирам много много от напитки. В Аквапарка сладолед, айран от фонтан, гюзлемета, бургери и още много много неща за хапване. Забавленията бяха страхотни. Минибарът беше безплатен и се зареждаше всеки ден. Сейфът също безплатен. В амфитеатъра всяка вечер имаше програма. Забавлявала съм се от сърце. Плажът е каменист, ние се потопихме два пъти, за да се каже че сме ходили на море. За мен тази почивка беше незабравима и това е причината пак да избера Алания.

Мноооого благодаря за разказа все повече се обеждавам, че сме направили правилния избор с Марин Simple Smile

# 52
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Търся някакви отзиви за ULUSOY KEMER HOLIDAY CLUB в Кемер!Благодаря предварително!
Много приятен хотел, един от хубавите в Кемер. Аз много го харесвам. Територията му е много зелена, направо като гора. Никаква жега не се усеща.
Стаите са мънички. Преди 3-4 години им е правена реновация, така че са скромни, но прилични на вид.
Има 4 водни пързалки, два или три басейна, плаж, който като за Кемер е доста добър - пясъчно-чакълест, но камъчетата не са чак толкова много.
Освен в основния ресторант, през деня може да се хапне гьозлеме, печен картоф, сладолед, има разбира се снек бар и сладкарничка. Има достатъчно барове. Алкохолът е местен и вносен, но в никакъв случай не разчитайте да е марков.
До Кемер са десетина километра. Има долмуш, така че може да се разходи човек. Около хотела не е интересно за излизане.
В началото на сезона го гледах на доста добри цени. Беше един от най-евтините добри хотели в Кемер. Ако все още има изгодни цени, значи си заслужава напълно.
Писал съм и преди тук-там за него, направо не искам да се сещам, но е редно да го направя! Wink
Няма как да се затворя очите, знаейки че някой заминава за 3* хотел, лансиран като 5*.
Това е единствения хотел в Турция, в който ми се е налагало през всичките години да сменям мизерна, мухлясала стая с друга. Мухлясали смърдящи одеяла и гардероби - ужас. Почивах там края на Септември 2016г.
Уж има някои реновирани редове къщички там (по цветове ги водят там редовете), но като цяло си е много овехтяло всичко навсякъде. В ползваемата част басейна е един + плитка част за деца. Изключително студена вода в него...категорично не става и никой не влиза в него (смелчаците за 1-2мин). Бара до плажа не работи и това в края на Септември, страшна блъсканица в ресторанта....95% руско говорящи, предимно възрастни. Айран от 11 до 16ч, през другото време е заключено хладилничето и като го отворят започва едно грабене и след 5мин. свършва. Вечер в ресторанта не отидеш ли в първите 30мин. чукаш по тавите търсейки дюнер или пиле на грил, но нъцки и отиваш за пържени картофи и манджи. Мръсни маси, мръсни прибори, покривки не се сменят, котки навсякъде из краката, блъсканица навсякъде, омацано всичко, абе тотал щета за уж 5*. Остави, че има 2-3 вида плодове само, ми възрастни рускини направо изсипват купите направо в чантите за плаж.
Към 0ч всичко приключва и гасят лампите навсякъде Grinning Grinning
Плажа е добре - изкуствено насипана е цялата ивица, платформата е хубава.
Водата е чиста и съчетанието с планината е много приятно (слънцето се скрива към 17:30 зад нея).
Зеленината, според мен, е прекалено много, направо си е джунгла, големи дървета на поне 20-30години, мирише си на гора в комплекса, е и на мухълче влага де Grinning.
Не може на рецепцийката да имаш 2 диванчета за 5човека, една пътечка отпред и да промотираш 5*. Абсолютно нищо общо няма с 5* хотел.

+Единствено вечерните представления бях ТОП и бяха много забавни, амфитеатъра е на 2етажа.

Мястото, водата и съчетанието с планината е много добро, но хотела е много кофти.
Не ходете там!!!

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 13:00 от vanio_tt

# 53
  • Мнения: 41
Писах в предишната тема а видях че са ми сложили и мнението на първа страница в темата като по ново. Почиващите в Марин използват аквапарка на Оушъна. И мисля че Марин е по спокойния хотел. Нашия беше фул от почиващи а както знаете преместват и недоволни от вилиджа и сплаша и се образуваха големи опашки за храна вечер в ресторанта. Мисля че при вас ще е по спокойно.Аз също разглеждах хотела за началото на октомври ако успеем да отидем че мойте деца декември ще станат на 15г. А за там са безплатно.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate
Този преводач е офлайн,предварително си изтеглете езика,на който ще общувате.Може да пишете,може да сканирате надпис от снимка,може и при разговор да превежда.Супер съм доволна.Немски,гръцки,италиански,турски-няма проблем никъде.
Здравейте, изтеглих преводача, но ..... без интернет само може да пишеш дума и да я преведе!!! Не може да да кажеш дума и да я преведе. Изпробвах го ! Все пак благодаря!

# 55
  • Мнения: 1 700
Ох, хора, вбесевям се от несериозно отношение и претупвабе на работата. Уж за професионалисти говорим, а.... Бях ви писала тук за историите ми с туроператора с когото пътуваме и конкретно с един техен служител. Отивам днес да си взема ваучерите и питам дали изискването ми е вписано в резервацията. "Моят човек" е написал "при възможност да бъдат настанени по-близко до основния ресторант, единият от гостите има проблем с придвижването" 😡😡😡 Той дори не е запомнил какво искам. Ох, бясна съм. Изобщо не става въпрос за това къде ще бъдем настанени, а за отношението към клиента. Разбирате ли, след като на мен ми излезе пяна от устата да повтарям какво искам, той написал това условие.....  излишно е да казвам, че тази агенция за мен не съществува повече, но се замислям и за по-крути мерки. Много ми е обидно.

# 56
  • Мнения: 2 876
Мерси за темата, само набързо за един запис, че да не ви търся...
Оглеждам се за оферта за септември/октомври около Анталия 😊

# 57
  • Варна
  • Мнения: 286
Здравейте, някой със скорошни

впечатления от Green Nature Resort Мармарис

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 202
Преди две години бяхме в Ефталия Марин и останахме много доволни.
Бихте ли споделили вашите впечетления от хотела/плюсове и минуси/, тъй като ние пътуваме на 31,08, за Ефталия Марин?
Среща се информация из форума от други коментари, но  всяко мнение е полезно.
Това, което ще споделя като впечатления е от преди 2 години и е напълно възможно да не съответства на моментното състояние. Бяхме резервирали стандартна стая - 2 възрастни и дете на 14 г. Стаята беше изключително просторна. Ежедневно сменяха хавлии и почистваха. Всеки ден имахме някаква изненада по отношение на оправяне на спалното бельо, то лебеди ли не бяха, то цветя, пижамите сгънати по най-нетрадиционен начин, листа от рози по леглото, с две думи гъдели разни. Минибарът беше безплатен и се зареждаше всеки ден. Сейфът също безплатен. Всяка вечер в ресторанта имаше тематична вечеря. Храната никога не е свършвала. На обяд се хранихме в Аквапарка и не сме посещавали ресторанта в хотела. Алкохолът беше турски, но добър, въпреки че аз не разбирам много много от напитки. В Аквапарка сладолед, айран от фонтан, гюзлемета, бургери и още много много неща за хапване. Забавленията бяха страхотни. Минибарът беше безплатен и се зареждаше всеки ден. Сейфът също безплатен. В амфитеатъра всяка вечер имаше програма. Забавлявала съм се от сърце. Плажът е каменист, ние се потопихме два пъти, за да се каже че сме ходили на море. За мен тази почивка беше незабравима и това е причината пак да избера Алания.
Благодаря и аз за разказа. Smile Радвам се, че сте си изкарали страхотно!
Мисля, че и ние сме направили правилния избор Smile

# 59
  • Мнения: 1 710
Търся някакви отзиви за ULUSOY KEMER HOLIDAY CLUB в Кемер!Благодаря предварително!
 
Това е единствения хотел в Турция, в който ми се е налагало през всичките години да сменям мизерна, мухлясала стая с друга. Мухлясали смърдящи одеяла и гардероби - ужас. Почивах там края на Септември 2016г.
Уж има някои реновирани редове къщички там (по цветове ги водят там редовете), но като цяло си е много овехтяло всичко навсякъде.
Това звучи ужасно. Аз имам друго впечатление, но само съм го разглеждала основно. Едни далечни познати почиваха там и точно стаята и най-вече банята им беше харесала много, а също и плажа.

alvelina, пожелавам много хубава почивка и да ви хареса поне колкото в Текирова, ако не и повече. Има изход от ситуацията, особено щом я няма езиковата бариера. Когато има личен контакт, винаги по-лесно се случват нещата и ако опиташ, вероятно ще имаш успех. Така че не си помръчавай началото на почивката, а се приготви за едно страхотно изживяване.
Всъщност, нали с Тез тур ще пътувате? Помоли тях за съдействие.

Общи условия

Активация на акаунт