Созопол - мнения, впечатления и препоръки - 5

  • 74 899
  • 853
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 255
Санта Марина е на високо. Няма плаж. Май слизат на Златна рибка. И аз пихах дали има някакъм шатъл до плажа, чепо здравосровни причини не мога да катеря баири и стълби, но се оказа че няма такъв. Аз сега със скъсаната тръба на пречиствателнята станция на Златна рибка не бих плажувала.

# 691
  • Мнения: 17 933
Санта Марина си е един огромен комплекс без плаж, и за така мисля. Грийн лайф е на Каваци, откъснат, но пък близо до плаж, с хубави басейни

# 692
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
А има ли място за паркиране около плаж Каваци освен пред този хотел, за който писахте или ако се отиде малко по-късно на плаж, не може да се намери място?
Днес си отделихме предиобеда за разглеждане на плажовете, защото сме били тук преди три години и е много променено.
В началото на Градина около хотел Коста Булгара паркиране в нищото безплатно или в по-близкото нищо до плажа 4 лв. Флаг жълт, студена вода, средноголеми вълни. Навсякъде по Градина е така.
Плаж Хармани ( поправете ме ако не е Хармани) в началото до Casa del Sol зелен флаг, сравнително топла вода, много малка безплатна зона, камъни в морето, бързо става дълбоко. По- нататък всички флагове бяха жълти.
Каваци и Смокиня - големи вълни, жълт и червен флаг ( до х. Южна перла червен флаг, огромни вълни) . Паркираш или на пътя/ нивата/ в бурените или в измислени паркинги срещу 5-10 лв. Ами няма да стане! Бих платила за паркинг, само ако е като на Лидъл-голям, удобен и с паркоместа.
Златна рибка- паркинг в комплекса 10 лв, извън него 5 лв. Зелен флаг, малки вълни, сравнително топла вода.
Още не сме решили след обяд къде ще вървим на плаж. Да живее печалбарството, но мен Созопол ме загуби като клиент. Догодина или по- на юг или на север от Балчик.

# 693
  • София
  • Мнения: 388
Стига с тази тръба! Оправена е, сменена и зарината. Там има три огромни комплекса с туристи - Санта Марина, Лагуна бийч, Блу Ориндж, къмпинг и др. Още през май имаше хора по къмпинга и персонал в хотелите. Дали тръбата ще си се лее ей така? Плажовете вече са пълни, снощи в Созопол паркингите бяха пълни, хората не толкова колкото на 9 юли 2019, но градът е пълен с туристи, хотелите също. В Лидл чакаш по 15мин на опашка. Тези всичките хора едва ли са толкова глупави да не се информират и да се метнат на най-мръсното. Морето тези дни е невероятно чисто и бистро, днес има малко вълни.
За Каваци - на първото влизане от главния път има безплатен паркинг/освен и ако там някой не е сложил въженцето/. Бързо се пълни обаче. Долу в ниското преди плажа, в двора на лагера на Захарни заводи е 5 лв на ден. Там е под дърветата и е сянка.  В края на улицата има голям паркинг/зад акулски плаж/ през седмицата няма никой. Иначе също е 5лв. Обаче както писах, няма излаз на плажа от тази година. Хората идват и обръщат. В самия къмпинг има също паркинг, пред него също. Винаги има места като гледам. Тази година със сигурност.
Имайте предвид, че плаж Каваци е до края на къмпинг Каваци, тоест малко след стария хотел. От там е плаж Смокиня. Грийн лайф е на Смокиня! Имат дървена пътечка до и през плажа, там има чадъри и шезлонги, платени. На Каваци всичко е безплатно, който свари! За сметка на това цените на заведенията пред които има чадъри са поне 15% нагоре! Днес ще питам на Суит как е, че там беше драмата с цените на големите чадъри миналата година.
nikolaeva, паркингите пред и в къмпинг Каваци са асфалтирани, разграфени, от тях си има алея до плажа. Там е и най-хубавата част от залива/около Суит/. Има и голяма свободна зона.

# 694
  • Мнения: 6 255
Ами не е вярно, че е ремонтирана. Лично съм се интересувала, защато съм работила  по проекта още през 2012 г. Вии ака искате си ходете там на плаж. Водите, които си изливат от пречиствателната станция в морето са условно чисти. т.е. стават, но не се пропърчва да се къпеш в тях. По тази причина се отвиждат на 1 миля навътре в морето.

# 695
  • Мнения: 17 933
https://visit.bg/hoteli/griyn-layf-biych-rizort-kavacite-sozopol … AYAyAAEgI3IPD_BwE
Аз също смятам, че Грийн Лайф е на Смокиня, но  90 % от сайтовете го водят на Каваци, не знам защо

# 696
  • Русе
  • Мнения: 1 501
А ако се излегнеш на безплатен шезлонг под безплатен чадър на Каваци трябва ли да консумираш нещо от близкото заведение? Някой гледа ли те накриво, че си се излегнал на безплатното?
След като Созопол е пълен с хора, плажовете Каваци, Хармани пълни ли са и те?

# 697
  • Мнения: 1 328
Тъкмо се връщаме от почивка в бунгалата на къмпинг Градина. Бяхме за три дни. Водата беше чудесна - топла. Само един ден флагът беше жълт. Към бунгалата се полагат чадъри и шезлонги на плажа и паркомясто. През седмицата е много спокойно. Отново бихме отишли, хареса ни. А плажът на Грийн Лайф е точно на Смокиня, няма нищо общо с Каваци. От хотелите се пресича булеварда и се върви пеш през дюните. Също така Бамбу бийч не е продължение на Хармани, а си е съвсем отделно малко заливче. Свободната зона е малка и камениста.

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 19:38 от Manique

# 698
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Здравейте. Работят ли лунапарковете в Созопол?

# 699
  • София
  • Мнения: 388
Преди да нацвъкат десетки заведения по плажовете и всяко да си кръсти територията около него " нещо си beach", плажовете си имаха по едно име, което е редно да се използва и сега. Та така и за Хармани. 👍

# 700
  • Мнения: 2 124
Здравейте, дами, с моята половинка искаме следващият уикенд да отидем до Созопол, като искаме да отседнем там
Бихте ли препоръчали местенце, къща, хотел, с поносими цени.
Нямаме изискване за изхранваме, стига да е чисто и да има осигурен паркинг.
Ще споделите ли къде отседнахте в крайна сметка и останахте ли доволни?

# 701
  • Варна
  • Мнения: 3 017
Санта Марина си имат частен плаж от другата страна на пътя точно, пресича се.

# 702
  • София
  • Мнения: 2 819
Имате ли идея къде мога да видя за каравани или бунгала под наем на Градина? В Букинг има някакви, но искам и нещо друго да видя сякаш.

# 703
  • Мнения: 1 138
Имате ли идея къде мога да видя за каравани или бунгала под наем на Градина? В Букинг има някакви, но искам и нещо друго да видя сякаш.
В олх има обяви за каравани на Градина и Златна рибка. Тази година обаче търсенето е голямо, имайте предвид, особено ако имате фиксирани дати.

# 704
  • Мнения: 321
Тъкмо се връщаме от почивка в бунгалата на къмпинг Градина. Бяхме за три дни. Водата беше чудесна - топла. Само един ден флагът беше жълт. Към бунгалата се полагат чадъри и шезлонги на плажа и паркомясто. През седмицата е много спокойно. Отново бихме отишли, хареса ни. А плажът на Грийн Лайф е точно на Смокиня, няма нищо общо с Каваци. От хотелите се пресича булеварда и се върви пеш през дюните. Също така Бамбу бийч не е продължение на Хармани, а си е съвсем отделно малко заливче. Свободната зона е малка и камениста.
Може ли информация за бунгалата на Градина?

Общи условия

Активация на акаунт