Роднини на гости!

  • 31 131
  • 587
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами да, щото съм сигурна, че сестрата нито пазарува, нито чисти, нито готви. Иначе авторката би го споменала.  Съществен момент е. Ако бъркам, моля за извинение.

Напротив, авторката го " спомена"- хранят се навън и никой не пазарува и не готви.
Ако правеха боклуци и къщата беше наопаки, би написала, разбира се- както изплака че децата гледали телевизия в спалнята.

# 541
  • София
  • Мнения: 12 006
Апартамента може да е на името на момчето,
но да има учредено право на ползване на майка му.
А когато имаш гости, които също си поканят гости има и деца в картинката - няма как да не пуснеш прахосмукачка, да минеш с моп-а, да миеш съдове и да си подредил домът, така че не ми разправяй как могат да ти превърнат дома в хан за 2 седмици и всичко да е под конец от самосебе си.
Тези "гости" в техните домове не чистят ли?
Предполагам си чистят, даже са в помощ на домакинята, която е ежедневно на работа.
Авторката е написала частичен ремонт, не разполагат с всички стаи.
Явно една стая е в ремонт. Не можаха ли да го отложат след като си тръгне сестрата?
За ремонтите не трябва ли да присъства някой от собствениците, т.е. отпуска?
Сестрата до сега е помагала на брат си, в близки отношения са.
Не се знае и занапред как ще се развиват нещата.
Не е хубаво да се цупите за 15 дни веднъж в годината.
Радвайте се и споделяйте положителните емоции на съпруга Ви.  Hug
Бременността Ви е начална и не е проблемна, за да я ползвате като оправдание.

Момичето каза, че апартамента не е наследствен - следователно не е от родителите му - четете преди да пишете.
За ремонта не ти трябва някой в отпуска. А за  болднатото ми чупи тъпомера от всички коментари до момента в темата - да си забавят ремонта, че да може сестричката да се шири у брат си на спокойтвие Crazy Crazy Crazy Crazy А бременната ще чака, към 9-я месец ще стисне къклите и ще роди 12-я ако трябва, т.е. ако ремонта не е свършил или ще си гледа бебето м/у баките латекс и пушилката, щото преди раждането е трябвало да разпуват черения килим преди ремонта.

# 542
  • Мнения: 4 922
Това с отлагането явно си го мислят хора, които в последните години не са търсили майстор през лятото.... Да не говорим как при нужда от повече работа трябва да засичаш сроковете на ел техник, фирма за дограма, и чак тогава мазилки, латекс и измазването. Пък що не направят ремонта на спокойствие, като стане студено и нямат гости?

# 543
  • София
  • Мнения: 24 839
Пък що не направят ремонта на спокойствие, като стане студено и нямат гости?

Щото няма да има съспенс, клонящ към хорър! Mr. Green

# 544
  • София
  • Мнения: 29 005
Това с отлагането явно си го мислят хора, които в последните години не са търсили майстор през лятото.... Да не говорим как при нужда от повече работа трябва да засичаш сроковете на ел техник, фирма за дограма, и чак тогава мазилки, латекс и измазването. Пък що не направят ремонта на спокойствие, като стане студено и нямат гости?
Е, то хич не е сигурно, че като е студено, няма да се самопокани някой.

# 545
  • Мнения: X
Момичето каза, че апартамента не е наследствен - следователно не е от родителите му - четете преди да пишете.
При жива майка (свекърва) няма как да е наследствен.
Обаче, майката може да е частично или изцяло платила апартамента,
пишейки го на името на синът си.
Съответно в НА се учредява ползване от нея.
Авторката спокойно е възприемала преди това присъствието на свекървата в този апартамент.
Някой беше я питал дали тя има брат/сестра и евентуално какви взаимоотношения има.
Също пропусна да отговори дали са ходили при сестрата в чужбина.
Уж се възпитават децата (братя/сестри) да се обичат и помагат,
а като пораснат всичко да се замете.
Как ли ще възпитава авторката своите бъдещи деца?
Посещението е планирано. Ремонтите също се планират.
Vessela Nickolaeva,
работата ми е обвързана с ходене по обекти и знам какво е положението с майсторите.
А може да се окаже ремонтът да е само боядисване на една стая.  Wink
Добре, че не правят ремонт на баня и тоалетна.

# 546
  • София
  • Мнения: 29 005
Да си помагат е едно, да се качват на главите на семейството на брат си/сестра си е съвсем друго.

# 547
  • Мнения: X
От цялата тема едно не разбрах - защо задължително трябва да се търсят всякакви оправдания, че някой не иска да има гости за повече от няколко часа. 

# 548
  • София
  • Мнения: 29 005
Защо оправдания? Не са необходими. В крайна сметка всеки решава какви ще бъдат правилата в неговия дом.

# 549
  • Мнения: X
Защо оправдания? Не са необходими. В крайна сметка всеки решава какви ще бъдат правилата в неговия дом.
Защото, в случая, точно това става. С обвинения и цигански сметчици кой е собственик на апартамента.

# 550
  • Мнения: 13 828
Ами като не иска, да си каже, бе  Mr. Green Но не на нас тук, а на когото трябва и когато трябва!
А не да пусне тук 1-2 фитила и да се почнат 100 страници със свободни съчинения, самонавиване и насъскване. То вярно, че друга работа нямаме, особено сега през лятото, но все пак прекалено стана. Че и не ще да ми спре следенето на темата. Цъкам, цъкам на байрачето, а тя все ми изскача с нови отговори, гадината. Ейййй Tired

# 551
  • София
  • Мнения: 24 839
От цялата тема едно не разбрах - защо задължително трябва да се търсят всякакви оправдания, че някой не иска да има гости за повече от няколко часа. 

А, защо задължително трябва да се търсят някакви оправдания,  че някой иска да има гости за повече от няколко часа? newsm78

# 552
  • София
  • Мнения: 29 005
Защо оправдания? Не са необходими. В крайна сметка всеки решава какви ще бъдат правилата в неговия дом.
Защото, в случая, точно това става. С обвинения и цигански сметчици кой е собственик на апартамента.
А, фактът, че някой иска обяснения не означава, че заслужава да му бъдат дадени. Да си иска. И на мен се опитаха да ми държат сметка защо не каня в дома си и не приемам гости, но си останаха с искането.

# 553
  • Мнения: 1 655
Защо оправдания? Не са необходими. В крайна сметка всеки решава какви ще бъдат правилата в неговия дом.
Защото, в случая, точно това става. С обвинения и цигански сметчици кой е собственик на апартамента.

Аз пък се чудя как форумските капацитети още не са дали предложение за развод с тоя мъж, който е така ларж за гостуванията на роднините си. И освен кой е собственик на апартамента, да се изясни и по колко пъти се къпят на ден, коя зодия са...

# 554
  • София
  • Мнения: 19 435
Аз пък се чудя как форумските капацитети още не са дали предложение за развод с тоя мъж, който е така ларж за гостуванията на роднините си. И освен кой е собственик на апартамента, да се изясни и по колко пъти се къпят на ден, коя зодия са...
... и до космите още не сме стигнали...
Заради гостуване на зълва май не сме равеждали. А има и нещо друго - ако НА не е на негово име, няма как да му вземе жилището  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт