Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 387
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 732
Лучия, нямаш ли възможност за два дни да дойдеш до София? Горубляне и Околовръстното от бул. Цар Борис до след Суходол са автокъща до автокъща. А и от мобиле-то винаги можеш да си уговорим среща с частно лице.

Ако вземеш разбиращ мъж да обикаля с тебе, ще е супер.


Не знаеш кога ще си купиш следваща кола. Предполага се, че тази ще е за 2 - 3 - 5 години. Доста глупаво ще е да вземеш първата която горе - долу ти допада. Всеки ден ще се псуваш за компромиса.
Избирай внимателно и умно!


Какво стана с колежката, която търсеше кола за изпреварване на баир? Намери ли?

# 631
  • Мнения: 4 403
Благодаря ти за съвета. Да, ще гледам и до там да ида.

Мм, май за мен говориш. Аз искам да мога да изпреварвам на баир.
Затова и основно се ориентирам към двигател 1.8-1.9-2.0, 115-140 к.с.
Просто този i30 също ми допадна като визия. Но рядко има налични с по-голяма кубатура.

# 632
  • София
  • Мнения: 6 308
Хюндая е доста читав автомобил. Жена ми кара такъв 4 години. Нямам забележки, а не е като да не мога да намирам.

# 633
  • Мнения: 1 184
За 7 бона има супер симпатични спортни мерцедеси ЦЛК , Ц класа без А и Б класа само , няма да съжеляваш.

# 634
  • Мнения: 29 337
За 7 хил. може да си купиш доста сносна колица, че и по-новичка. Защо не искаш автоматик?

# 635
  • София
  • Мнения: 6 308
Пустия му мерцедес. Simple Smile
Няма лошо, но поддръжката сравнена с корейката или друго, е несравнима.

# 636
  • Мнения: 3 732
Трудно помня никове,  но помня написаното.

И пак аз с моите женски терзания:

Как да се абстрахирам ако возя някой, който ме дразни и ми коментира лошото каране? Не мога да изключвам от дразнители докато карам.

Вчера след такава случка трябваше да паркирам около Люлинския пазар. При толкова свободни места реших да се кача на тротоар. Нещо изтропа, стори ми се, че ударих нещо. Бая се уплаших.
На тръгване постоях на място включена, преместих я, отдолу нямаше петно. Наблюдавах я - няма промяна в звуците и поведението.

Днес ходих да сипя малко бензин. Идват студени дни. Тя докато превключи на газ и аз съм стигнала до работа.
Там е сервиза дето ходих последния път и ме спечелиха с отношение. Трябваше да им върна и парцалчето, което ми дадоха последния път.
Докато зареждах, майстора ме видя и дойде да пита върви ли колата. Признах му за вчера. Той каза, че в момента има 4 коли пред мене и сега не може да ме вдигне. Но клекна и отсъди: Откачена броня. Може и да може да се закачи, ама не е сигурно - има щипки, които веднъж откачени, трудно се закачат. Каза да не давам на задна при сняг защото ще я откача. Ще ида тия дни да ме погледне.

Казах му, че съм ходила за копчето на фаровете при препоръчан майстор който май нищо не направи. Той ми препоръча да отида при друг - след Хит Люлин, тунела, на автомивката при метрото на Обеля. И до там ще ида.
 

# 637
  • Мнения: 9 656
Аз с първата ми кола се качих на бордюр и бронята ми не само се откачи, ами си и остана на бордюра. После ми я заковаха с пирони и нямах проблеми хаха Simple Smile

# 638
  • Мнения: X
Как да се абстрахирам ако возя някой, който ме дразни и ми коментира лошото каране? Не мога да изключвам от дразнители докато карам.   
В друга тема ти казах да си създадеш принципи.
Ей ти го първият. Правиш една табелка "Как да карам и от къде да минавам, решавам аз." и я слагаш пред пасажерското място. И си безкомпромисна. Аз съм свалял трима на пътя, двама са ми мили прозорците на колата на пътя, само майка ми ми прави пробив в системата. Другите понеже знаят за случаите сядат слагат колана и ръцете между хълбоците. Проблеми с пасажерите нямам.
 А, един изяде цигански шамар, че ми пипа волана при тройно разминаване.

# 639
  • Мнения: 1 184
Пустия му мерцедес. Simple Smile
Няма лошо, но поддръжката сравнена с корейката или друго, е несравнима.

А кефа ? М ? Могат ли да се сравнят ?
Моята логика е ако не можеш да си позволиш чисто нова кола , вземи си втора употреба но висок клас. Може и да не съм прав , но ..... тва си е моя философия ....за мене си.

# 640
  • София
  • Мнения: 6 308
Не споря. Отбелязвам. А ЦЛК за 7 бона, ми е съмнително колко читаво ще бъде.
Нова и от висок клас, по-добре. Simple Smile

# 641
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Южно-корейските автомобилни производители са новите японци!

Факт че в САЩ пред всяка къща има кросоувър - СУВ КИЯ-Хюндай.  
А японските са назад вече!  

Факт е че  и второ поколение Дъстър не отстъпва по нищо на все по скопеното Сузуки Витара със все по миниатюрни моторченца.

Но българина си живее в 20-ти век.

 Той си харесва 18-20 годишния германски-японски гробник на 650 000 км. от " високия клас"!

# 642
  • Мнения: 1 184
Камъков ти изби рибата да сравняваш САЩ и България.
Карал съм чисто нова от магазина Дачия Логан МСВ....ми няма такъв куц кон.....може ли да сложиш на миниван 6+1.....115 коня , за двигателя не се сещам колко беше , около 1,5 най много.

# 643
  • Мнения: 4 403
Благодаря, момчета и момичета.

Брат ми има мерцедес и си е фен. Аз - не толкова. Харесвам clk / slk например, като визия. Но мисля, че са по-скъпи и като първоначална цена, и като поддръжка.

Онзи, за голф 5 и сивик какво ще кажеш? И евентуално сравнени с и30, 1-во поколение, 2007 ?

Natali_ , не че 100 % не искам, просто не ми е критерий и не ми е толкова важно. Примерно, държа 100 % на 4/5 врати. Предполагам, автоматика си има и предимствата, и недостатъците. Аз не карам в град, в който има задръствания. От друга страна, (до колкото знам) харчи малко повече, и при изпреварване, ако да кажем ти искаш по-ниска предавка за по-бърза реакция, автоматика при дадени обороти и т.н. сам си превключва на по-висока. Не знам дали го обясних добре. Но не би ми пречило. Просто не ми е важно.

Плава , и мен ме дразнят разни такива коментари. Заради подобни съм спускала проход с доста висока скорост, само и само да ги сваля по-бързо. Вече и аз не се дразня толкова, а и те се съобразяват повече. Освен това, ако не им харесва как карам аз - да слизат и да си се карат сами! Много хубава идея са ти дали с табелката. А-ма-ха! не стига, че ги возиш, ми недоволстват!

# 644
  • Мнения: 29 337
Ясно, Лучия, щом не ти е важно, по-добре ръчна. Наистина автоматикът гори повече. Моята ламя не мога да я заситя - около 10/100. Още продавачът ме предупреди, де, но на мен това ми беше основно изискване. Иначе нямаше да се престраша да се кача, а вече нямаше накъде - частен шофьор на чавето съм...хихихи
Иначе нямам проблеми при изпреварване, щото ми се падна някаква мощна. Хич, не ѝ разбирам, ама мъжът ми така казва....

Общи условия

Активация на акаунт