УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 21

  • 50 379
  • 758
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 883
Вземи топъл душ, ако не минат контракциите отивай в болницата, от там ще се обадят на твоя лекар. Или ти му звънни.

# 301
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
+1 за обаждане на д-ра и тръгване към болницата при регулярни контракции. Леко раждане !
Колко време след раждане със секцио ти дават бебето ?
На следващия ден след операцията ще те раздвижат, ще ти махнат катетъра и ще ти го носят по няколко пъти на ден за малко бебето, за слагане на гърда примерно. На по-следващия вече ще си е при теб, стига да си ок, разбира се, освен през нощта, когато ги вземат.

# 302
  • Мнения: 4 087
Мен ме оперираха в 18, на следващият ден ме раздвижиха и ми донесоха бебето и повече не са го взимали, доли за през нощта. Взимат да ги къпят и прегледат само.

# 303
  • Мнения: 106
Момичета, в 36 седмица с контракции на 10 мин. Имам уговорка за операция с д-р Ирмов ( предишно секцио преди две години). Звънах в болницата дежурен бил д-р Илиев. Нищо не ми говори този доктор.
Спред вас какво да правя.

Хей, как си, какво стана?
Момичетата са ти казали- след като имаш уговорка, обаждаш се на твоя лекар и той идва, това е идеята на уговорката. Ако се налага спешно секцио, ще ти го направят, не се притеснявай. Плановото ти за кога е?

# 304
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Мен ме оперираха в 18, на следващият ден ме раздвижиха и ми донесоха бебето и повече не са го взимали, доли за през нощта. Взимат да ги къпят и прегледат само.
Не знам преди пет години примерно как е било, а преди 7 не помня как беше. Но преди 2 месеца беше така както съм описала Simple Smile Възможно е и да ви го оставят веднага, но моята "съседка" пита и не ни позволиха.

# 305
  • Мнения: 906
Преди 1 година ми ги дадоха на следващия ден след раздвижването, пада се 2-3-ти ден, зависи по кое време си родила. Вечерта задължително ги взимаха, нямах нищо против да се наспя, защото в 6ч идват 2 гладни гърла и се чудих какъв път да хващам, но зависи от неонатоложката , друга ми ги донесе нахранени, пак в 6ч сутринта.

# 306
  • Мнения: 2 883
Някоя от вас носила ли си е фитнес (йога) топка при нормално раждане в Девата?

# 307
  • By the sea
  • Мнения: 127
Някоя от вас носила ли си е фитнес (йога) топка при нормално раждане в Девата?
При нормално раждане не си стоиш в стаята, а в предродилна зала. Няма място там за такива уреди, нито ще ти е до това като започнат контракциите.😉

# 308
  • Мнения: 2 883
😁 права си.
Мислех да я взема, но я забравих, но така или иначе лежах през повечето време и не ми беше до друсане върху топка 😃

# 309
  • By the sea
  • Мнения: 127
Оо, сега обърнах внимание, че си писала отдавна. Честито бебче! Flowers Bouquet

# 310
  • Мнения: 2 050
Здравейте ! Присъединявам се към темата, защото другата година ми предстои да стана майка отново. Пред мен стои трудно решение. Трябва да си избера лекар и град в който да родя. Сега събирам информация. В тази болница съм се спряла на Ангелов и Георгиоски(?). Имам въпрос към майките със секцио, които са раждали там. Каква упойка поставят за операцията ? Каква е цената на секциото и на престоя ? Благодаря предварително.

# 311
  • Мнения: 2 883
Не съм раждала секцио, но да кажа Simple Smile
В общия случай слагат спинална упойка, освен, ако нещо не се налага да е пълна.
Когато аз раждах (нормално) имаше съмнения за увита пъпна връв и питах лекарката ако в хода на раждането стане така, че се наложи секцио с каква упойка ще съм -каза спинална, т.е бързо реагират.
Цената е 500лв, включително избор на лекар. Отделно плащаш 300лв за престоя
За лекар от тези двамата не мога да дам препоръка, аз се следях и раждах при д-р Татарова и съм безкрайно доволна от нея и я препоръчвам с 2 ръце - невероятен човек и специалист.

# 312
  • Мнения: 98
Да допълня и аз - раждах нормално там при др Ангелов, препоръчвам с две ръце. Аз си избрах в хода на нормалното раждане и епидурална упойка - за нея се заплаща още 260 лв.

# 313
  • Мнения: 2 883
Нали 200? 🙄🤔 Поне с такова впечатление останах.
Когато раждах акушерката доста ми я хвалеше упойката, но с докторката решихме без, и не съжалявам Simple Smile

# 314
  • Мнения: 203
Предполагам темата е вече обсъждана , но все пак ще попитам скоро родилите . Има ли възможност веднага след като се роди детето да се постави върху майката за малко ? Колко време след раждането / секцио и нормално / дават бебето при майката ? Има ли възможност при секцио бебето да се дава за кърмене , докато майката започне да се движи самостоятелно ?

Общи условия

Активация на акаунт