Философска тема за семейните отношения (по желание на читателките)

  • 25 927
  • 391
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 456
Е какъв мъж тогава искате да си вземете? Мил и добър или такъв дето ви бие. Няма угодия!!!

# 16
  • Мнения: X
Е какъв мъж тогава искате да си вземете? Мил и добър или такъв дето ви бие. Няма угодия!!!

Да ни бие ли?Hushed

Чистоплътен и подреден мъж е прекрасно. Мъж-свекърва е ужасно. Отвратително е мъж да ходи след жена с пръста по мебелите в преследване на някоя прашинка и да й сочи разбърканите ресни на килима или 3-те трохи под масата.

Мил и добър мъж всяка жена иска.

Всяка жена иска мъж, който се интересува от чувствата, интересите и желанията й.

Всяка жена иска мъж, на когото да може да разчита при нужда - материално, емоционално и всякак.

Всяка жена иска мъж, който я кара да се смее.

Всяка жена иска мъж, когото като погледне, да си го представя в леглото гол и мисълта да й харесва.

Абе много искаме жените, така си е.

# 17
  • Мнения: X
Не че разбрах смисъла на темата, ама да се запиша, че философстването е една от големите ми любови....

Скрит текст:
Е какъв мъж тогава искате да си вземете? Мил и добър или такъв дето ви бие. Няма угодия!!!

Да ни бие ли?Hushed

Чистоплътен и подреден мъж е прекрасно. Мъж-свекърва е ужасно. Отвратително е мъж да ходи след жена с пръста по мебелите в преследване на някоя прашинка и да й сочи разбърканите ресни на килима или 3-те трохи под масата.

Мил и добър мъж всяка жена иска.

Всяка жена иска мъж, който се интересува от чувствата, интересите и желанията й.

Всяка жена иска мъж, на когото да може да разчита при нужда - материално, емоционално и всякак.

Всяка жена иска мъж, който я кара да се смее.

Всяка жена иска мъж, когото като погледне, да си го представя в леглото гол и мисълта да й харесва.
Е, те такъв никоя няма да го върне.  Hands Plus1

# 18
  • Мнения: X
Хаха, освен ако си няма подобен вкъщи.

# 19
  • София
  • Мнения: 971
Нищо не разбрах от темата. По принцип мъжете в този форум ми е трудно да ги разбера. Сякаш нарочно се правят на чалнати за да настане обърквация. В другите мъжки форуми мъжете са кратки, точни и ясни, както е и в реалността, но тук все едно играем на развален телефон.......

# 20
  • Мнения: X
Нищо не разбрах от темата. По принцип мъжете в този форум ми е трудно да ги разбера. Сякаш нарочно се правят на чалнати за да настане обърквация. В другите мъжки форуми мъжете са кратки, точни и ясни, както е и в реалността, но тук все едно играем на развален телефон.......
...което винаги ме е замисляло, дали наистина СА мъже.....?
Или са на "другия" бряг?
Ама аз и друг път съм го писала, де...никак не мога да си представя, че един нормален, сериозен, отговорен и зает (и като обвързаност, и като работно време), хетеро-мъж, би се забил да дращи в Бг-мама.

# 21
  • София
  • Мнения: 971
Нищо не разбрах от темата. По принцип мъжете в този форум ми е трудно да ги разбера. Сякаш нарочно се правят на чалнати за да настане обърквация. В другите мъжки форуми мъжете са кратки, точни и ясни, както е и в реалността, но тук все едно играем на развален телефон.......
...което винаги ме е замисляло, дали наистина СА мъже.....?
Или са на "другия" бряг?
Ама аз и друг път съм го писала, де...никак не мога да си представя, че един нормален, сериозен, отговорен и зает (и като обвързаност, и като работно време), хетеро-мъж, би се забил да дращи в Бг-мама.


Добри философски въпроси - направо са по темата! Laughing  Не, че очакваме някакви отговори, де. Trollface

# 22
  • Мнения: 8 952
Щом и Алесандро е поканен най-официално, аз се записвам да чета.

Склонни ли сте мъжът до вас да домакинства - да мие чинии, да пере, да чисти пода или не го смятате за нормално?
 Питам ви, защото още на първото ни излизане тя ми призна, че има тристаен в Люлин, а аз й казах, че ако се излъже (това верно го казах, ама май трябваше да го пропусна) да ме вземе, мога за два часа да й изчистя целия апартамент, а за още един и прозорците.

Доста странно предложение като за първа среща... Ако някой ми предложи да ми изчисти апартамента, ще си помисля, че не е много с всичкия си. Толкова ли нямате други теми за разговор - книги, филми, музика, хобита, времето....
Иначе по другия въпрос - не съм склонна, смятам го за задължително  мъжът в една връзка да върши и домакинска работа.

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Тази градивна клетка на обществото - семейството е арена на най-гнусните и долни интрижки и страсти, които могат да съществуват изобщо. А, българското семейство е ударило дъното отдавна.
Повечето не бих ги и нарекла семейства - копулиращи двойки, малки стада и глутници. Изродена карикатура, плод на немотия, простотия и тежки психически травми.
Много точно казано  Peace

# 24
  • Мнения: X
Много крайно изказване за семействата. И вашите ли са такива? Карикатури и изроди?

# 25
  • Мнения: 8 952
Понеже никой не казва нищо философско, ще се престраша аз.
Моята философски размисли се състоят в следното:
1.Фактически нещата в повечето случаи изглеждат по един начин "външно", а по друг "вътрешно"!!! Т.е. впечатленията, които създава едно семейство в обществото често пъти се разминава с действителността;
2.Парите не са всичко - едно семейство може да е напълно материално обезпечено, но в емоционално отношение да има много липси;
3.Всичко е въпрос на компромиси в основната си част и в много по-малка част въпрос на любов. Така или иначе любовта не трае вечно, а с времето това, което сплотява едно семейство са именно общите планове, цели, ангажименти, пред които се оказва поставено. 

Знам, че ги знаете тези неща, но аз пак да ги кажа.
За да има за какво да си говорим!!! Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 590
Тази градивна клетка на обществото - семейството е арена на най-гнусните и долни интрижки и страсти, които могат да съществуват изобщо. А, българското семейство е ударило дъното отдавна.
Повечето не бих ги и нарекла семейства - копулиращи двойки, малки стада и глутници. Изродена карикатура, плод на немотия, простотия и тежки психически травми.
Много точно казано  Peace

Много страшно изглежда казаното!!! И напълно погрешно!!!

Аз например се омъжих на 17, тези дни ще чукнем 45 години заедно ... ми все още се обичаме, ревнуваме, подкрепяме ... сега вече имаме и време да мислим само за забавления.
Около нас от години няколко приятелски двойки - не съм забелязала нито долни интриги, нито долни страсти, нито изроди ...

Явно си зависи от средата, в която живееш.

# 27
  • Мнения: 18 562
Да отстояваш себе си изисква сила.Набираме я цял живот, от преди раждането.И когато(по наше усещане)някой навлиза в нас и иска да ни промени по свое  подобие,мислейки го за единствено правилно,имаме два пътя-да кажем ДА или НЕ.
Казваме ДА и правим компромиси със себе  си заради любов,най-вече,в нейните различни оттенъци,към любим човек,деца и  др.От силата ни зависи да не пробием същността си и да изтечем.Компромисите са огъване, а не ликвидиране.
Когато казваме НЕ трябва да знаем, че то похабява повече сила отколкото компромисното огъване.Уж отстояваме изцяло същността си, но даваме много повече, отколкото при компромиса.
От свой опит и прочетено това е  много болезнен момент-повечето хора смятат да е лесно и безболезнено,да не ни се отразява, да става от самосебе си.
Със ДА  и компромис можем да променяме средата, да напаснем и  другите и се допълваме.С НЕ битката е само наша, не се очаква помощ отвън.
Задължително условие да кажеш ДА и напасваш  е наличие на обич.
Задължително условие да кажеш НЕ  и отстояваш е да разчиташ на себе си,поне основно.
Силата, това си ти ,това е да си осъзнал мястото си, достойнствата си ,кое те наранява и си струва да те нарани и кое  да избегнеш.Казва,че през раните ни  в нас влиза светлината,явно доста неща трябва да останат тъмни ,тоест лично наши.Защото много светлина може да ни разруши ,обезличи и превърне в някой друг.Това важи в пълна сила и за семейните отношения, поетично и философски изказано.

# 28
  • Мнения: X
Тази градивна клетка на обществото - семейството е арена на най-гнусните и долни интрижки и страсти, които могат да съществуват изобщо. А, българското семейство е ударило дъното отдавна.
Повечето не бих ги и нарекла семейства - копулиращи двойки, малки стада и глутници. Изродена карикатура, плод на немотия, простотия и тежки психически травми.
Много точно казано  Peace
   И грозно -  чак такива копулиращи глутници и изроди......не виждам. То е речник, то е чудо. И среда явно .

# 29
  • Мнения: 61
За неразбралите - темата е по идея на luna, според която в една друга тема, прекалено се философствало (аз Simple Smile ) без връзка с конкретния въпрос (в другата тема) и без полза за потребителките в нея. Затова реших да пусна тази, в която да се философства на воля без обвинения. Сега изясни ли ви се?
Разбира се обвинения ще има, но поне няма да са свързани с разводняване на темата. Ето, вече започнаха - какъв мъж съм, хетеросексуален ли съм и т.н. Това мили дами се установява най-добре с проверка на място. Ако писмено изразен въпроса ви дава кураж да пристъпите към действие, моля пишете, не се стеснявайте.
==========
Alexandro_f, забелязах че на написаното от теб налитат като мухи на мед, ще съм доволен да те привлека в темата, привличаш публика. Пиши каквото ти скимне, няма да те критикувам.
За съвет за трета среща - аз бих те посъветвал заведи я на концерт. Ако е възможно неседящи места, нещо поп-рок, ама трябва да проучиш какъв стил харесва. Хубавата музика вдига адреналина и ... сближава, един вид. Удобен повод да се потанцува, даже човек да не умее и да се срамува да танцува на определените за това места.

Общи условия

Активация на акаунт