Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 14

  • 38 338
  • 758
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 309
Да се включа и аз 😀 Щях да попитам същото, бебето е на 18 дни и мнооого бавно суче, по час и повече. Нахранва се добре - мерим го всеки ден, а и пълни доста памперси, но търся утвха, че ще се научи да яде по-бързо?

# 376
  • Мнения: 4 415
Ще, ще...търпение и спокойствие. Ще заякне, но дайте време на бебето. Представете си вие да тренирате мускули, които не са работили до сега, колко ще сте изморени. Аз дори се чудя дали бебетата имат мускулна треска, защото ми изглежда нормално да има, дали от сучене или примерно на гръбчето като седят по корем.

# 377
  • Мнения: 6 565
Моето бебе е почти на 2 месеца и все още прави "блокови" кърмения от по няколко часа Astonished Най-мъчително е вечер, започва в около 5 часа и може да откара до 11 с интервали от 10-30 минути почивка. Кога ще се регулира пустата кърма, бе, едва издържам вече...

# 378
  • Мнения: 385
Ами при мен просто няма нахранване... Реално седяхме на гърда от 13:30 до 21:30 като накрая даже не искаше да се унесе,а се ядосваше и плачеше., То гърдите ми вече нищо не пускаха. Накрая вече буташе и гърдата. Направихме пауза заради къпането и после смяна на памперса, продължихме с опитите да сложа на гърда - не спря да плаче. Накрая дадох АМ и заспа. Три часа по-късно сам си се буди за хапване и сега пак сме на гърда, но сериозно се питам има ли смисъл да го държа пак часове гладен...

# 379
  • Мнения: 6 565
Изи, и аз кърмя по същото време Grinning Не знам какво да ти кажа и дали има смисъл да не даваш адаптирано мляко... Синът ми не ще АМ, та нямам и голям избор.

# 380
  • Мнения: 385
Чувствам се в безизходица.. не ми пука за мен си, но нещо не ми се връзва как неговият глад ще доведе до нещо добро. Ще пробвам колкото мога...

# 381
  • Мнения: 6 565
Изи, а ти сигурна ли си, че гърдите ти не пускат? Гадното на кърменето е, че няма как да знаеш дали и колко... А мъничето може да са го почнали коликите, знам ли. Може би не трябва да прибързваш с изводите, че остава гладно. Ако прецениш, дохранвай, и междувременно се опитай да увеличиш лактацията.
Ето аз сега цедя и пия лактогонен чай Joy

# 382
  • Мнения: 385
Изи, а ти сигурна ли си, че гърдите ти не пускат? Гадното на кърменето е, че няма как да знаеш дали и колко... А мъничето може да са го почнали коликите, знам ли. Може би не трябва да прибързваш с изводите, че остава гладно. Ако прецениш, дохранвай, и междувременно се опитай да увеличиш лактацията.
Ето аз сега цедя и пия лактогонен чай Joy
И аз съм си взела чайче - на хип. Знам че има и други и ще ги пробвам. А относно пускането... Щом е гладен след 8 часа на гърда... Пък и съм се цедила с помпа, за да видя какво е положението. Бебо е на 10 дни вече и май още е рано за колики пък и като си пийне човека  АМ си заспива, та едва ли Simple Smile

# 383
  • Мнения: 168
Не е рано за колики. На нас след изписването докторката ни каза, че могат да започнат всеки момент.
Моето бебе в началото сучеше по час, час и половина, а сега за 10-15 мин е готов Simple Smile

# 384
  • Мнения: 6 542
Колики може да има и от ден 1.
И опитът с помпа не е показателен дали има кърма или не. Рефлексът на потичане се задейства от окситоцина. При някои жени е невъзможно помпата, която е студен механичен предмет, да събуди някакви чувства, за да се освободи окситоцин и да го задейства и става само като суче бебето, което гушкаш, миришеш и т.н. (примерно при мен). Не казвам, че в конкретния случай е така, просто да го имате предвид.

# 385
  • Мнения: 4 415
Колики може да има и от ден 1.
И опитът с помпа не е показателен дали има кърма или не. Рефлексът на потичане се задейства от окситоцина. При някои жени е невъзможно помпата, която е студен механичен предмет, да събуди някакви чувства, за да се освободи окситоцин и да го задейства и става само като суче бебето, което гушкаш, миришеш и т.н. (примерно при мен). Не казвам, че в конкретния случай е така, просто да го имате предвид.
Съвсем вярно е, на мен рефлекса на потичане ми се задейства и от двете деца. С малкото като яде и с голямото като се наспи сутрин и дойде да се гушне. Но още в началото може да не се е появил, при мен се появи след седмица или малко повече, не помня точно.
Изи, на гърдите им трябват няколко дни да реагират на увеличеното търсене, обикновено около седмица. Колкото повече АМ предлагате, толкова по-малък стимул имат гърдите. Трудно е, плаче се, но няма да умре от глад детето. Също така гледайте да спи бебето, защото нищо чудно и просто да му се спи и за това да плаче толкова. Като се влезе в порочния кръг на недоспиването, няма нито наяждане, нито наспиване. Отново прочетете назад за опита на Електра, тя е написала точно как се прави!!!

# 386
  • Мнения: 385
А до майките, които кърмят повече от 10 часа.. как ядете и спите? Аз през деня не спя, колкото и да съм уморена и бих издържала едни 15 часа да речем, но през нощта просто е невъзможно.. аз ли съм лигла Sad снощи се опитах да го оставя за да вечеряме...беше голям вой

# 387
  • Мнения: 2 288
Аз лично, просто поглъщам някаква храна, след 10мин не помня каква е била, ориентирам се по мръсните прибори. Ям на крак пред масата, понякога дори не дъвча. Много е вредно, но нямам как.

# 388
  • Мнения: X
Izzie, няма как бебето ти да е гладно след толкова часа на гърда. Както са ти казали , постепенно ще се увеличи кърмата. С АМ си правиш лоша услуга. Единствения вариант да остане гладно, докато е на гърда, е да не засуква добре. Ако имаш притеснения относно захпката, може да си викнеш консултант по кърмене, щв ти покаже на място как да го нагласиш и ще те поуспокои малко може би. А бебето най-вероятно плаче от колики или от това че иска близост, а и е много мъничко още. След АМ естествено че заспива, то си е една калорийна бомба за мен и след това може да спи дълго, но така ще намалее кърмата. Съвсем новородено на кърма може да изкара до 1.5-2 ч, а на АМ може и да си направи 3 часа. Моето плака нон стоп 3 месеца и половина от колики, няма ден, няма нощ, но пък наддаваше с по над 1 кг, така че не винаги плачът е от глад.

# 389
  • Мнения: 4 415
И аз не съм спяла през деня, нощем спях колкото мога на пресекулки. Пиех кафе и все още пия, не мога да издържа иначе. Яденето е на крак често, като бебето беше съвсем малко ядях докато кърмех...малко я накапвах понякога.
Ако има кой да помага давайте да друса 10 мин да се наядете и още 10 да се изкъпете. Ако можете спете  през деня понякога като бебето спи.
Аз все още ям понякога солети или бисквити докато кърмя, защото през деня няма кой да друса вместо мен. С първото дете ядяхме през ден яйца, защото нямах време да готвя, сега се старая да сготвя нещо, но бързичко, основно слагам нещо да се пече и толкова.
Има нещо много полезно в кърменето, освен кърмата... Хормоните, които се отделят при кърмене намаляват стреса при майката и недоспиването и всички екстри се усещат по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт