Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 054
Изчакай си резултата от биопсията. Все още нищо страшно не е станало.
Напълно възможно е и само с глобули да се оправят нещата.
А и да се стигне до конизация, пак не е драма.

А могат ли да се слагат веднага след биопсията? Не трябваше ли първо да се излекувам от гъбите и после да ме видят пак?

# 241
  • София
  • Мнения: 12 023
На този въпрос не смея да отговоря.
Ако се притесняваш, звънни на лекаря и питай.

# 242
  • Мнения: 213
За мен отговор какво е положението и какво ще се прави ще даде единствено и само биопсията. Групата на цитонамазката може да се е покачила и от гъбичките. Засега не виждам нищо страшно, както и змия е казала. Колкото и да е трудно се успокой и изчакай биопсията.

Последна редакция: пт, 03 авг 2018, 15:30 от пейдж

# 243
  • Мнения: 52
Denizara, аз в момента слагам глобули след абразио и биопсия.
Влизам да се похваля с резултата от биопсията - лекостепенен цервицит, т.е. всичко е наред и сега ме викат пак на всеки 3 мес. на цито

# 244
  • София
  • Мнения: 3 054
Denizara, аз в момента слагам глобули след абразио и биопсия.
Влизам да се похваля с резултата от биопсията - лекостепенен цервицит, т.е. всичко е наред и сега ме викат пак на всеки 3 мес. на цито

Честито!

# 245
  • Мнения: X
Аз днес бях на лекар с надеждата да получа някаква яснота, но уви лекаря ме погледна за минутка и каза, че като направим премахването и абразио, тогава ще се види има ли цин или няма. Казах, че не ми е правена цитонамазка, ама реши, че няма да ми взима. И ми взе парите на ръка.

На мен за Карагьозов ми казаха чак ноември, като уточних, че има цин, видяно с колпоскоп. Как така други ги записват за тоя месец. Егати, човек да не се разболее.

# 246
  • несебър
  • Мнения: 16
След конизация май месец може ли да се изолира ЧПВ 18 в изследването.Тоест и първоначално да е била причината
За дисплазията преди товане съм си правила това изследване.

# 247
  • София
  • Мнения: 1 870
Възможно е, въпреки че процентът на отрицателен ЧПВ след конизация е голям.

# 248
  • несебър
  • Мнения: 16
Това значи ли реконизация.

# 249
  • София
  • Мнения: 1 870
Не мога да отговоря, не съм лекар, зависи от това дали ще се развие пак или имунитетът ще го пребори. Много зависи от индивидуалния случай...

# 250
  • Мнения: 19 365
Анонимна, при теб полипът е в канала нали, а цин се вижда на шийката? По време на премахването на полипа и абразиото на канала могат да вземат биопсия от шийката и така ще имаш яснота с цина.

# 251
  • Мнения: X
Ами не знам къде се вижда ЦИН. Тя на прегледа изобщо не ми го каза това и ендокриноложката после беше преписала само цин със запетайка до полипус. Но препоръката е за биопсия на pvcu, което е каналът и там е полипът. Аз затова исках някой да си ми направи преглед и да не е от касапите, да ми обясни подробно и евентуално същият да ме оперира. Понеделник пак ще опитвам при други.

# 252
  • несебър
  • Мнения: 16
Благодаря

# 253
  • София
  • Мнения: 21
Момичета, много ми е объркано по един въпрос.

След LLETZ-а, на хистологията пишеше неспецифичен хроничен цервицит. Доколкото разбирам неспецифичен е, когато не е ясно от какво е причинен? Микробиологиите ми са чисти от години. На всяко цито от години имам много левкоцити.

Чета ви и от време на време споменавате терапия за възпалението, но когато не е открит причинител, какво се "терапевтира"? Изобщо, можете ли да ме посъветвате какво да предприема, за да преборя това възпаление?

Обмислям хламидия, мико- и уреаплазма да пусна, но не знам дали има смисъл, след като док не е казал нищо.

Неговото обяснение е, че обичайният секрет, който изтича през канала, е по-алкален, отколкото е средата във влагалището, и затова се получавало възпалението - създавала се среда за развитие на микроорганизми. Така де, ама такива не се изолират... Обърках се много вече.

# 254
  • Мнения: 206
Аз също съм си задавала многократно въпроса относно хроничния цервицит, дали се лекува, тъй като в хистологията от конизацията ми беше излязъл като резултат... Досега във всичките ми цитонамазки след конизацията има левкоцити... Интересното е, че нямам абсолютно никакво течение, дори на последният ми преглед професорката каза, че влагалището ми е чисто, като неупотребявано... От къде идват тези левкоцити тогава и този цервицит..??? 🤔

Общи условия

Активация на акаунт